Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207270 alkalommal)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #630 Dátum: 2014. Október 07. - 19:54:46 »
Habár én új srác vagyok itt, és bár próbálkozom az élezéssel magam is, de olvasom a históriát, és emlékeim azerint abban az van írva, hogy a hajszálteszt nem sokat mond a valódi élről. Simán viszi azt egy jófajta sorja is. Ha meg ezekkel a kövekkel eredményt tudnál elérni, azt gondolom, hogy erre már itt többen is ráéreztek volna, és használnák. De teszteld az eredményt élesben!  ;D

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #631 Dátum: 2014. Október 07. - 20:08:50 »
Habár én új srác vagyok itt, és bár próbálkozom az élezéssel magam is, de olvasom a históriát, és emlékeim azerint abban az van írva, hogy a hajszálteszt nem sokat mond a valódi élről. Simán viszi azt egy jófajta sorja is. Ha meg ezekkel a kövekkel eredményt tudnál elérni, azt gondolom, hogy erre már itt többen is ráéreztek volna, és használnák. De teszteld az eredményt élesben!  ;D

azt még én sem tudom, hogy mit fog produkálni a fürdőszobában, de már nagyon készülök rá :)

mivel nincs összehasonlítási alapom, csak a Gillette pengét vehettem alapul. kiszedtem egyet egy borotvámból és összehasonlításos módszerrel addig fenegettem, amíg hasonló tudású lett a kés is. sorjáról szó sem lehet, annyit azért értek a dologhoz (késes voltam)
érdekesség képpen kiszedtem a pengét egy "olcsó vásári Gillete Mach3" borotvából, amik azért voltak félretéve már évek óta, mert a bőrt is lenyúzták a képemről. na az a penge közel sem tudta azt amit a bolti borotvapenge és természetesen most már az Extrasol kés..

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #632 Dátum: 2014. Október 07. - 20:30:39 »
uhhh... így kezdődik...  ;D
No vásári "mach3"-hoz ne mérj semmit, hiszen az hamisítvány, arra készült, hogy megvedd és nem arra, hogy borotválkozz vele :-)
Extrasol-ból sajnos nem lesz borotvakés, még akkor sem, ha aranyvásznon, 0,1 micronos gyémántporral fennéd..:-) és ahogy Horatio éltárs is megjegyezte, a hajszálteszt sem jelent semmit, könnyedén el lehet "fűrészelni" akármilyen hajszálat, akármilyen élesnek tűnő pengével, ami valójában csak sorjás. Mivel a kés és a penge él téma nagyjából u.a. én javasolnám a nagyítós és mikroszkópos vizsgálatot, valószínűleg meglepődnél mit fentél. Mindenesetre timsót és egy használható borotvát készíts elő mielőtt nekiállnál. Üdv

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #633 Dátum: 2014. Október 07. - 20:51:12 »
Mindenesetre timsót és egy használható borotvát készíts elő mielőtt nekiállnál. Üdv

Én már ezen túl vagyok, és kiegészítem a javaslatot több zacskónyi jéggel, mert a meglepetés majd fél perccel az elégedett borotválkozás után érkezik  :crazy:

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #634 Dátum: 2014. Október 07. - 21:03:26 »
uhhh... így kezdődik...  ;D
No vásári "mach3"-hoz ne mérj semmit, hiszen az hamisítvány, arra készült, hogy megvedd és nem arra, hogy borotválkozz vele :-)
Extrasol-ból sajnos nem lesz borotvakés, még akkor sem, ha aranyvásznon, 0,1 micronos gyémántporral fennéd..:-) és ahogy Horatio éltárs is megjegyezte, a hajszálteszt sem jelent semmit, könnyedén el lehet "fűrészelni" akármilyen hajszálat, akármilyen élesnek tűnő pengével, ami valójában csak sorjás. Mivel a kés és a penge él téma nagyjából u.a. én javasolnám a nagyítós és mikroszkópos vizsgálatot, valószínűleg meglepődnél mit fentél. Mindenesetre timsót és egy használható borotvát készíts elő mielőtt nekiállnál. Üdv

na "csakazértis" megnéztem mikroszkóppal az élt :)
csak a legkisebb 100X-os nagyítással láttam normálisan, mert ez csak egy játék mikroszkóp. az él szép sima volt, de a felületen látszottak még barázdák amik a gyári csiszolásból maradhattak. valami nagyobb nagyítás jobb lenne.... vannak ezek a számítógépre köthető mikroszkópok, egy olyat jó lenne beszerezni..

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #635 Dátum: 2014. Október 07. - 21:23:20 »
Várjuk a tesztet!
Még a végén hozzád hordjuk a vasakat:)Ha ebbe a retekbe életet tudsz lehelni:))

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #636 Dátum: 2014. Október 07. - 21:25:49 »
Hát igazi mágus vagy :-)  mert ezekkel a kövekkel csak varázslattal lehet használható élt húzni egy jó borotvára is, nem hogy egy extrasolra :-)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #637 Dátum: 2014. Október 07. - 21:26:24 »
 :+1:

Hát igazi mágus vagy :-)  mert ezekkel a kövekkel csak varázslattal lehet használható élt húzni egy jó borotvára is, nem hogy egy extrasolra :-)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #638 Dátum: 2014. Október 07. - 21:46:50 »
Hát igazi mágus vagy :-)  mert ezekkel a kövekkel csak varázslattal lehet használható élt húzni egy jó borotvára is, nem hogy egy extrasolra :-)
:fetreng: :sör:

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #639 Dátum: 2014. Október 07. - 21:51:10 »
hát gyerekek meg kell hogy osszam veletek.
kiadós zuhanyzás után nekiálltam pamacsolni és borotválkozni a késsel :)
csak a nagy területekhez volt bátorságom. a pajesztől lefele hangos sercegéssel jött le a borosta és  a krém :) ez mindkét oldalon így volt, csak bal kézzel elég sutának éreztem magam. az orrom alatt aztán sikerült is megvágnom magam, így abba is hagytam a kísérletezést, mert a a nyakamnak és a hajlatoknak már nem mertem nekimenni.
 száz szónak is egy a vége, jó lett a kés :)
nem tudom más hogy csinálja, de nekem egy húzás után tökéletesen sima lett a bőröm.
mondjon akárki akármit, ha bárki eljön hozzám megmutatom hogy kell ezekkel az eszközökkel megélezni :D

már csak attól félek, nehogy csalódás legyen a többi megrendelt márkás  borotvakés.


Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #640 Dátum: 2014. Október 07. - 21:54:47 »
Az arcnál még egy megélezett kanál is leszedi:)No meg amíg nem próbáltál egy tökéletesen megélezett kést addig úgy érzed ,hogy ez jó.Aztán kiül az ember arcára a döbbenet,hogy jé ilyen is van.
De majd meglátod:)

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #641 Dátum: 2014. Október 07. - 21:58:23 »
Az arcnál még egy megélezett kanál is leszedi:)No meg amíg nem próbáltál egy tökéletesen megélezett kést addig úgy érzed ,hogy ez jó.Aztán kiül az ember arcára a döbbenet,hogy jé ilyen is van.
De majd meglátod:)

hiszek neked. nagyon várom elsősorban a J.A. Henckels borotvát, de a Dovo és a Gold Dollar 800-at is.

valahogy magabiztosságot kellene szereznem a borotválkozásban. jó lenne valakit élőben látni. nincs esetleg köztetek debreceni aki bevállalna egy kis bemutatót?

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #642 Dátum: 2014. Október 07. - 22:00:49 »
Karak Debreceni.
Szerintem ha megkéred meg is nézi neked milyen élt csináltál,én amit tőle eddig kést kaptam az mind tökéletes élű volt ,ő is élezi.Ha jól tudom Nortonja van.

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #643 Dátum: 2014. Október 07. - 22:02:20 »
Karak Debreceni.
Szerintem ha megkéred meg is nézi neked milyen élt csináltál,én amit tőle eddig kést kaptam az mind tökéletes élű volt ,ő is élezi.Ha jól tudom Nortonja van.

köszönöm. megpróbálom felvenni vele a kapcsolatot már holnap ;)

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #644 Dátum: 2014. Október 07. - 22:03:41 »
Karak Debreceni.
Szerintem ha megkéred meg is nézi neked milyen élt csináltál,én amit tőle eddig kést kaptam az mind tökéletes élű volt ,ő is élezi.Ha jól tudom Nortonja van.

köszönöm. megpróbálom felvenni vele a kapcsolatot már holnap ;)

Itt eszi őt is a fene a fórumon úgy kb mindig:) Írj rá privit:)

Jelzem egy jól és finomra megélezett késsel nem nagyon vágja meg magát az ember.
Legalábbis nekem még nem sikerült.Ami dúrva élű,bár viszi a szőrt na azzal lehet sebeket ejteni,akad ,receg stb.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici