Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207208 alkalommal)

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #645 Dátum: 2014. Október 07. - 22:07:58 »
Karak Debreceni.
Szerintem ha megkéred meg is nézi neked milyen élt csináltál,én amit tőle eddig kést kaptam az mind tökéletes élű volt ,ő is élezi.Ha jól tudom Nortonja van.

köszönöm. megpróbálom felvenni vele a kapcsolatot már holnap ;)

Itt eszi őt is a fene a fórumon úgy kb mindig:) Írj rá privit:)

Jelzem egy jól és finomra megélezett késsel nem nagyon vágja meg magát az ember.
Legalábbis nekem még nem sikerült.Ami dúrva élű,bár viszi a szőrt na azzal lehet sebeket ejteni,akad ,receg stb.

írtam is neki már. remélem nézegeti a postáját :)
még egyszer köszi az ajánlást

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #646 Dátum: 2014. Október 07. - 22:20:59 »
és már vissza is írt :)
rendesnek tűnik ;)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #647 Dátum: 2014. Október 07. - 22:47:49 »
Jajaj!

Rendesnek tűnik?

 :naughty: :crazy: :borz1: :fetreng:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #648 Dátum: 2014. Október 07. - 22:54:08 »
Jajaj!

Rendesnek tűnik?

 :naughty: :crazy: :borz1: :fetreng:

Majd jóóóóól eladja neki a felesleget:))) Kollega meglátja Karak gyűjteményét és kész lesz:) :naughty:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #649 Dátum: 2014. Október 07. - 22:59:03 »
uhhh... így kezdődik...  ;D
No vásári "mach3"-hoz ne mérj semmit, hiszen az hamisítvány, arra készült, hogy megvedd és nem arra, hogy borotválkozz vele :-)
Extrasol-ból sajnos nem lesz borotvakés, még akkor sem, ha aranyvásznon, 0,1 micronos gyémántporral fennéd..:-) és ahogy Horatio éltárs is megjegyezte, a hajszálteszt sem jelent semmit, könnyedén el lehet "fűrészelni" akármilyen hajszálat, akármilyen élesnek tűnő pengével, ami valójában csak sorjás. Mivel a kés és a penge él téma nagyjából u.a. én javasolnám a nagyítós és mikroszkópos vizsgálatot, valószínűleg meglepődnél mit fentél. Mindenesetre timsót és egy használható borotvát készíts elő mielőtt nekiállnál. Üdv

na "csakazértis" megnéztem mikroszkóppal az élt :)
csak a legkisebb 100X-os nagyítással láttam normálisan, mert ez csak egy játék mikroszkóp. az él szép sima volt, de a felületen látszottak még barázdák amik a gyári csiszolásból maradhattak. valami nagyobb nagyítás jobb lenne.... vannak ezek a számítógépre köthető mikroszkópok, egy olyat jó lenne beszerezni..

A 100x-os magyítással megítélésem, és tapasztalatom szerint túllőttél a célon. Nekem nincs nagyítóm, de aki mutatta nekem, az emlékem szerint 10x-esen nezte, és szépen látszódott az él. Nem vagyok egy optikus, de ha egyenes arányosság van a nagyításban, akkor a közel 1 miliméteres élszalagból látvanyban 100 miliméter lesz. Vagy javítsatok ki, ha butaságokat írogatok  :nemtom:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #650 Dátum: 2014. Október 07. - 23:20:46 »
Jól írod. :thumbup: Az 50x nagyítás is bőven elég, vagy még annyi se kell. Az alatt is minden kijön, amit látni érdemes egy élszalagon.

Gondolkodtam ezen a sikertörténeten is: nem lehet, hogy a szar kő és a szar borotva együtt már tökéletes eredményt hoz? Egyszer ki kéne próbálni. :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #651 Dátum: 2014. Október 07. - 23:30:40 »
a valódi nagyításról nem tudok nyilatkozni, amint mondtam ez egy gyerekeknek való mikroszkóp és ez a legkisebb állása. a többin amúgy sem látszott semmi az élből (van még 450X és 900X állás)
annyit tudok a dologról, hogy az okulár mérőszámát össze kell szorozni a lencse (vagy objektív) nagyításával, így megkapjuk a valódi nagyítást. ezek a számok (100,450,900) inkább csak tájékoztató jellegűek lehetnek. a valóságban talán 10,45,90 lehet. nem tudom.
na mára elköszönök mindenkitől, holnap talán találkozhatok Karakkal, aki majd eldönti milyen élt sikerült készítenem.

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #652 Dátum: 2014. Október 07. - 23:38:17 »
Jól írod. :thumbup: Az 50x nagyítás is bőven elég, vagy még annyi se kell. Az alatt is minden kijön, amit látni érdemes egy élszalagon.

Gondolkodtam ezen a sikertörténeten is: nem lehet, hogy a szar kő és a szar borotva együtt már tökéletes eredményt hoz? Egyszer ki kéne próbálni. :fetreng:

annyit erről, hogy egy Haidu 1500-as kő megfelel egy japán 6000-es kőnek. ezután egy gépi pasztával megkent bőrszíjon kicsivel több munkával ugyanolyan finom élt tudsz készíteni, mint ha előnagyoltad volna még egy 10.000-es kővel is. miért elképzelhetetlen ez?

nem akarok erről többet írni, mindenki azt hisz amit akar. mivel késesként dolgoztam évekig, van némi elképzelésem a dologról.....   :thanks:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #653 Dátum: 2014. Október 07. - 23:43:45 »
Csak vicceltem, nem kell komolyan venni. Oda is tettem a fetrengő manust. :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #654 Dátum: 2014. Október 07. - 23:59:27 »
gregg, lehet át kellene állnod a borotvakészítésnél az extrasol alapanyagára :-)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #655 Dátum: 2014. Október 08. - 00:01:52 »
De csak ha Sanyi is átáll. :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #656 Dátum: 2014. Október 08. - 00:09:58 »
Az élezéshez inkább nem szólnék hozzá, de a gyerekmikroszkóphoz igen: azt szokták csinálni, hogy nem a széles körben használt lineáris nagyítás írják rá, hanem a területit, így az értékből gyököt kell vonni. A 900x felnőtt nyelven azt jelenti, hogy harmincszoros. Ezt majdhogynem egy jobb lupe is tudja.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #657 Dátum: 2014. Október 08. - 00:29:37 »
Az élezéshez inkább nem szólnék hozzá, de a gyerekmikroszkóphoz igen: azt szokták csinálni, hogy nem a széles körben használt lineáris nagyítás írják rá, hanem a területit, így az értékből gyököt kell vonni. A 900x felnőtt nyelven azt jelenti, hogy harmincszoros. Ezt majdhogynem egy jobb lupe is tudja.

Akkor ez olyasmi, mint az autós kártya. Az nyer, akinek nagyobb  :futyul:  :fetreng:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #658 Dátum: 2014. Október 08. - 00:38:04 »


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #659 Dátum: 2014. Október 08. - 02:07:13 »
Lola T!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici