Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208393 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #690 Dátum: 2014. Október 18. - 20:57:37 »
A kepfeltoltes.hu -n nem kell reggelni.

A dirkt link a képhez. Nem könnyű megtalálni. A legalsó az. :)
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #691 Dátum: 2014. Október 18. - 21:26:52 »
A kepfeltoltes.hu -n nem kell reggelni.

A dirkt link a képhez. Nem könnyű megtalálni. A legalsó az. :)
Mondjuk messze az a leggyengébb szolgáltató szerintem. És az imgur-nál sem kell regelni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #692 Dátum: 2014. Október 18. - 22:34:22 »
Picasa, photobucket, mindkettő fasza és ingyenes.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #693 Dátum: 2014. Október 18. - 22:39:16 »
Vagy ha indexes akkor indafoto is lehet.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető nth

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #694 Dátum: 2014. Október 23. - 22:56:01 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, mivel úgy döntöttem ,hogy a közeljövőben szeretnék venni egy borotvakést és természetesen megtanulni használni is , de sajnos még kezdő vagyok a témában . :)
Erről  tudnátok véleményt mondani nekem ? Illetve összességbe  ,hogy kezdő késnek  milyen márkát keressek , vagy milyen tipust ?
Válaszokat előre is köszönöm !
Üdv nth !

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #695 Dátum: 2014. Október 23. - 23:14:36 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, mivel úgy döntöttem ,hogy a közeljövőben szeretnék venni egy borotvakést és természetesen megtanulni használni is , de sajnos még kezdő vagyok a témában . :)
Erről  tudnátok véleményt mondani nekem ? Illetve összességbe  ,hogy kezdő késnek  milyen márkát keressek , vagy milyen tipust ?
Válaszokat előre is köszönöm !
Üdv nth !

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.
Nem ez volt nemrég az olx-en? Jó kis kés csak mintha repedt lenne a nyele a felső szegecsnél!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #696 Dátum: 2014. Október 24. - 06:35:55 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, mivel úgy döntöttem ,hogy a közeljövőben szeretnék venni egy borotvakést és természetesen megtanulni használni is , de sajnos még kezdő vagyok a témában . :)
Erről  tudnátok véleményt mondani nekem ? Illetve összességbe  ,hogy kezdő késnek  milyen márkát keressek , vagy milyen tipust ?
Válaszokat előre is köszönöm !
Üdv nth !

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.
Nézz körül az elad topikban.Ott borotválkozásra kész kést kapsz legtöbbször. Ennél a fene se tudja azaz kérdezz rá az eladótól
Amúgy jó kés, az első szegecselésnél szerintem is repedt a nyele,de az annyira nem vészes,az ikresek amúgy drágák és ennek az ára korrekt.
Azt számold bele,hogy ha élezni kell akkor Pl flasiéknál 6 ezer ez a művelet,itt a fórumon is vannak akik profin megcsinálják azaz itt vannak igazárn olyanok,de az is kb 2 ezres.Aztán még kell egy bőr is.Összességében megéri az a kés szerintem.Ha azt nézed hogy újonnan mennyi is lenne akkor pláne.Ha nyelezni kellene akkor plusz 3-5 ezer egy ilyen nyél szegecsekkel ahogy néztem.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #697 Dátum: 2014. Október 24. - 07:04:26 »
6000 egy élezés? Lyézus. Vennem kell majd köveket... :crazy:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #698 Dátum: 2014. Október 24. - 07:48:42 »
6000 egy élezés? Lyézus. Vennem kell majd köveket... :crazy:

Bezony! és őszintén mondom nem a legjobb.Máshol is kérdeztem műköszörűsöknél,van aki 1000 van aki 2000 kér,de nehogy azt hidd,hogy hajszálteszt meg ilyesmikkel foglalkoznak.
Gépen meghúzza oszt bőrön kétszer és kész.Egy jó élezés kb az alapoktól indulva ráérősen kb 40perc de elmehet akár 2 óráig is.Salmo is így mondta és megerősíthetem,most,hogy vannak jó köveim.
Az is igaz,hogy ha csak 1-2-3 késed van értelmetlen 40-50 ezret kiadni kövekért,hisz egyszer megélezteted és évekig nem kell,csak bőröznöd és vigyáznod rá.Ha hobby és gyűjtöget az ember az más:)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #699 Dátum: 2014. Október 24. - 07:52:03 »
Már túlléptem a bűvös hármast:) Amúgy én olyan vagyok ha van egy hobbim akkor legyenek meg a szükséges segédeszközök is.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #700 Dátum: 2014. Október 24. - 07:57:37 »
Már túlléptem a bűvös hármast:) Amúgy én olyan vagyok ha van egy hobbim akkor legyenek meg a szükséges segédeszközök is.

 :2thumbup:
Jaja:) Én sem gondolom másként:)Tegnap is élezgettem most itt száradnak a köveim:)) lassan olyan a dolgozó szoba mint egy köszörűs műhely. Most építem a gépet amivel tudok csiszolni polírozni.
Van egy kisöreg az I.kerben és megmutatta a gépét meg ,hogy hogyan kell különböző csiszolókat csinálni.Még a boltot is megmondta honnan tudok csiszolópórt beszerezni meg filckorongokat.
Lesz itt műköszörűs műhely asszony nagy bánatára:)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #701 Dátum: 2014. Október 24. - 09:11:15 »
Nekem is van 5 késem, de nem érzem szükségét a köveknek, max egy finiskőnek. Vannak balzafa lapjaim, különféle finomságú gyémántpasztákkal, és krómoxid porral kezelve. Úgy, hogy mellette DE-t is használok, ezek (+bőr+lenheveder) bőven elegek szerintem ahhoz, hogy az éleztetés idejét hosszú évekkel kitoljam a kések esetében. A kövekhez, kősorhoz képest ez olcsón megvan. Persze ha valaki (mint Herr) járja a piacokat, kutat. stb és belefut egy-egy jó kőbe akkor azt "nem lehet otthagyni". :)
(szerintem)

Nem elérhető nth

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #702 Dátum: 2014. Október 24. - 10:54:23 »
Köszönöm a válaszokat Bowapex és Herr !

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #703 Dátum: 2014. Október 24. - 14:09:34 »
ezzel az élezés témával én egyszer már kivertem itt a biztosítékot. akkor végül bebizonyosodott, hogy olcsó eszközökkel is meg lehet élezni a borotvát, csak esetleg tovább tart. egyébként ez teljesen acél függő, mert a szénacél késeket nagyságrenddel könnyebb megélezni mint a jobbféle rozsdamenteseket. pl egy GoldDollar 800-at agyrém megélezni :)
a korábbi élezéses hozzászólásaim óta már 8db-ra rúg a borotvakéseim száma és használatba vettem az újonnan vásárolt köveimet is, melyek 8k-12k-15k (összesen 20.000Ft volt és nem 50)  finomságúak. a tapasztalataim szerint a 12k és 15k kövekkel valóban jobb élt lehet készíteni a korábbi köveimnél (haidu 1500, rákóczi Ka800), de a végeredmény a bőrözésen múlik. ebből kifolyólag nem állja meg a helyét az a kijelentés, hogy csak drága holmikkal lehet borotválkozás "Ready" élt készíteni, csak ezekkel a kövekkel előnagyolva kevesebbet kell bőrözni.

a 6.000 Ft-os élezés amúgy szerintem már a vicc kategóriába esik. kész rablás....

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #704 Dátum: 2014. Október 24. - 14:39:42 »
Minél többet költ rá az ember, annál gyorsabban, annál jobban, és annál nagyobb sikeraránnyal lehet megélezni egy borotvát. Meg lehet élezni egy borotvát 1000Ft-os alapanyagokból is, és 200.000Ft-os cuccokkal is, csak lassabban, kevesebb borotva lesz elsőre jó, és nem lesz olyan jó a végeredmény. Meg mondjuk nem árt egy kis gyakorlás sem, mert a legjobb eszközzel sem megy az ember semmire ha nem tudja jól használni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici