Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207196 alkalommal)

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #705 Dátum: 2014. Október 24. - 14:45:30 »
Minél többet költ rá az ember, annál gyorsabban, annál jobban, és annál nagyobb sikeraránnyal lehet megélezni egy borotvát. Meg lehet élezni egy borotvát 1000Ft-os alapanyagokból is, és 200.000Ft-os cuccokkal is, csak lassabban, kevesebb borotva lesz elsőre jó, és nem lesz olyan jó a végeredmény. Meg mondjuk nem árt egy kis gyakorlás sem, mert a legjobb eszközzel sem megy az ember semmire ha nem tudja jól használni.

ezzel abszolút egyetértek ;)

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #706 Dátum: 2014. Október 24. - 16:25:19 »
ezzel az élezés témával én egyszer már kivertem itt a biztosítékot. akkor végül bebizonyosodott, hogy olcsó eszközökkel is meg lehet élezni a borotvát, csak esetleg tovább tart. egyébként ez teljesen acél függő, mert a szénacél késeket nagyságrenddel könnyebb megélezni mint a jobbféle rozsdamenteseket. pl egy GoldDollar 800-at agyrém megélezni :)
a korábbi élezéses hozzászólásaim óta már 8db-ra rúg a borotvakéseim száma és használatba vettem az újonnan vásárolt köveimet is, melyek 8k-12k-15k (összesen 20.000Ft volt és nem 50)  finomságúak. a tapasztalataim szerint a 12k és 15k kövekkel valóban jobb élt lehet készíteni a korábbi köveimnél (haidu 1500, rákóczi Ka800), de a végeredmény a bőrözésen múlik. ebből kifolyólag nem állja meg a helyét az a kijelentés, hogy csak drága holmikkal lehet borotválkozás "Ready" élt készíteni, csak ezekkel a kövekkel előnagyolva kevesebbet kell bőrözni.

a 6.000 Ft-os élezés amúgy szerintem már a vicc kategóriába esik. kész rablás....

Igazad is van meg nem is.
Én nem gondolnám ,hogy mindent tudok  erről a témáról,de a saját tapasztalatom azt mondatja velem,hogy egyszerű piaci és örökölt kövekkel ,plusz bőrrel, valóban jó élt lehet csinálni.
Eleinte még az ember elbíbelődik egy késsel akár napokig is ,ha elsőre nem ,de 3. ra biztosan sikerül.
Csak! Ha vannak jó kövei az egyszeri beretvásnak ,akkor pl a bőrözés az kb ki is merül egy 10 húzáson.Én végignéztem Salmo élezését és lévén ő az egyik etalon itt ,na szóval kb ő sem bőrözött többet,mégis bitang élt csiholt a késre.
Egy szó mint száz,egy idő után megunja az ember ,hogy órákat reszeli a pengét ,és ha megteheti úgyis fog venni jó cuccokat ,oszt csak mosolyog amikor a kezdeti csiszeteléseire gondol.
Különben most is van olyan késem amit 2 napig éleztem úgy ahogy te is kb:) és eszemben sincs újra nekiállni  akár jobb szerszámokkal is mert tökéletes lett.
Csak melós:)

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #707 Dátum: 2014. Október 24. - 16:36:18 »
ezzel az élezés témával én egyszer már kivertem itt a biztosítékot. akkor végül bebizonyosodott, hogy olcsó eszközökkel is meg lehet élezni a borotvát, csak esetleg tovább tart. egyébként ez teljesen acél függő, mert a szénacél késeket nagyságrenddel könnyebb megélezni mint a jobbféle rozsdamenteseket. pl egy GoldDollar 800-at agyrém megélezni :)
a korábbi élezéses hozzászólásaim óta már 8db-ra rúg a borotvakéseim száma és használatba vettem az újonnan vásárolt köveimet is, melyek 8k-12k-15k (összesen 20.000Ft volt és nem 50)  finomságúak. a tapasztalataim szerint a 12k és 15k kövekkel valóban jobb élt lehet készíteni a korábbi köveimnél (haidu 1500, rákóczi Ka800), de a végeredmény a bőrözésen múlik. ebből kifolyólag nem állja meg a helyét az a kijelentés, hogy csak drága holmikkal lehet borotválkozás "Ready" élt készíteni, csak ezekkel a kövekkel előnagyolva kevesebbet kell bőrözni.

a 6.000 Ft-os élezés amúgy szerintem már a vicc kategóriába esik. kész rablás....

Igazad is van meg nem is.
Én nem gondolnám ,hogy mindent tudok  erről a témáról,de a saját tapasztalatom azt mondatja velem,hogy egyszerű piaci és örökölt kövekkel ,plusz bőrrel, valóban jó élt lehet csinálni.
Eleinte még az ember elbíbelődik egy késsel akár napokig is ,ha elsőre nem ,de 3. ra biztosan sikerül.
Csak! Ha vannak jó kövei az egyszeri beretvásnak ,akkor pl a bőrözés az kb ki is merül egy 10 húzáson.Én végignéztem Salmo élezését és lévén ő az egyik etalon itt ,na szóval kb ő sem bőrözött többet,mégis bitang élt csiholt a késre.
Egy szó mint száz,egy idő után megunja az ember ,hogy órákat reszeli a pengét ,és ha megteheti úgyis fog venni jó cuccokat ,oszt csak mosolyog amikor a kezdeti csiszeteléseire gondol.
Különben most is van olyan késem amit 2 napig éleztem úgy ahogy te is kb:) és eszemben sincs újra nekiállni  akár jobb szerszámokkal is mert tökéletes lett.
Csak melós:)

jól fogalmaztad meg, én is így gondolom. írtam is, hogy időbeli különbségek vannak minőségi és egyszerűbb eszközök között. hasonló végeredmény is elérhető egy kis kitartással ;)
egyébként még ezekkel a jobb eszközökkel is bele lehet futni makacs acélokba, lásd a GoldDollár 800 példámat :D

én csak a kezdőkbe szeretnék egy kis reményt tölteni, hogy ne adják fel ha csak olcsó eszközeik vannak, essenek neki és előbb-utóbb jó eredményt érhetnek el.

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #708 Dátum: 2014. Október 24. - 16:40:08 »
Én is ugyan így voltam.Atyámtól kaptam egy követ amit a mai napig nem tudok azonosítani de nagyon jó,csak kicsi.Aztán piacokon itt ott találtam minden félét és próbálkoztam.
Mondjuk az jó benne,hogy lévén ezek kisebbek mint mondjuk egy naniwa ,vagy norton,így rá voltam kényszerülve mindenféle technika elsajátítására.Én nem bántam meg,hogy ezekkel nekikezdtem,de maradjunk annyiban,hogy a mostani köveimmel ,nekiállok nulláról,és pikk pakk hibátlan élt csinálok.Aztán ráérek a maradék időben beretvák után kutakodni:)))

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #709 Dátum: 2014. Október 24. - 16:55:27 »
Én is ugyan így voltam.Atyámtól kaptam egy követ amit a mai napig nem tudok azonosítani de nagyon jó,csak kicsi.Aztán piacokon itt ott találtam minden félét és próbálkoztam.
Mondjuk az jó benne,hogy lévén ezek kisebbek mint mondjuk egy naniwa ,vagy norton,így rá voltam kényszerülve mindenféle technika elsajátítására.Én nem bántam meg,hogy ezekkel nekikezdtem,de maradjunk annyiban,hogy a mostani köveimmel ,nekiállok nulláról,és pikk pakk hibátlan élt csinálok.Aztán ráérek a maradék időben beretvák után kutakodni:)))

én most leálltam az újabb borotvák beszerzésével, inkább a borotválkozási technikámat próbálom csiszolgatni ;)
egy Bengall borotva még úton van, attól nagy elvárásaim vannak. egy igazi Wedge pengés borotváról van szó és abban bízok, hogy az én erős borostámnak talán jobb lesz. majd meglátom hétfő-kedd körül :)

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #710 Dátum: 2014. Október 24. - 17:11:50 »
Én is ugyan így voltam.Atyámtól kaptam egy követ amit a mai napig nem tudok azonosítani de nagyon jó,csak kicsi.Aztán piacokon itt ott találtam minden félét és próbálkoztam.
Mondjuk az jó benne,hogy lévén ezek kisebbek mint mondjuk egy naniwa ,vagy norton,így rá voltam kényszerülve mindenféle technika elsajátítására.Én nem bántam meg,hogy ezekkel nekikezdtem,de maradjunk annyiban,hogy a mostani köveimmel ,nekiállok nulláról,és pikk pakk hibátlan élt csinálok.Aztán ráérek a maradék időben beretvák után kutakodni:)))

én most leálltam az újabb borotvák beszerzésével, inkább a borotválkozási technikámat próbálom csiszolgatni ;)
egy Bengall borotva még úton van, attól nagy elvárásaim vannak. egy igazi Wedge pengés borotváról van szó és abban bízok, hogy az én erős borostámnak talán jobb lesz. majd meglátom hétfő-kedd körül :)

Szerintem és sokan mások szerint is valahogy komfortosabbak azok  a beretvák.Én személy szerint jobban szeretem a klasszikus sheffieldi késeket a wedge pengekialakítást .
Maga a borotválkozás az nekem legalábbis nem volt problémás,most már pillanatok alatt lehúzom az arcomról a szőrt ,az elejétől fogva valahogy kézre állt a dolog.Bár a tisztelet megvan még a penge iránt:)

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #711 Dátum: 2014. Október 24. - 17:37:47 »
én is abban bízom, hogy ez majd ütős lesz :D    Bengall Sheffield
nekem az államon elég erős a szőr, azt szeretném valahogy komfortosabban leszedni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #712 Dátum: 2014. Október 24. - 17:38:45 »
én is abban bízom, hogy ez majd ütős lesz :D    Bengall Sheffield
nekem az államon elég erős a szőr, azt szeretném valahogy komfortosabban leszedni.
Pont ilyennel küldtem ma, jó kis kés. :2thumbup:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #713 Dátum: 2014. Október 24. - 17:40:17 »
Novemberben lesz egy kis időm élezgetni, majd előveszem a Bengallt én is  :thumbup:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

buchbinder

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #714 Dátum: 2014. Október 24. - 18:03:08 »
Novemberben lesz egy kis időm élezgetni, majd előveszem a Bengallt én is  :thumbup:

nekem mindig van időm élezgetésre :D

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #715 Dátum: 2014. Október 29. - 16:54:13 »
Urak, mivel a Henckels Zwilling-em mérete kapcsán van némi kavarodás, így annak (újra)eladásához illetve a további borotva eladásaimhoz kérnék segítséget: eme linken (http://straightrazorplace.com/attachments/razors/104784d1345965727-straight-razor-ruler-straightrazorruler.pdf) található pdf file-t csak simán, egyszerűen nyomtassam ki, és tökéletes lesz a méret?

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #716 Dátum: 2014. Október 29. - 17:09:17 »
Urak, mivel a Henckels Zwilling-em mérete kapcsán van némi kavarodás, így annak (újra)eladásához illetve a további borotva eladásaimhoz kérnék segítséget: eme linken (http://straightrazorplace.com/attachments/razors/104784d1345965727-straight-razor-ruler-straightrazorruler.pdf) található pdf file-t csak simán, egyszerűen nyomtassam ki, és tökéletes lesz a méret?
Szerintem igen, viszont azt nem tudom, hogy rá kell-e fektetni a pengét, vagy pedig kinyitott nyéllel rátenni, és felülről ránézni. Nemtom érthető-e... Pár milliméter eltérés ebből s adódhat, és van úgy hogy emiatt pont nem éri el az adott méretet egy kés...
(szerintem)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #717 Dátum: 2014. Október 29. - 17:15:38 »
Elsőre úgy tűnik logikusnak, hogy ráfektetem és felülről nézem.
Valahogy így:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #718 Dátum: 2014. Október 29. - 17:19:26 »
Csak érdeklődök, s nem hozzáértősködók:

A kés hegye miért nem a 0-nál van?

Biztos oka van, de mi?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #719 Dátum: 2014. Október 29. - 17:22:49 »
Csak érdeklődök, s nem hozzáértősködók:

A kés hegye miért nem a 0-nál van?

Biztos oka van, de mi?
Nem én fényképeztem, nem tudom. Skacok, ki használ egyáltalán ilyet? Mintha a borotvatalin láttam volna.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici