Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207255 alkalommal)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #765 Dátum: 2014. December 04. - 11:46:39 »
Honnan lehet letölteni azt a mérettáblázatot amit itt többen is használnak a borotvakések méretének meghatározására? Jó lenne ha nem kellene megcsinálnom!  :thanks:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #766 Dátum: 2014. December 04. - 11:59:48 »
Honnan lehet letölteni azt a mérettáblázatot amit itt többen is használnak a borotvakések méretének meghatározására? Jó lenne ha nem kellene megcsinálnom!  :thanks:

3. hozzászólás
http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=13.795

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #767 Dátum: 2014. December 04. - 12:07:17 »
Köszönöm  :sör:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #768 Dátum: 2014. December 05. - 01:07:02 »
Valamelyik modi nem tudná betenni a mérettáblázatos pdf-et abba topicba amelyikben a borotvakés részei vannak szépen megmutatva? Mert már én is feltettem v kétszer valahova, meg mások is, de mindig lesznek újak, akik keresni fogják :-)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #769 Dátum: 2014. December 05. - 08:33:34 »
Hol van ez? Én Herr linkje alapján nem talalom.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #771 Dátum: 2014. December 17. - 11:29:03 »
Valamelyik modi nem tudná betenni a mérettáblázatos pdf-et abba topicba amelyikben a borotvakés részei vannak szépen megmutatva? Mert már én is feltettem v kétszer valahova, meg mások is, de mindig lesznek újak, akik keresni fogják :-)

Betettem!  ;)

http://borotvafórum.hu/index.php?topic=200.msg131650#msg131650

Nem elérhető Matyi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Shave-ready borortvakés kezdőknek
« Válasz #772 Dátum: 2014. December 25. - 21:57:23 »
Sajnos nem találtam jobban illeszkedő topikot, ha mégis lenne, megköszönném az iránymutatást.

Mindenesetre egy jó minőségű, élezett, használt kést szeretnék venni. Van egy DOVO új késem is, de kezdőnek inkább a használtat ajánlják a legtöbb fórumon.

Koszi:
Matyi

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Shave-ready borortvakés kezdőknek
« Válasz #773 Dátum: 2014. December 25. - 23:43:46 »
Van egy DOVO új késem is, de kezdőnek inkább a használtat ajánlják a legtöbb fórumon.

Ez igaz. De minek vennél egy használtat, ha van egy jó, új késed  ???
Azért ajánlják a használtat, mert egy régi, de jó állpotú kés sokkal olcsóbb, mint egy új. És ha nem jön be neked a késes borotválkozãs, akkor nem buksz el annyi pént. Hidd el, egy új Dovoval is prímán meg lehet borotválkozni!  ;D

Herr

  • Vendég
Re:Shave-ready borortvakés kezdőknek
« Válasz #774 Dátum: 2014. December 26. - 07:37:00 »
Sajnos nem találtam jobban illeszkedő topikot, ha mégis lenne, megköszönném az iránymutatást.

Mindenesetre egy jó minőségű, élezett, használt kést szeretnék venni. Van egy DOVO új késem is, de kezdőnek inkább a használtat ajánlják a legtöbb fórumon.

Koszi:
Matyi

Horationak igaza vagyon. Ha csak nem szándékozol több kést tartani ,és már van egy új borotvád akkor semmi értelme .Maximum valakivel megélezteted a tiedet ,mert az kétesélyes,hogy jó e vagy sem. Nemrég egy ismerősöm vett egy DOVOT az extrametálban asszem a 18 ezreset, na azt azzal a lendülettel vissza is küldte mert bot volt,aztán vett egy harminc valahány ezreset azzal már elsőre meg tudott borotválkozni. Érdekes,hogy egyik jó a másik nem,azt nem hinném ,hogy az ár befolyásolja ezt.
Ha több borotvát akarsz akkor persze nézelődhetsz itt is ,feltéve ,hogy nem újban gondolkodsz.
Mindenesetre sok sikert kívánok az effajta szőrtelenítéshez!  :sör:

Nem elérhető Matyi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #775 Dátum: 2014. December 26. - 16:22:12 »
Köszönöm a tanácsokat. Van esetleg valaki itt a topikban aki élezessel foglalkozik?

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #776 Dátum: 2014. December 26. - 16:47:49 »
Akad pár ember.
Ki ér rá éppen.
Hová valósi vagy?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #777 Dátum: 2014. December 26. - 18:11:11 »
Veresegyház


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #778 Dátum: 2014. December 29. - 20:28:27 »
Sziasztok!
LordLoss1100 vagyok lenne pár kérdésem a borotvakésekről, úgy nagyon, nagyon általában. Beleolvasgattam a fórumba és hihetetlen felismerés volt, hogy még a borotválkozás tekintetében is léteznek terminustechnikusok :D , igazából pár napja akadtam rá erre az egészre a neten és olvasgattam utána és ez a fajta borotválkozási forma megtetszett, bár hogy belevágok-e még kérdéses.
A kérdéseim azok lennének, hogy ezzel a borotvafajtával is elérhető e a tökéletes simaság (most gillette fusion-mel meg tudom csinálni, egyébként a borotválkozási szokásom szerint 2 naponta szoktam borotválkozni), tökéletes simaság alatt az értem, hogy borotválkozás után semmit nem érez az ember , mikor végighúzza a kezét a bőrén, illetve, hogy esetleg az arcnál érzékenyebb helyeken is ajánlatos e a használata?
Kicsit előre mutat a kérdés, de mit gondoltok erről a borotváról (25 ezerig még talán okés, de többet semmiképp se szánnék rá [első körben]) :
http://solingenaruhaz.hu/borotv%C3%A1lkoz%C3%A1si-eszk%C3%B6z%C3%B6k-k%C3%A9szletek-c-22/solingeni-szakmai-d%C3%ADjnyertes-borotvak%C3%A9sek-c-22_69/borotvak%C3%A9s-professzion%C3%A1lis-classic-p-371.html
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv:
LordLoss1100!
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #779 Dátum: 2014. December 29. - 20:33:08 »
Szia, LordLoss1100!

A borotvakéssel bármilyen simaságot el tudsz érni. Nem elsőre, de némi gyakorlás után. A nem arcon használattal kapcsolatban nincs tapasztalatom, de simán használnám a késeim, ha akarnám.
A linkelt kés jónak tűnik, lehet, hogy élezni kell. Kipróbálni a fórum elad topikjában is találsz kiváló késeket kb. fele áron. Azok ráadásul garantáltan borotválkozásra alkalmasak. Ha nem, külön jelzik.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici