Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208641 alkalommal)

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #795 Dátum: 2014. December 31. - 22:58:16 »
Köszönöm, sejtettem hogy valami ilyesmit jelenthet, a szalonnás penge.

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #796 Dátum: 2014. December 31. - 23:31:31 »
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #797 Dátum: 2015. Január 01. - 00:56:34 »
Mitől jó egy borotvakés? Gondolom legfontosabb az anyag. Ezenkívül?

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #798 Dátum: 2015. Január 01. - 08:01:11 »
Mitől jó egy borotvakés? Gondolom legfontosabb az anyag. Ezenkívül?

Érdekes kérdést feszegetsz:) Rengeteg válasz létezik erre szerintem,de általánosságban elmondható,hogy az egyik legfőbb tulajdonság az általad is említett anyagminőség.
Persze a különböző korok  borotvaművesei nagy vonalakban hasonló anyagokból dolgoztak,de gondolom ott is voltak akik egyénieskedtek azért.Aztán vannak bizonyos kreatúrák amik max borotvára hasonlító tárgyak. Szerintem elmondható,hogy összességében egy egy gyártó termékei kivételével kb azonos minőségű a felhasznált alapanyag.Már régiók és korok szerint,de ez sem mindig igaz.Angol sheffieldi acél,solingeni acél ,solingenben sheffieldiből,sheffieldben solingenibő, japánban svédből  meg a fene se tudja ezt már követni. Aztán ott van még a forma a ,köszörülés, a méret.
Itt már nem biztos,hogy lehet általánosítani ,hisz ahány ember annyi szempont annyi igény és annyi vélemény.Van aki a húsosabb Wedge pengéket szereti és neki az a jó,van aki a  Hollow kialakítást ,van aki a nagy méretet van aki a kicsit kedveli,van aki az egyenes végűt ,van aki a gömbölyűt. Van aki mint én is ,a régi pengék híve ,van aki az újabbakat szereti.Van aki a sheffieldi vasakra esküszik,van aki a svédre,aztán ott a japán vonal (arra én is nagyon kíváncsi vagyok) ,na meg a spanyol,francia,solingeni  stb stb. Kb 10 emberbtől 10 féle választ fogsz kapni. Vagy kipróbálsz egy szekérderék kést (na ez a költségesebb mulatság ) és ez alapján ki fog kristályosodni benned ,hogy neked mi az ideális,vagy veszel egyet és elfogadod ,hogy az jó.
Vannak trendek ,divatok,sztárolt borotva márkák amik ki vannak kiáltva nagyon jóóóóónak,legjobbnak de  szerintem ez sem egyértelmű.


Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #799 Dátum: 2015. Január 01. - 08:36:20 »

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #800 Dátum: 2015. Január 01. - 08:40:11 »
Ráadásul egy műanyag tasakban!!  :fejfal:
Amúgy mi a retket tud egy Dorkó?  Van valakinek tapasztalata vele?
Feltűnt ,hogy a beütők betű formája tiszta DOVO. Ez nem olyan mint a Tennis ?

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #801 Dátum: 2015. Január 01. - 08:42:52 »
Herr te mint tapasztalt kés használó, és sok készüléket kipróbált személy lévén, neked mi az a dolog ami eldönti hogy megy vagy marad? Ha nagyából egyforma minőségről beszélünk.

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #802 Dátum: 2015. Január 01. - 08:51:57 »
Nem tudom:)
Legtöbbször magam csinálom meg a borotváimat  a romjaikból ,persze van amihez nem kell nyúlnom, szóval erős az érzelmi kötődés is.
Aztán én a Wedge formát szeressem nem szeretem ha cicereg  az a penge ,de ettől még túl adok rajta ha éppen már meguntam és beszerzek valami másikat ami még nem volt.
Nekem kb van 3-4 borotvám amit sose adok el ,de a többi az jön megy:) Persze lehet bővül majd ezen kések köre a fene se tudja. Most kíváncsi vagyok a Filákra ,meg a japán vonalra.
Ha a Fila tényleg annyira jó azt megtartom:)) meg a japót is.  Elég sokat kipróbáltam már ,de hol vagyok én pl Karakhoz,de nekem Jenes úr véleménye is több mint mérvadó.
Akarsz borotvát vásárolni és ezért ez a nagy információ szerzés?:)

És persze az élmény határozza meg amit nyújt. Van egy borotvám ami egy AUG Tech borbélyfejes  5/8 ,semmi extra de tényleg ,na az valami eszméletlen jó .És sose adom el:))) Vagy egy ikres 5/8 na az is  ilyen.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #803 Dátum: 2015. Január 01. - 08:59:32 »
Na a Fila meg a Japán kicsit átrendezi a vonalat. Jelenleg nálam a top 3: Fila, japó, Bengall.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #804 Dátum: 2015. Január 01. - 09:00:58 »
Herr te mint tapasztalt kés használó, és sok készüléket kipróbált személy lévén, neked mi az a dolog ami eldönti hogy megy vagy marad? Ha nagyából egyforma minőségről beszélünk.

Ezt a kérdést itt nem szabad feltenni! Nem kapsz rá választ  :D

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #805 Dátum: 2015. Január 01. - 09:03:31 »
Na a Fila meg. Japán kicsit átrendezi a vonalat. Jelenleg nálam a top 3: Fila, japó, Bengall.

Már mind itt van pesten de ülnek rajta ,hogy száradna le a kezük. :fejfal: A két fila meg a japó!

Van azaz volt egy késem ami isteni volt egy hordós .Egy ismerősöm "kikunyerálta " azaz rámenős volt ,na azt is eladtam de egy feltétellel. Ha megunná akkor csak nekem szól és visszavásárolom:)
Mondjuk ő nagy becsben tartja és vigyáz rá.
És a legelső Karaktól vett Schulze sem eladó sose.  Pedig annyira nem szeressem,nem is használom. De ő az első ,már gondolkodom,hogy csinálok neki egy átlátszó tárolót és örök időkre nyugdíjazom,lezárom és úgy marad:)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #806 Dátum: 2015. Január 01. - 09:45:26 »
... Az élezéstől gerinc pont úgy kopik, ahogyan a penge szélessége, így közel állandó lesz (marad) az élszög. Ha ragasztod a gerincet, és keskenyedik a penge az élezésektől, akkor az élszög egyre nőn fog. Persze ehhez nekünk egy élet kellene, ...
Ez pont így van. Vannak mesterek, akik ellenzik a gerinc ragasztását fenéskor, éppen az élszög változás miatt. Itt, és nemzetközi vonalon is, márt többször feszegettük a témát, és arra jutottunk a ragasztással semmi probléma nincs. 13-20°-os élszögű borotvával is tökéletesen meg lehet borotválkozni(kb. 13-18-ig magam is próbáltam), ebből a tartományból pedig ritkán mászik ki az ember. A 16-ot tartják egyébként ideálisnak.
A saját készítésű késeimet, vagy új késeket mindig ragasztóval fenem. A felújított kések nagy részét is, ahol meg már amúgy is látszik a kopás a gerincen, szalag nélkül. Illetve a szalag használatával(akár több rétegben)/elhagyásával lehet "állítani" az élszögön az ideális irányába.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #807 Dátum: 2015. Január 01. - 11:55:51 »
Akarsz borotvát vásárolni és ezért ez a nagy információ szerzés?:)

Igen szeretnék egyet, van két DE borotvám egyik ötvenes,  másik hatvanas évek Gillette-je.
Látszanak rajtuk az évek nyomai, de nem leharcoltak.  Tisztelettel nyúlok hozzájuk, és igaz csak pát hónapja DE-zem, jobban hozzám nőttek mint bármilyen tárgy. Karaktól van mind a kettő, közel lakunk egymáshoz. Múltkor említettem neki hogy, januárba lehet vennék tőle egy kést. Most egy kicsit készülök, hogy legyen valami fogalmam a dolgokról, és hogy nagyjából tudjam mit is akarok.

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #808 Dátum: 2015. Január 01. - 12:27:26 »
Sose fogod tudni:) Inkább bízd Karakra mit ajánl:)

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #809 Dátum: 2015. Január 01. - 13:27:52 »
Igazad lehet ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici