Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208464 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #810 Dátum: 2015. Január 01. - 13:31:34 »
5-6 nyolcad sztem ami bolondbiztos tanuló kés, Hollow vagy Vedge tökmindegy. A hollow elterjedtebb.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #811 Dátum: 2015. Január 01. - 13:48:14 »
Most nem leszek népszerű, de a borotvák használati értékét az átlag felhasználó számára legalább 80-90%-ban a forma adja, az acél majdnem másodlagos.

Mielőtt megjelentek a pakisztáni meg kínai biliacél borotvák, lényegében minden borotvakés acélja bőven megugrotta azt a szintet amivel egy nagyon kellemes borotválkozást el lehet érni. Még a mai új gyártásúak is bőven megugorják, pedig 1-2 között ég és föld a különbség.

Elég sokat kell élezni is, borotválkozni is, és sok kést kell kipróbálni, hogy az ember bizton állíthassa csak a borotválkozási érzésből, hogy az acél miatt jó egy kés, a forma miatt, vagy mindkettő.

Adjatok nekem 5db hajszálra ugyanolyan méretű, köszörülésű, formájú kést, és csak az acélok lennének mások, solingeni, svéd, japán, stb. stb. Ha mindet én élezném, és utána vak borotválkozási tesztet végeznék, biztos vagyok benne hogy vért izzadva is alig találnék köztük különbséget. Arról nem is beszélve, ha 5 borotválkozás után csinálnánk meg ugyanezt a tesztet. 100% hogy csak a véletlen műve lenne ha eltalálnám melyik milyen acélból van.

És ezt úgy mondom, hogy kipróbáltam, és tényleg  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető grdsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 103
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #812 Dátum: 2015. Január 01. - 14:03:46 »
Kedves Uraim, minden tiszteletem a Titeké, késes borotválkozóké, akik nem hagyjátok, hogy múzeumi tárgyak váljanak a borotvakésekből, fenőbőrökből, kövekből és miegyebekből. Sokszor összeszorul a szívem, amikor látom az eladó késeket, és arra gondolok, hogy mennyit törhették a fejüket a hajdani mesterek, és mennyit kísérletezhettek, tapasztalhattak, amíg azokat az acélokat az ideális élszögekkel és egyéb fizikai jellemzőkkel legyártották, vagy inkább szinte művészien megalkották, amelyek akár nemzedékeket voltak képesek beretvált ábrázathoz juttatni. Hát igen, a késsel való kapcsolat nem olyan, mint a pengékkel, amelyeket rendszeresen lecserélünk és kidobálunk. Másrészről a DE borotvának sok ember köszönheti a testi épségét... A borotvakés az én szememben kicsit olyan, mintha a manapság gyártott sok száz lőerős sportkocsikból kihagynák a biztonsági elektronikákat: ebben az esetben még többen törték miszlikbe a Ferrarijaikat. Na mindegy, a lényeg, hogy erős vonzalmat érzek a kések iránt, hiába ivódtak belém a családból származó félszavak, miszerint a kés roppant veszélyes tud lenni. Én érzem, hogy egyszer ki fogom próbálni a késes borotválkozást. Csak még legyen akkor olyan ember, aki ilyen príma késeket árul, mint néhányotok.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #813 Dátum: 2015. Január 01. - 14:06:22 »
Nem kell félni a késektől, jellemzően nem az elején vágod meg magad, hanem amikor már gyakorlottabbnak érzed és bátrabb vagy ;)

Na mindegy, a lényeg, hogy erős vonzalmat érzek a kések iránt, hiába ivódtak belém a családból származó félszavak, miszerint a kés roppant veszélyes tud lenni. Én érzem, hogy egyszer ki fogom próbálni a késes borotválkozást. Csak még legyen akkor olyan ember, aki ilyen príma késeket árul, mint néhányotok.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #814 Dátum: 2015. Január 01. - 14:09:00 »
Nem kell félni a késektől, jellemzően nem az elején vágod meg magad, hanem amikor már gyakorlottabbnak érzed és bátrabb vagy ;)

Na mindegy, a lényeg, hogy erős vonzalmat érzek a kések iránt, hiába ivódtak belém a családból származó félszavak, miszerint a kés roppant veszélyes tud lenni. Én érzem, hogy egyszer ki fogom próbálni a késes borotválkozást. Csak még legyen akkor olyan ember, aki ilyen príma késeket árul, mint néhányotok.

 :+1:

Hajrá! A puding próbája az evés!
Sheffield-England

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #815 Dátum: 2015. Január 01. - 14:11:30 »
Véleményem szerint is túl van ez misztifikálva. Én nem érzem különlegesnek ,na jó annyira különlegesnek a késes borotválkozást mint azt sokan sugallnák.
Évszázadokig ilyen és hasonló eszközökkel borotválkoztak a férfiak,és még se halt ki az emberiség:) ,az biztos,hogy a biztonsági borotva valamivel közvetlenebb,de aki meegtanul késsel annak szerintem fel sem merül,hogy ez most hú de nagy dolog volna. Régen ha jól rémlik nem véletlenül volt az a mondás,hogy embert faragni. A fiú gyerek kezébe amikor odaadták a kést valami ilyesmit mondtak:) Egy biztos. Kackiás egy tevékenység:)))) :hurra:

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #816 Dátum: 2015. Január 01. - 14:47:04 »
Az autós példa azért nem teljesen jó, mert te lehetsz jó és óvatos sofőr, ha egy részeg jön szemből beléd.
A borotvánál csak te hibázhatsz, esetleg rádnyit az asszony, gyerek, anyós, stb. Na, az veszélyes.
Egyébként én még nem olvastam itt olyat, hogy valaki komoly sérülést szenvedett volna.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #817 Dátum: 2015. Január 01. - 17:53:32 »
Van 250k s Dorko is, elég dúrván felnyomtàk az árukat.

Bizony. Tényleg elment az áruk, de nagyon jó kések. Az első késem az volt és még mindig az egyik kedvenc

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #818 Dátum: 2015. Január 01. - 18:09:05 »
Az autós példa azért nem teljesen jó, mert te lehetsz jó és óvatos sofőr, ha egy részeg jön szemből beléd.
A borotvánál csak te hibázhatsz, esetleg rádnyit az asszony, gyerek, anyós, stb. Na, az veszélyes.
Egyébként én még nem olvastam itt olyat, hogy valaki komoly sérülést szenvedett volna.

Én pl. töbször vágtam meg magam egyszerhasználatos szemetekkel mint borotvakéssel.

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #819 Dátum: 2015. Január 01. - 19:07:41 »
Ezek szerint a psziché itt is dolgozik, amit drágának gondolunk azt jobbnak is. Persze lehet kivétel.
Mondjuk nekem szempont lehet hogy, meddig tartja meg az élét fenés nélkül.

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #820 Dátum: 2015. Január 01. - 19:19:24 »
Ezek szerint a psziché itt is dolgozik, amit drágának gondolunk azt jobbnak is. Persze lehet kivétel.
Mondjuk nekem szempont lehet hogy, meddig tartja meg az élét fenés nélkül.

Nem csak attól drágább egy egy kés mert nevesebb a gyártó esetleg. A körítés, a nyél ,a gravír , a díszítés mind mind olyan tényező ami befolyásolja az árat.
Egy szép fa nyéllel ugyanaz a kés majd 2X többe kerül újonnan pl.Mamut agyarból meg 10X. No meg milyen ritka az a kés. Pl egy DOVOT  bármikor veszek  ,na jó egy Fritz Bracht ot már nem ,és azok pl bár régebbiek szerintem jobbak mint az újak.(lehet nem is de én így gondolom    :fetreng: )
Éltartásról Buffy mondta ,hogy a Fila az tartja. Nos az normális állapotban 60 tól kezdődik:) Használtan!!!

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #821 Dátum: 2015. Január 01. - 20:03:18 »
Na ez a mamut agyar nekem kicsit sok.... tudom hogy van ilyen. De nem igazán hoz lázba, viszont egy király T-Rex szemfogból készült nyél jöhetne.  :fetreng: Kicsit hitetlen vagyok Mamutügyileg.
Természetesen nekem is sokat számít az esztétikum, és tudom hogy ára van.

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #822 Dátum: 2015. Január 01. - 20:14:54 »
Na ez a mamut agyar nekem kicsit sok.... tudom hogy van ilyen. De nem igazán hoz lázba, viszont egy király T-Rex szemfogból készült nyél jöhetne.  :fetreng: Kicsit hitetlen vagyok Mamutügyileg.
Természetesen nekem is sokat számít az esztétikum, és tudom hogy ára van.

Gondold végig logikusan. Ez nagyon réteg termék jelenleg. Ha mindenki ezeket használná és napi szinten vennék a késeket a férfiak (persze világszinten) akkor valószínű olcsóbbak is lennének,bár ami valóban kézműves munka annak meglenne az ára úgy is. Kevés fogy ergo drága,ami exkluzívabb még drágább. Pl egy DE borotván mi kerül 60-80 ezerbe? Mert van olyan is. 
A használt meg annyit ér amennyit megadnak érte,meg amennyit az eladó kér. Teljesen szubjektív a dolog. Egyszerűen nincs meghatározott áruk,max a piac beárazza,mert ugye ennek is van piaca mármint a használt borotváknak.

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #823 Dátum: 2015. Január 01. - 20:30:04 »
Persze megértem  :peace:

A wedge és egy full hollow között csak a sercegés a különbség?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #824 Dátum: 2015. Január 01. - 20:34:11 »
Persze megértem  :peace:

A wedge és egy full hollow között csak a sercegés a különbség?
Nem, másképp is dolgoznak kicsit, kialakításuk végett. Persze ugyanaz a vége mindig.:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici