Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208572 alkalommal)

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #840 Dátum: 2015. Január 04. - 10:45:37 »
Én nem kenem semmivel őket,de egy pöttyöt nem találsz rajtuk,ha hónapokig nem használom valamelyiket akkor se.
Használat után eltörölgetem türcsivel,aztán jön a papírzsepi,még a nyélpanel között is ,majd meghúzom bőrön párszor,hogy az élről  is lejöjjön az esetleg odaragadt cucc,és a legvégén a két újjam közé csíptetve végighúzom a pengét. A test természetes zsírja szerintem bőven elég faggyút ad neki,aztán be  dobozkába ami bársonnyal bélelt (szerintem a bársony nem csak szép hanem a párát is elszívja). Ja meg van a dobozban olyan nedvszívó papír betéve.Ha bekenném valamivel azt csak macera letakarítani szerintem:) De ki ,hogy nekem ez bevált.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #841 Dátum: 2015. Január 04. - 10:54:43 »
Ez egy tartósító, konzerváló cucc, múzeumok használják. Szintelen és nyomtalan, egy pillanat alatt lejön. Persze csak egy ötlet. :sör:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #842 Dátum: 2015. Január 04. - 10:56:00 »
Na majd úgy is megyek hozzád majd kérek egy csipetet oszt kipróbálom:) Abból baj nem lehet:)

Nem elérhető nagyfehér

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #843 Dátum: 2015. Január 08. - 17:53:00 »
Tisztelt hozzáértők!
Küldök két linket,kérem végigmazsolázni a képeket!Kérdésem:melyik az igazi,melyik állítás az igaz?
Az egyik-a japán-azt mondja japán,a másik is azt állítja,de a felirat SOLINGEN?!...
http://www.ebay.com/itm/RARE-1960S-FOEN-RAZORS-COMPANY-SOLINGEN-JAPANESE-STRAIGHT-RAZOR-1070-/371231532371?hash=item566f1fa553
http://www.ebay.com/itm/Rare-302-FON-KIKUBOSHI-J-apanese-Straight-Razor-Shaving-Sword-D-292-/111468613461?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19f40c0f55

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #844 Dátum: 2015. Január 08. - 19:29:08 »
"PRETTY NICE DOES HAVE BLADE DISCOLORATION AND SOME WEAR ON BACKSIDE..PLEASE SEE IMAGES"
 :fetreng: 

A kérdésedre: szerintem mindkettő. A japánok sokat kooperáltak a németekkel. Lehet, hogy a nyers penge német, a véglegesítés japán. Az a tippem, hogy a FOEN német, a KIKUBOSHI japán.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #845 Dátum: 2015. Január 09. - 09:35:34 »
Nekem egy olyan tippem lenne hogy a FON csak megrendelő, és nem létezett mint gyártó. Rendeltek a Kikuboshitól is pengéket, meg valami német cégtől is, csak az utóbbi nem ütötte bele a saját logóját, a japánok viszont igen.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."


Nem elérhető nagyfehér

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #847 Dátum: 2015. Január 15. - 03:54:14 »
Be kell látni,Herrnek igaza van!Van itt olyan kavarodás,ember a talpán aki kiismeri magát,hála az internetnek.Merthogy a legnagyobb gyűjtők
is ritkán találkoznának ilyenekkel.Találtam ismét valamit,ezek szerint a japánok nem csak a németekkel kooperáltak?Lásd a tangon lévő
szimbólumot!A WB-t megpróbálom,hátha sikerül meglőni.

http://www.ebay.com/itm/Rare-1072-KENWA-J-apanese-Straight-Razor-Shaving-Sword-Katana-D-644-/111553753996?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19f91f338c

http://www.ebay.com/itm/Wade-Butcher-straight-razor-rasiermesser-rasoio-mano-libera-coupe-choux-/221662914929?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item339c23a971

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #848 Dátum: 2015. Január 15. - 08:53:17 »
Azért mélyremenő következtetéseket ne vonjunk le abból, hogy lemásoltak egy díszítési módot, mert szemmel láthatóan totál más a muntája a kettőnek. Arról nem is beszélve, hogy legalább egy pár évtized választja el a két borotva gyártási idejét  ;)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #849 Dátum: 2015. Január 19. - 19:34:01 »
Tud valaki segíteni ennek a borotvának a beazonosításában?
Illetve abban, hogy ez így ebben az állapotában mit érhet?

Előre is nagyon köszönöm!


Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #850 Dátum: 2015. Január 19. - 19:40:25 »
A beütő alapján Johnsonra tippelek, de jó lenne közelebbről látni a logót.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #851 Dátum: 2015. Január 19. - 20:08:22 »
A beütő alapján Johnsonra tippelek, de jó lenne közelebről látni a logót.



Herr

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #852 Dátum: 2015. Január 19. - 20:12:11 »
Ja ez Jonson.
Értéke ,hogy mi ?  :fejtor: Kinek mi. Ezt így nehéz ám megmondani. Van aki 1-2 ezerért odaadja,van aki 10 et elkérne érte,a kérdés az ,neked mit ér .
Kicsit csiszatold át és máris megnövekszik az az érték.Amúgy szép borotva. Nekem egy hasonló korú svéd  ment el az ebay on 4 vagy 5 ezerért.Nem kapkodtak utána.

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #853 Dátum: 2015. Január 19. - 20:42:13 »
Köszönöm a segítséget!  :hat:  :sör:

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #854 Dátum: 2015. Január 19. - 20:58:41 »
A Johnsonok jó anyagból vannak, kellemes élt lehet rájuk tenni, nekem is van egy. Ha az ott az elején nem repedés, akkor szerintem polírozd le,egy szakértő meg majd megfeni neked. Lesz egy jó borotvád! :thumbup:
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici