Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207275 alkalommal)

Nem elérhető gpsjani

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 173
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #870 Dátum: 2015. Február 13. - 20:24:55 »
Már úgy értem, hogy fenét fogom megvenni...   ;D

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #871 Dátum: 2015. Február 13. - 22:29:13 »
Attól hogy vékony, még nem jelenti azt, hogy szar élt lehet rátenni, pláne nem egy Johnsonnál. Sőt! Valószínűleg életed végéig tökéletes megelégedéssel kiszolgálna ez a kés, de érni valóban nem ér ennyit.
(szerintem)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #872 Dátum: 2015. Március 29. - 17:31:50 »

Nem elérhető kokopelli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #873 Dátum: 2015. Április 05. - 19:50:10 »
Sziasztok!
Új vagyok, ma regisztráltam. Érdekel a késes téma, de sosem használtam ilyet.
Olvasgattam itt a fórumon, sok szép képet láttam és megtetszett a dolog.
Néztem is eladó példányokat: http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi_kellekek/pipere_kellekek/antik_jelzett_dovo_solingen_borotva_2063256956.html
Erről vélemény? Ha esetleg jó, akkor mennyibe kerülne ezt vagy egy ilyen állapotút rendbe tenni?
Jelenleg elektromost használok, igazán nem is akarok váltani, de kipróbálnám ezt az életérzést is :)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #874 Dátum: 2015. Április 05. - 20:06:31 »
Sziasztok!
Új vagyok, ma regisztráltam. Érdekel a késes téma, de sosem használtam ilyet.
Olvasgattam itt a fórumon, sok szép képet láttam és megtetszett a dolog.
Néztem is eladó példányokat: http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi_kellekek/pipere_kellekek/antik_jelzett_dovo_solingen_borotva_2063256956.html
Erről vélemény? Ha esetleg jó, akkor mennyibe kerülne ezt vagy egy ilyen állapotút rendbe tenni?
Jelenleg elektromost használok, igazán nem is akarok váltani, de kipróbálnám ezt az életérzést is :)
Ez nagyon gyenge kés, főleg ennyiért. Amennyiért felújítják sokkal jobbat kapsz.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kokopelli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #875 Dátum: 2015. Április 05. - 20:22:07 »
Köszi a választ!
Akkor még nézelődök, csak sajnos fogalmam sincs, hogy mit nézzek rajtuk. Vaterán van sok, nekem ez volt szinpatikus, kb ennyit értek hozzá :)
Merre nézelődjek? Olvastam a fórum adokveszek topicját is, de késes borotvát nem találtam. (Lehet ez az én hibám, mert nem értek hozzá)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #876 Dátum: 2015. Április 05. - 20:27:58 »
Köszi a választ!
Akkor még nézelődök, csak sajnos fogalmam sincs, hogy mit nézzek rajtuk. Vaterán van sok, nekem ez volt szinpatikus, kb ennyit értek hozzá :)
Merre nézelődjek? Olvastam a fórum adokveszek topicját is, de késes borotvát nem találtam. (Lehet ez az én hibám, mert nem értek hozzá)
Pedig van több is.
Használtat, rutin nélkül vagy fórumokról, vagy ebayról, de ott már kell figyelni mert igen trükkösen árulnak ott sokan. Ki lehet fogni bolhapiacon is, de azt kajtatni kell. Vatera és társai általában nem jó.  Jófogáson szokott, de meg kell nézni rendesen mit vesz az ember.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető NaBh

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #877 Dátum: 2015. Április 23. - 19:55:20 »
Tud valaki egy összeszedett írást, arról hogy milyen penge formák vannak, nem jut eszembe jobb szó rá (full hollow, half hollow stb.), főként az érdekelne hogy melyiknek mi az előnye. Mert az oké hogy könnyebben élezhetőbbnek tűnik a vékonyabb, de mire jó a bellied hollow?

NaBh

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #878 Dátum: 2015. Április 23. - 20:04:39 »
Minnél homorúbb a köszörülés, annál inkább hajlamos a kés rezonálni, hiszen több anyagot választottak le róla. (Lásd még: Wedge kés, avagy a néma gyilkos és csengő-pengő full-hollow esete)

A bellied hollow-nak, vagyis a léleknek a rezgéscsillapítás, a merevítés a lényege.

Pl:

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #879 Dátum: 2015. Május 15. - 10:51:48 »
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #880 Dátum: 2015. Május 20. - 13:23:28 »
Megkéri a kacsás árát rendesen:

http://shavenook.com/thread-fs-dubl-duck-11-16-goldedge-chubby-1-best-kent-bk8

kicsit tényleg túlárazta, én kb. feléért adtam el egy hasonlót

Nem elérhető csimpi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #881 Dátum: 2015. Június 10. - 15:30:01 »
Sziasztok!

3-4 évvel ezelőtt tört rám a késes borotválkozás gondolata, de a szerelem nem tartott túl sokáig. Szert tettem 7 darab borotvakésre+egy tartó állványra, amiktől most megválnék. Viszont sem a méretekkel, sem az aktuális piaci árakkal nem vagyok tisztában. Vállalná valaki, hogy képek alapján beárazná nekem őket? A lehetőséget előre is köszönöm!

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #882 Dátum: 2015. Június 10. - 15:33:59 »
Sziasztok!

3-4 évvel ezelőtt tört rám a késes borotválkozás gondolata, de a szerelem nem tartott túl sokáig. Szert tettem 7 darab borotvakésre+egy tartó állványra, amiktől most megválnék. Viszont sem a méretekkel, sem az aktuális piaci árakkal nem vagyok tisztában. Vállalná valaki, hogy képek alapján beárazná nekem őket? A lehetőséget előre is köszönöm!
Rakd be a képeket. Ne privátba mert egy két zugkalóz könnyen ãtverhet. Viszont az is irányadó amennyiért vetted.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető csimpi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #883 Dátum: 2015. Június 10. - 15:37:07 »
Sziasztok!

3-4 évvel ezelőtt tört rám a késes borotválkozás gondolata, de a szerelem nem tartott túl sokáig. Szert tettem 7 darab borotvakésre+egy tartó állványra, amiktől most megválnék. Viszont sem a méretekkel, sem az aktuális piaci árakkal nem vagyok tisztában. Vállalná valaki, hogy képek alapján beárazná nekem őket? A lehetőséget előre is köszönöm!
Rakd be a képeket. Ne privátba mert egy két zugkalóz könnyen ãtverhet. Viszont az is irányadó amennyiért vetted.
Az a baj, hogy fogalmam sincs, mennyiért vettem őket, még nagyságrendileg sem. Az összeset ezen a fórumon vettem, van olyan is, amiért még Fontihoz (Isten nyugosztalja) mentem és előttem fente shave readyre. Akkor viszont mindjárt lövök képeket és pakolok.   :thanks:

Nem elérhető csoki46

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #884 Dátum: 2015. Június 10. - 15:49:32 »
Várjuk  :hurra:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici