Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207230 alkalommal)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #915 Dátum: 2015. Július 02. - 19:17:40 »
 :bocs: :) Szerintem tedd fel az eladba. Úgy a korrekt.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető csoki46

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #916 Dátum: 2015. Július 02. - 20:32:02 »
Szerintetek 8000 korrekt ár érte? Ár nélkül nem akarom fölrakni, mert az ugye szabálytalan :)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #917 Dátum: 2015. Július 02. - 20:32:49 »
Szerintetek 8000 korrekt ár érte? Ár nélkül nem akarom fölrakni, mert az ugye szabálytalan :)
Teljesen.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #918 Dátum: 2015. Július 02. - 20:39:08 »
Valaki vigye el gyorsan, szép az a kés. :) (Légyszi!!!)  :-\
(szerintem)

Nem elérhető csoki46

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #919 Dátum: 2015. Július 02. - 20:48:25 »
Valaki vigye el gyorsan, szép az a kés. :) (Légyszi!!!)  :-\

Ne dicsérjétek ennyire a végén meggondolom magam :D na jó azt azért nem. Nemsokára fölkerül Eladba és lehet vinni :)

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #920 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 14:40:23 »
Hali Mindenki!

Mostanában fogok csináltatni egy borotvakést, damaszkolt pengéből fog készülni. Egyedi tervezésű lesz az egész, egyedi forma, egyedi tok, minden. A problémám az csupán, hogy a kovács (A Bucavasgyúró, tessék megnézni Facebook-on, nagyon tehetséges) közölte, sajnos nincsenek meg a megfelelő eszközei ahhoz, hogy tökéletesen pengeélesre tudja fenni. Meg tudja kovácsolni, el tudja készíteni, egyedi és utánozhatatlan lesz, viszont csak alap élt tud neki kölcsönözni.
Mivel sosem borotválkoztam borotvakéssel, viszont szeretnék nagyon sokáig jó barát lenni vele, két dolog érdekelne:

1. Mit javasoltok, honnan szerezzem be a szükséges eszközöket, mint pl a fenőkövek, fenőszíj, az ahhoz való paszta, stb...? Mivel amatőr vagyok még, érdekelne a dolog.
2. Milyen észrevételetek van, amit kötelező jelleggel muszáj betartani borotvakéses borotválkozásnál? Esetleg egy-két tuti tippet is elfogadnék, én, az amatőr. :)

Válaszokat előre is köszönöm!

Ren

u.i.: a 'hülye csicska f*sznak csináltatsz borotvát, vegyél egyet, az az igazi férfi jelkép!!!!' jellegű, illetve hasonlóan degradáló és lenéző megjegyzéseket nem kérném, köszönöm. :) Elfogadom és meg is köszönöm a negatív kritikát is, de nem ormótlan tuskó módon. :) :bocs:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #921 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 14:44:45 »
Az utolsó mondatod értelmezhetetlen. Miért is?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #922 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 14:56:55 »
Mellesleg kép alapján eléggé elnagyolt amit készít.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #923 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 15:18:05 »
Amit másoknak csinált, borotvakés markolatot, az igen, elnagyolt. :)

Nem tudom, mi az értelmezhetetlen benne. :) Arra hívtam fel a figyelmet, hogy a "túlokoskodó", mindent frankón megmondó, nagyképű emberek véleményére nem vagyok kíváncsi, köszönöm. :) Értelmezhető véleményt kértem, nem pedig oltásokat. :)


Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #925 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 19:25:49 »
Eléggé megszállott a srác, ahogy elnézem, elméletben és gyakorlatban is: http://www.bucavasgyuro.net/ Mondjuk a borotvakésekhez - egyelőre - tényleg nincs sok köze.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #926 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 22:02:24 »
Utánanéztem, most már kb. látom mi a helyzet. Nem vagyok benne biztos hogy jó ötlet volt borotvakéses tapasztalat nélkül rendelni egy damaszt borotvakést olyantól, aki szintén nem ért hozzá. Eléggé lutri a végeredmény, ha még nincs kész/nem fogott bele, akkor legalább annyit írj meg neki, hogy minél keményebbre hőkezelje le, és az élszöget 15-20 fok közé lője be.

A többi kérdésedre elég hamar fogsz találni választ a topicok között, kővásárláshoz metalmasterjp eladót ajánlom az eBay-en.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #927 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 07:53:33 »
Utánanéztem, most már kb. látom mi a helyzet. Nem vagyok benne biztos hogy jó ötlet volt borotvakéses tapasztalat nélkül rendelni egy damaszt borotvakést olyantól, aki szintén nem ért hozzá.

Ez szerintem korrekt válasz, és benne van minden.
Mert ugye a szomszéd Feri kőművest, aki amúgy igen ügyes fickó, sem bízzák meg az arabok felhőkarcoló építéssel  :D

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #928 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 08:13:31 »
Utánanéztem, most már kb. látom mi a helyzet. Nem vagyok benne biztos hogy jó ötlet volt borotvakéses tapasztalat nélkül rendelni egy damaszt borotvakést olyantól, aki szintén nem ért hozzá.

Ez szerintem korrekt válasz, és benne van minden.
Mert ugye a szomszéd Feri kőművest, aki amúgy igen ügyes fickó, sem bízzák meg az arabok felhőkarcoló építéssel  :D
Hát igen.

A kapakészítő mester borotvakése igen messze lehet a jótól.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #929 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 08:51:42 »
Sziasztok,

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici