Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208320 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #960 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 09:46:15 »








Remélem így már jó lesz...:)

Már várom amúgy az olyan hozzászólást, hogy "hát ez mindenre alkalmas, csak borotválkozásra nem..." :D Igen, én is látom, hogy nincs éle. Tudtam is. Nekem az volt a lényeg, hogy a formatervezés, kialakítás ezt kövesse. :)

" Na ez mindenre alkalmas, csak borotválkozásra nem..."

De mert ezt kérted, s lássad itt, a kedvedben akarunk járni!  :naughty:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #961 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 10:04:24 »
Érdekes forma. Kíváncsian várom a végeredményt!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #962 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 10:12:40 »
pmol322: :D :D :D köszi :D
Komolyra fordítva: igen, én is várom, mi lesz ebből....:$ Ha tényleg egy rakás sz*r, én kérek először bocsánatot tőletek. :)
Van olyan amúgy, aki Őt megélezné nekem? Vélemény, hogy mit kell rajta utómunkázni?

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #963 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 10:16:18 »
Na, ez mindenre alkalmas, csak borotválkozásra nem!  :crazy:

Nemám!  8)

Érdekesen egyedi! Tőlem egy kissé távol áll a világa, de az látszik, hogy maga a penge és a tok/nyél össze lett tervezve, nem ütnek el egymástól. Úgy értem, hogy vizualizációs szempontból szépen egyben van!  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #964 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 10:21:22 »
Köszönöm. :)
Bár azt kell mondjam, a vizuális álom rajtam állt, értek az ilyesmihez. :) Nagyon sok egyedi tervet készítettem különböző dolgokhoz, jó a képzelőerőm, könnyen átlátom, mi az, amire egy adott személyiségnek "szüksége van". A tokot és a pengét is én terveztem, Thiele Ádám némileg módosított rajta, illetve kivitelezte. De az ötlet maga az enyém.
Szóval ha valakinek kell brainstorming, segítek tervezni valamit. :D :D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #965 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 10:52:23 »
Kicsit nehézkes számomra hogy hol kezdjem el, én az ilyesmit más szemszögből nézem mint az emberek többsége :)

Amennyiben külalakra, és kivitel minőségére Neked mint megrendelőnek megfelel, akkor rendben van, és nincs mit mondanom róla. Nekem sajnos nem világom az, hogy valamit trehányan összelökünk, és rámondjuk hogy rusztikus. De az én ízlésem az enyém, a szusit sem szereti mindenki, én meg a pacalt utálom :)

Használhatóság szempontjából továbbra is kellene a pengevastagság, a szélesség, meg hogy a leélezés milyen magasságig tart. Mert ha jól látom a képből, akkor a leélezés kb. a penge feléig-harmadáig tart.

Amit egyértelműen látok hogy probléma, az a nagyon széles hugyos élszalag, és a leélezés is hugyos, ami lényegében még a keménykötésű borotvásoknak is erős fejvakargatást és anyázást okozna élezés közben.

Ebben a formájában szerintem közel élezhetetlen a kés átalakítások nélkül, még tapasztalt borotvások számára is. És akkor kézbe még nem vettem a kést, mert gyanítom hogy aminek középen kellene lennie, szimmetrikiusnak kellene lennie, az nem lesz az.

Ami megoldás lenne az egy hozzáértő ember általi újracsiszolása a leélezésnek egy egyenletesen vékony élszalaggal. Továbbá a leélezés hullámaiból egy egyenletes egyeneset kellene kihozni. Persze itt a pengét ki kellene szedni a nyélből, és újrasavazni az egész pengét egy újracsiszolás után, hogy mellette szép is legyen.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #966 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 11:17:35 »
Értem. :) Köszönöm a meglátásod!
Tudsz olyan embert mondani, aki szerinted el tudná végezni ezt a munkálatot?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #967 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 12:43:53 »
A jobb késkészítők meg tudják csinálni a csiszolás részét nagyrészt jól, az élezést meg itt a fórumon utána szinte bárki akinek van egy kis élezési tapasztalata. Olyat találni nemigen fogsz, aki mind a kettőt meg tudja csinálni, és el is vállalná.

A gond igazából csak az, hogy ezért most fizettél 25-öt, erre jönnek a "javítás" költségei. Ha ajánlott postával küldözgeted a borotvát akkor 2 oda-vissza posta az összesen 2 ropi, tegyük fel hogy valaki megélezi 1-2 ezer forintért, és valaki újracsiszolja, újraszegecseli, és újrasavazza a pengét. Ez jó eséllyel 5-10 között fog megállni, ha találsz olyan késest aki bevállalja. Szóval nagyjából kifizetnéd még a felét az eredeti árnak, hogy használhatóvá váljon a borotva. Legjobb esetben az élezést valaki bevállalja jófejség alapon ingyen, és akkor marad 2 ezer posta, meg mellé legalább 5 ezer a rendbetételért, 32-35 alatt nem állna meg a projekt, de én arra tippelnék hogy 40 magasságában lenne a vége. Szóval csak akkor fogj bele, ha ez neked elfogadható.

A végére persze van egy csattanó is, mert én most azt feltételeztem, hogy egyébként a pengének a kovácsolása, alapanyagai, és hőkezelése megfelelő volt egy borotvakésnek, ami a srác munkáit figyelembe véve kicsit optimista hozzáállás. A borotvakések nagyon finnyásak ilyen téren, mivel a jó élhez nagyon finom szemcseszerkezet kell, ami gondos kovácsolást, anyagválasztást, és hőkezelést igényel. Késeknél, kapáknál stb. ez nem jön elő. Én a saját damasztjaimat olyan emberrel kovácsoltatom aki több mint 30 éve ezt csinálja főállásban, és még így is együtt kellett kidolgoznunk a megfelelő anyagot, rétegszámot, és hőkezelést. Gregg éltárs tudna mesélni, a jó borotva hőkezelést milyen nehéz eltalálni, még akkor is, ha profi elektromos kemencével dolgozik az ember, és "gyári" hengerelt acéllal.

Én a helyedben keresnék egy nagyon vállalkozó szellemű tagot, aki ebben az állapotában megpróbálja megélezni mindenféle egyéb módosítás nélkül. Amennyiben használhatónak tűnik a kés, csak abban az esetben van egyáltalán értelme a rendbetételi munkáknak.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #968 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:03:42 »
Nagyon szépen köszönöm a javaslatodat, meglátásodat! Igazán hasznos volt! :)

Szerencsére olyat találtam már, aki az élszalagot rendbe teszi. :) Szóval az élezés marad hátra csak. :) Majd ha ez megvolt, beszámolok még. :)

Ha rendbe van téve, beszámolok a költségekről, mit-hogyan-merre-meddig csináltunk még rajta. :)

És egyébként nekem az ár elfogadható. A lényeg, hogy nem 170. :D

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #969 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:05:08 »
Ugye nem a nagynevű, "FÓRUMVETERÁN"?

A tudjuk ki?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #970 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:07:47 »
....Gregg éltárs tudna mesélni, a jó borotva hőkezelést milyen nehéz eltalálni, még akkor is, ha profi elektromos kemencével dolgozik az ember, és "gyári" hengerelt acéllal....
Tudnék, de most nincs kedvem... :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #971 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:09:09 »
Ugye nem a nagynevű, "FÓRUMVETERÁN"?

A tudjuk ki?

 :fetreng:  :fetreng:  :fetreng:

Herr-geled itt a kedélyeket!  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #972 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:09:50 »
Nem, nem Ő. Nem ismerem, de ezek szerint nem vagytok túl jó véleménnyel róla. :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #973 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:10:33 »
Ugye nem a nagynevű, "FÓRUMVETERÁN"?

A tudjuk ki?

 :fetreng:  :fetreng:  :fetreng:

Herr-geled itt a kedélyeket!  :thumbup:

A TUDJUKI!  :wiggle:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #974 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:11:33 »
And i love Herr. Ahogy a Beatles is megénekelte :fetreng:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici