Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207237 alkalommal)

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #975 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:12:33 »
Nem mintha nem élvezném azt, hogy olyan dologról beszélgettek, amit én nem értek, de ha már így mindenki benne van, igazán beavathatnátok, hogy legalább nekem is vicces legyen.  :thanks: :D

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #976 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:12:54 »
Vagy "nehüjitsd a haverod, ugyis hozzám hozod, nekem a munka szent" (csupa nagybetű)?

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #977 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:13:07 »
Nem, nem Ő. Nem ismerem, de ezek szerint nem vagytok túl jó véleménnyel róla. :)

Uuuuugyan. Távol álljon tőlem.  8)
A borotvakés- tartó ládikám pl. tőle van, és egészen jól bevált porfogónak, persze csak addig, amíg ki nem javítom azokat a hibákat és esztétikai bakikat, amiket ő "készített" rá/bele. Utána jó lesz!  ;)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #978 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:15:08 »
Nem mintha nem élvezném azt, hogy olyan dologról beszélgettek, amit én nem értek, de ha már így mindenki benne van, igazán beavathatnátok, hogy legalább nekem is vicces legyen.  :thanks: :D

Semmi különös, egy ex-fórumtagról van szó, aki kicsit átvágott (haha) pár kollégát, majd lelépett innen...

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #979 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:21:38 »
Ájszí. :D az nem túl vidám dolog.
Neem. Budapesten élek - sajnos -, itt pedig annyi az előny, hogy szélesebb spektrumban mozoghatok. Ismerek egy helyet, ahol nagyon egyedi kardokat, késeket, stb-stb éleznek, alakítják ki rajta az élszalagot, és így tovább. Tudom, hogy dolgoztak már borotvakésekkel is, így meglátogatom őket, mit tudnak csinálni vele. :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #980 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:22:46 »
Nem, nem Ő. Nem ismerem, de ezek szerint nem vagytok túl jó véleménnyel róla. :)

Uuuuugyan. Távol álljon tőlem.  8)
A borotvakés- tartó ládikám pl. tőle van, és egészen jól bevált porfogónak, persze csak addig, amíg ki nem javítom azokat a hibákat és esztétikai bakikat, amiket ő "készített" rá/bele. Utána jó lesz!  ;)

Az úgy volt egyedi, mondhatni Herr-czig!
Te meg tömegtermékké alacsonyítottad! :naughty:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #981 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:39:07 »
Vagy "nehüjitsd a haverod, ugyis hozzám hozod, nekem a munka szent" (csupa nagybetű)?
Őt is tudjuk, hogy ki... :fetreng:
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #982 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 13:47:40 »
Vagy "nehüjitsd a haverod, ugyis hozzám hozod, nekem a munka szent" (csupa nagybetű)?
Őt is tudjuk, hogy ki... :fetreng:


A fehérvári űbermester?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #983 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 14:23:28 »
Nem, nem Ő. Nem ismerem, de ezek szerint nem vagytok túl jó véleménnyel róla. :)
Ha egy ötvenes vekony srác, Kovács úr az, akkor nehogy odaadd neki!
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #984 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 14:24:27 »
:D :D okés, köszi :D

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #985 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 14:38:45 »
Vagy "nehüjitsd a haverod, ugyis hozzám hozod, nekem a munka szent" (csupa nagybetű)?
Őt is tudjuk, hogy ki... :fetreng:
A fehérvári űbermester?
Azaz! :)
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #986 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 14:43:28 »
Vagy "nehüjitsd a haverod, ugyis hozzám hozod, nekem a munka szent" (csupa nagybetű)?
Őt is tudjuk, hogy ki... :fetreng:
A fehérvári űbermester?
Azaz! :)
Akkor mi félszavakból is megértjük egymást!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #987 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 17:52:59 »
Egyébként eszembe jutott egy bazinagy ökörkég. Mármint lehet csak nektek lesz az, nekem inkább kíváncsiság. :D
A borotvakések tokjánál látom, hogy ott, ahol találkozik a kés vágófelülete a tokkal, majd eltűnik a tokban, mindig van egy ilyen kis "pótlás", ami formában tartja a tokot. Láttam sok borotvakészítő arc videójában, hogy ezt a kis darabkát nem szimmetrikusra, inkább elnyújtott trapéz alakúra csiszolják, és úgy illesztik össze a tokot.
Ennek van valami szerepe is? vagy csak csinosan néz ki?
Én úgy logikáztam, hogy az lehet a mögötte megbújó értelem, hogy a borotva pengéjének felső része beakad a tok felső részébe, így nem lóg túl, nem lóg át a másik oldalon, stb....vagy baromságot gondolok? A régi borotvákban ez hogy volt?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #988 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 18:00:29 »
Egyébként eszembe jutott egy bazinagy ökörkég. Mármint lehet csak nektek lesz az, nekem inkább kíváncsiság. :D
A borotvakések tokjánál látom, hogy ott, ahol találkozik a kés vágófelülete a tokkal, majd eltűnik a tokban, mindig van egy ilyen kis "pótlás", ami formában tartja a tokot. Láttam sok borotvakészítő arc videójában, hogy ezt a kis darabkát nem szimmetrikusra, inkább elnyújtott trapéz alakúra csiszolják, és úgy illesztik össze a tokot.
Ennek van valami szerepe is? vagy csak csinosan néz ki?
Én úgy logikáztam, hogy az lehet a mögötte megbújó értelem, hogy a borotva pengéjének felső része beakad a tok felső részébe, így nem lóg túl, nem lóg át a másik oldalon, stb....vagy baromságot gondolok? A régi borotvákban ez hogy volt?

jól véled, itt semmi sem "véletlen".

de a pontos akát majd a gyártók elmagyarázzák!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Renwargner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #989 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 18:05:13 »
Azért kérdezem, mert ha neadj' isten a tok viszont el van baszva - amire azért van esély - akkor le akarom csiszolni, lefesteni, lakkozni, stb, aztán újra összeilleszteni. Van ilyenekhez türelmem és kézügyességem, meg persze ugye dokumentálom. ;) Azért kérdeztem, hogy mit lehessen azt tudni. :D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici