Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208562 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1050 Dátum: 2015. Október 30. - 10:42:33 »


Ez műanyag nyél. Volt a kezembe több ilyen nyél, és ezek utánzatok, bár kétségtelen, hogy jó minőségűek......
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1051 Dátum: 2015. Október 30. - 10:44:43 »
Akkor engem bepalizott. És nem csak engem :) Köszönöm az észrevételeket!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1052 Dátum: 2015. Október 30. - 17:53:23 »
Biztosan műanyag, csak csont utánzat. A csontba elég küzdelmes volna beledolgozni a feliratot.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1053 Dátum: 2015. Október 30. - 18:05:11 »
Vagy, műanyaghatású, csont. Az ellenség megtévesztése végett.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1054 Dátum: 2015. Október 30. - 18:05:58 »
Azaz! Rúgjatok még párat belém. Szeretem!  :fetreng:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1055 Dátum: 2015. Október 30. - 18:08:55 »
Azaz! Rúgjatok még párat belém. Szeretem!  :fetreng:

Lásd, mi, törődünk veled!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1056 Dátum: 2015. Október 30. - 20:18:16 »
Elefántcsont utánzat celluloid, de ezek valóban megtévesztőek. A mai műanyagok amiket használnak háromszor gagyibb érzetűek.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1057 Dátum: 2015. Október 30. - 21:15:33 »
Lehet hogy igazad van. De a műanyag nyelek amik nálam vannak (revisor is) sokkal lágyabbak és más a tapintásuk is. Ha utánzat akkor nagyon megtévesztő. Akkor inkább kiveszem a hirdetésből ezt!

Van egy Hodosanom ilyen nyéllel vagy nagyon hasonlóval. Jenes szerint celluloid a nyele.Mondjuk én még nem láttam csíkos csontot, de lehet, hogy van.

Nem elérhető attila7575

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1058 Dátum: 2015. November 11. - 22:22:00 »
Sziasztok!

Ez az első posztom a fórumon.
Mai nap megvolt életem első borotvakéses borotválkozása. Jóval tovább tartott, mint a hagyományos pengés borotválkozás (wilkinson swordöt használok egyébként, úgy értem ilyen típusú hagyományos borotvapengét), és eléggé tartottam is tőle, de sikerült.  :)

Abban kérném a tanácsotokat, véleményeteket, hogy először is mennyire kell komolyan venni azt, hogy nem rozsdamentes az acélja. Persze azzal tisztában vagyok, hogy vigyázni kell rá, de milyen mértékben? Ha használat után eltörölgetem, és addig nem teszem a tokjába, amíg meg nem szárad, azzal körülbelül rendben vagyok? Vagy javasoltok még valamit? Az útmutató azt írja, hogy ha hosszabb ideig nem használom, akkor olajozzam be a pengét (olajozva is érkezett egyébként). A hosszabb ideig használat vajon mit takar? Az esetemben az a helyzet, hogy minden nap borotválkozok, kivéve egyes esetekben például szombaton reggel mikor elkapja az embert a lustaság.

Másodszor az lenne a kérdésem, hogy a fenőszíj amit vettem hozzá, mennyire "kötelező"? Varrat nélküli, sima bőr nadrágszíj belső fele mennyire felel meg ha "arról van szó"? Tehát pl utazáskor. Nyilván nem azért vettem hozzá fenőszíjat, hogy a nadrágszíjat használjak, de nem teszem tönkre vele ugye a pengét, ha időnként azt használom?

Mennyire ajánlott minden használat előtt megfenni?

A fenőszíjamnak van egy bőr oldala, és egy szövet (fehér). Ez az a verzió, ami az extrametálban kapható, az van ráírva, hogy kézzel készült magyar. Jól gondolom, hogy a fehér szövet oldala nem fenésre való, hanem csak tartja a szíjat? Vagy az is fenő? Bőrön fenés előtt, vagy után?

Talán utolsó kérdésem, hogy mennyire kell megfeszíteni a szíjat fenés előtt? A pengét nem vagy alig nyomom rá.

Elnézést ha hosszú lett, főleg a fenéssel kapcsolatban vagyok bizonytalan. Kést már fentem bőrszíjon, de ez egészen más él, és más a követelmény is vele szemben.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1059 Dátum: 2015. November 11. - 22:54:36 »
Kezdem én, aztán a mágusok, kiegészítenek, kijavítanak.

1.

Szénacél, igen, rozsdál, nem tesz túl jót neki, ha nedves helyen tartod, ha teheted, ne a fürdőszobádban lakjon.
 
2.

Nem, egyáltalán nem csoda bőr a fenőszíj, nagyapáink a derékszíjukon fenték, s megborotválkoztak, az én nagyapám üzletében is ott lógott még a VH-s derékszíja, a mai szóval VIP vendégek előtt azon, nem a fodrászszövetség által rendszeresített, marha fenőszíjon húzta meg a borotvát.
Annyi, hogy szoktak fenőporos szíjat is tartani páran.

3.

A másik fele a gurtni, kövön fenés helyett szokták a kést meghúzni, gurtnin-lenvásznon, ezzel kitolható a  kés kövön való fenésének az ideje, de úgy vélem nem büntetlenül, erre majd az élezésben jártas szakik mondanak valamit.

4.

Nagyapám, azt mondta, annyiszor kell meghúzni a bőrön, ahányszor húztad az arcon, kb 40x

5.

Meg kell feszíteni, ha hasa van, akkor nem kifeni az élét, hanem a bőr pont a legfontosabb ponton, a borotva élénél fog berogyni, ezáltal, kicsorbítod a késedet.
A kést a bőrre fekteted, finom de érezhető nyomással eltolod magadtól a feszes szíjon, a gerincén átfordítod, közben a kés nem emelkedik el, a bőr nem veszít a feszességéből, s most magad felé húzod, természetesen, mindig a gerinc halad elől, s nem a kés éle. Egyenletes, határozott, de nem elkapkodott mozdulatokkal kell ezt végrehajtani.

És most következnek a GURUK!



- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1060 Dátum: 2015. November 12. - 10:46:08 »
Nincs sok hozzáfűzni valóm a fentiekhez. Lenvásznas fenés valamennyit hosszabbít a kés éltartásán, én olyan 40-80 arányban szoktam vászon/bőr arányban fenni egy friss élezés után, de karbantartásnál is kb. így szoktam. Minden használat előtt kötelező a használata, legalábbis ha a lehető legjobb élt szeretnéd a lehető legtöbb ideig.

Ha naponta van használva akkor nem kell olajozni, csak mindig valami száraz helyre tedd használat és szárazra törlés után. Nekem nincsenek olajozva a saját késeim évek óta, a fiókban elvannak mindenféle patina és rozsda nélkül.

A bőrön fenés technikáját meg nem kell túlmisztifikálni :) Nagyon bénának kell ahhoz lenni, hogy rosszul csinálja valaki. Amíg 1-2 dolgot betart az ember addig nem lesz gond: ne fordítsd meg az élén, ne vágj bele a bőrbe, és húzás közben mindig a pengeháton legyen a nyomás nagyobbik része. Lehet feszes bőrrel, lehet laza bőrrel, kicsi nyomással, nagy nyomással, bárhogy jó amíg ezek be vannak tartva. Alapjáraton közepesen feszes bőrrel csinálom közepes nyomással, de ha haladni kell akkor van hogy eléggé feszes bőrrel csinálom, és még az is rendesen behajlik az extra nyomás erejétől, mindkettő működőképes.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1061 Dátum: 2015. November 12. - 11:25:57 »


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető attila7575

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1062 Dátum: 2015. November 12. - 11:55:46 »
Köszönöm srácok!
A késemet úgy fentem, hogy az asztalra fektettem a szíjat, és azon húztam, akkor úgy látom hogy a borotva esetén is jó ötlet lenne ez.
Vettem, minden használat előtt fenni fogom (vagy ha úgy érek rá, akkor inkább használat után, így a reggeli borotválkozásnál ezt az időt megspórolom).

Mit mondotok, hogy kb mi lesz az az idő, amikor majd éleztetni kell? Jelenleg úgy látom, hogy én nem fogom élezni, inkább elviszem valahova megcsináltatni, vagy megkérek valakit, aki ebben jártas, kárt nem szeretnék csinálni, jót meg nem hiszem, hogy tudok.

Én is éppen arra gondoltam, hogy a fürdőszoba nem lesz jó neki tárolásnak, akkor szobában, polcon lesz tartva az egyéb cuccok között. Van egy két részből álló, összecsúsztatható tokja, aminek az egyik fele lyukas, hogy szellőzzön valamennyire. Arra gondoltam, bár nem akarok gyártóbb lenni a gyártónál, hogy a szemben oldalon is fúrok egy lyukat, jobban szellőzik, és elvan akkor abban a műanyag tokban.

Egyébként ti mennyire féltetek az első késes borotválkozás előtt? Én eléggé.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1063 Dátum: 2015. November 12. - 12:45:20 »
Mastro Livi-féle fenés haladóknak. :)
Na ez aztán a csöcsös szegecs :) Nagyon komoly géppark és látszik a hatalmas rutin, de nem tetszik a végeredmény  :bocs:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1064 Dátum: 2015. November 12. - 13:03:55 »
Mastro Livi-féle fenés haladóknak. :)

Azért attól a tenyérben fenéstől felállt a szőr a hátamon...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici