Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207266 alkalommal)

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1080 Dátum: 2016. Január 29. - 12:19:33 »
Szia.
Elnézést a késői válaszért, egy kis baleset és egyéb okok miatt nem nagyon tudtam géphez űlni mostanában.
Én is csak meghivott voltam, Matizöcsi szervezte le az egészet, úgy tudtam szólt neked is.
De hogy ne legyek nagyon OFF, múltnap láttam Csabinál a kis japánt, kézreálló darab  :) picit irigy vagyok rá  ;D

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1081 Dátum: 2016. Január 29. - 17:37:00 »
Remélem nem komoly baleset. Öcsinek lehet, hogy nem volt már meg a telefonszámom. Szerintem előbb utóbb neked is alakul egy ilyen kis japó  ;)
Visszatérve a kiállitásra, lesz egy egy állandó gyűjtemény is, vagy csak egyszeri alaklom volt?

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1082 Dátum: 2016. Január 29. - 20:38:17 »
Nem túl komoly, csak egy csukló törés, nemrég vették le a gipszet, de az a lényeg hogy több mint egy hónap után megint tudok "rendesen"  :borotva: borotválkozni   ;)
Ez a kiállítás egyszeri volt de maradt állandóra is ez-az.
A kis japót megbeszéljük  :hat:

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1083 Dátum: 2016. Február 09. - 14:48:39 »
Tanácstalan és bizonytalan vagyok. (Vagy nem?)

Kb. fél éve habarodtam bele a hagyományos borotválkozásba. Karácsony környékén kicsit elengedtem magam, így lett egy R41-em is és egy Feather Artist Club SS-em is.

Kb. 8-10 borotválkozáson vagyok túl mindkettővel. Az R41 már elsőre is nagyon kellemes eredményt adott, különösebb vér nélkül, simán ment a BBS.
A Feather-rel állandóan megvágom magam (most már csak a 2. körben), de soha nem érek el olyan simaságot, mint az R41-el.

Egyszerűen béna vagyok még, vagy túlzók az elvárásaim? Nagyon menőnek tartanék egy késes (jellegű) borotválkozást, de ha nem jobb az eredménye, mint a DE-nek, akkor elmegy a lelkesedésem...

Hogy van ez?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1084 Dátum: 2016. Február 09. - 14:53:52 »
Tanácstalan és bizonytalan vagyok. (Vagy nem?)

Kb. fél éve habarodtam bele a hagyományos borotválkozásba. Karácsony környékén kicsit elengedtem magam, így lett egy R41-em is és egy Feather Artist Club SS-em is.

Kb. 8-10 borotválkozáson vagyok túl mindkettővel. Az R41 már elsőre is nagyon kellemes eredményt adott, különösebb vér nélkül, simán ment a BBS.
A Feather-rel állandóan megvágom magam (most már csak a 2. körben), de soha nem érek el olyan simaságot, mint az R41-el.

Egyszerűen béna vagyok még, vagy túlzók az elvárásaim? Nagyon menőnek tartanék egy késes (jellegű) borotválkozást, de ha nem jobb az eredménye, mint a DE-nek, akkor elmegy a lelkesedésem...

Hogy van ez?

Kés az egy élmény borotva.

A borotvák királynője.

De a DE, gyorsabb, egyszerűbb, nem utolsó sorban, nem véletlen, biztonsági ( Safety Razor ) néven szerepel a szabadalmi oltalom jegyén.

Egyépként van egy null kilóméteres gold dollárom,még gyári olajjal a testén, ha érdekel?  :futyul:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1085 Dátum: 2016. Február 09. - 14:56:37 »
Direkt nem a sebességre helyeztem a hangsúlyt, hanem a minőségre.

Tegnap este borotválkoztam a Feather-rel, ma már újra kellene. Ha az r41-et használtam volna, akkor ma még nem kéne. (Most persze szeretek borotválkozni, csak a minőséget próbálom érzékeltetni.)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1086 Dátum: 2016. Február 09. - 14:57:14 »
A shavette készülékekkel nem könnyű a borotválkozás, különösen a Featherekkel. Nagyon élesek ezek a pengék és a lagapróbb rossz kézmozdulattal bajt csinálhatsz. Saját tapasztalatom alapján egy hagyományos borotvakéssel jóval könnyebb és vérmentesebb a tanulási fázis, nagyobb a sikerélmény. Nem elhanyagolható az sem, hogy a borotvakés az mégis egy hagyományos eszköz, a cool-faktor magasabb, míg egy shavette csak egy hasonló valami.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1087 Dátum: 2016. Február 09. - 15:00:52 »
Én szintén kezdő vagyok. És ugyanezen a folyamaton mentem át, mondjuk nekem csak ASTRA 901-em volt.

Mióta a kés nálam van, a DE csak egyszer került elő, akkor is csak azért, mert sietni kellett és az első késes borotválkozás után nem mertem megkockáztatni. De azóta csak késsel borotválkozom.
Itt az "ELAD"-ban vettem a sajátom buffy-tól (van ott még szerintem kezdőnek alkalmas). 

Hatalmas élmény, tanulni kell, de baromira megéri. Egy baja van a dolognak. függőséget okoz.  :) :borotva:

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1088 Dátum: 2016. Február 09. - 15:02:53 »
Igen, én is coolabbnak gondolnám az igazi kést. Igazából az élezés, karbantartás ijesztett meg. Meg talán az, amit (azt hiszem Ed mondott), hogy a késes emberek 95 százaléka nem tud élezni és fenni és lényegében egész életében életlen borotvával borotválkozik.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1089 Dátum: 2016. Február 09. - 16:39:02 »
Vannak páran itt, akik egy kevéske pénzért megélezik neked a késedet. Ha csak egyet használsz, akkor 2-3-4 havonta. Lehet, hogy nem pont olyan lesz az él, mint amit éppenséggel te a leginkább szeretsz (de ezt te még nem is tudod, hogy az pontosan milyen) de azt kijelenteni, hogy nem éles az erős túlzás, sőt nem igaz.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1090 Dátum: 2016. Február 09. - 20:31:44 »
Személyes tapasztalat, hogy egy normális kést és normális élezést feltételezve, fél-egy évnél nem kell gyakrabban újraélezni rendes bőrözéssel, pasztázással meg évekig.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1091 Dátum: 2016. Február 09. - 20:45:51 »
Azt hiszem ez a borotvakés dolog kicsit olyan "örökélet+1nap" feelinges. És amikor rájössz, hogy nem tudod élezni, akkor elveszíted a lényegét, na ilyenkor kell megtanulni.
Van olyan video, ami szerintetek is megfelelő az élezés elsajátításához (kb olyan szintű, mint a köves leírás)? Én is épp tegnap fűztem buffy-t, hogy honnan vegyek követ. A 8000-es óccsó szintetikust (1000-4000 már van forrás).
 

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1092 Dátum: 2016. Február 09. - 21:01:16 »
Glen (gssixgun) videói jók, nála nemigen lehet sok hibába botlani, és érthetően magyaráz ha jól emlékszem.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1093 Dátum: 2016. Február 10. - 08:10:08 »
Személyes tapasztalat, hogy egy normális kést és normális élezést feltételezve, fél-egy évnél nem kell gyakrabban újraélezni rendes bőrözéssel, pasztázással meg évekig.

Jól értem? Évekig nem kell kőhöz nyúlni, ha rendesen van bőrözve és néha bőrön pasztázva egy kés?
Milyen árkategóriájú késre és bőrre igaz ez?

(Nem! Nem! Nem akarom hogy meggyőzzetek!!!!)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1094 Dátum: 2016. Február 10. - 09:22:44 »
Személyes tapasztalat, hogy egy normális kést és normális élezést feltételezve, fél-egy évnél nem kell gyakrabban újraélezni rendes bőrözéssel, pasztázással meg évekig.

Jól értem? Évekig nem kell kőhöz nyúlni, ha rendesen van bőrözve és néha bőrön pasztázva egy kés?
Milyen árkategóriájú késre és bőrre igaz ez?

(Nem! Nem! Nem akarom hogy meggyőzzetek!!!!)

Bármilyen kés, és akármilyen értelmes bőr. Ha jobb a kés ritkábban kell pasztázni, ha kevésbé akkor jobban fogja vinni a paszta, úgyhogy nagyjából ugyanott leszel a végén. Gold Dollar és Thiers Issard késekkel van közvetlen tapasztalatom. Előbbi 8 hónap napi használat után is működik még, utóbbi 230 körüli borotválkozást ért meg lényeges borotválkozási komfort változás nélkül, és nem számolta tovább a tulaj. Mindkettő csak bőrözve volt, se paszta se semmi. 1 durvább meg 1 finomabb pasztával szükség esetén szerintem évekig lehet húzni újrafenés nélkül, de minimum 1-1,5 év.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici