Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207188 alkalommal)

Nem elérhető nedvigbendeguz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1110 Dátum: 2016. Március 26. - 21:45:24 »
Üdv!
Nem tudom pontosan hava kéne írnom...
Az első próbálkozásomnál a borotvakrémmel szerencsétlenkedtem. Most, a másodiknál azt hiszem a hab jó volt, legalábbis azt hiszem. Viszont megint egy kicsit égető, fájó érzés maradt a művelet végére. Az aftershave balzsam egy kicsit enyhített a dolgon, de egy kicsit így is kellemetlen. Mit ronthattam el? A kést nem fentem előtte. Most használom másodszor nem teljes arcon. Lehetett ez a baj? Amúgy vitte a szőrt szépen.
Zuhanyzás után bedörgöltem egy kis olívaolajat, aztán a Barber borotvakrém, vacak axe aftershave (Csakis a fertőtlenítés kedvéért, még az eldobhatós korszakból maradt, majd szeretnék beszerezni valami komolyabbat.), és végül a balzsam. Kéne még valami kemikáliát használnom?
Mivel még ügyetlen vagyok, egy-egy területen többször áthúzom a borotvát. Okozhatja ez az irritációt?

Hú mennyi kérdés... Bocsi..  :futyul:

Mindezek mellett nagyon élvezem a dolgot, és köszönöm a fórumtársak segítőkézségét!  :hat:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1111 Dátum: 2016. Március 26. - 22:07:26 »
Fenni mindig kell.
Hogy mit rontasz még el, azt innen senki nem fogja tudni megmondani.
Gyakorolni kell.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1112 Dátum: 2016. Március 27. - 05:47:35 »
Ha jobban rányomod, túl sokat vakarászol, vagy már nincs kenés, akkor garantáltan lesz irritáció és égetö érzés. Egyszerűen túl sokat kaparsz le a bőrből. Minden eszközzel lehet mélyen borotválkozni, még villannyal is. Van egy optimális pont ahol a borosta eltűnik, de a bőr marad. Szóval gyakorolni kell,  aztán majd kialakul.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1113 Dátum: 2016. Március 27. - 20:00:21 »
Ha elég éles  a kés, akkor biztosan nem kell sokat vakarászni, mert akadásmentesen szinte "suhan" a bőrön, és mindent könnyedén eltakarít, ami az útjába kerül.
Legelőször is 100%-ban legyél benne biztos, hogy a lehető leggélesebb a kés. Minden másról ráérsz utána gondolkozni és találgatni, hogy mi lehet a baj.
(szerintem)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1114 Dátum: 2016. Március 27. - 20:06:30 »
Szerintem is az élezéssel van a gond. Ha elég éles akkor viszi a szőrt és nincs irritáció.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1115 Dátum: 2016. Március 27. - 20:30:45 »
A kés csak megfelelő szőr előkészítés, és megfelelő szög tartása esetében suhan a bőrön, nem csak az élesség számít ilyen szempontból.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető nedvigbendeguz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1116 Dátum: 2016. Március 27. - 20:52:02 »
Köszönöm a válaszokat.  :hat:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1117 Dátum: 2016. Március 28. - 14:43:18 »
Illetve megfelelő szőrsűrűség is kell szerintem. Nyilván nem lehet mindent ezzel a két valtozójú függvénnyel megoldani.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1118 Dátum: 2016. Március 28. - 21:44:20 »
Ígérem, utoljára írom le. Szerintem a borotválkozás nem egzakt tudomány. Pláne, ha komolyabban foglalkozunk vele. Egyáltalán nem értek sem a késekhez, sem a DE-hez, de a fórum olvasása alatt rájöttem, semmilyen tapasztalat nem általános érvényű, akár habról, akár pre-cuccokról, akár pengékről van szó. Még nem találkoztam semmivel életemben, amiben ennyi ellentmondás és szubjektív tapasztalat van. Pedig alapvetően művészettel foglalkozó ember vagyok. De még az is sokkal egzaktabbnak tűnik, mint a borotva-téma.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1119 Dátum: 2016. Március 28. - 22:06:27 »
Biztos azér van ez, mer nem vagyunk egyformák hála a Magasságosnak, aki maga képmására engem is megteremtett. - a lókereskedő úr nyomán...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1120 Dátum: 2016. Április 11. - 09:34:16 »
Erről a márkáról/késről tud vki vmit? Ja igen, foglalom persze:))
http://www.ebay.com/itm/252225858204?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1121 Dátum: 2016. Április 11. - 10:01:10 »
Erről a márkáról/késről tud vki vmit? Ja igen, foglalom persze:))
http://www.ebay.com/itm/252225858204?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ez egy fehérnyelű, suzumasa borotva.

Ha ez az az infó, amot magad nem tudtál megállapítani.

 :wiggle: :cimbi:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1122 Dátum: 2016. Április 11. - 11:08:38 »
Erről a márkáról/késről tud vki vmit? Ja igen, foglalom persze:))
http://www.ebay.com/itm/252225858204?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ez egy fehérnyelű, suzumasa borotva.

Ha ez az az infó, amot magad nem tudtál megállapítani.

 :wiggle: :cimbi:

És japán gyártmány Svédországból ;D

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1123 Dátum: 2016. Április 11. - 11:48:00 »
Igen, ezeket mind tudtam:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #1124 Dátum: 2016. Április 14. - 12:24:55 »
Erről a márkáról/késről tud vki vmit? Ja igen, foglalom persze:))
http://www.ebay.com/itm/252225858204?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Nekem volt egy ilyenem, nagyon jó borortva.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici