Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 207183 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #45 Dátum: 2011. Január 28. - 21:36:17 »
Űha!!  :o

  Mellé ment a kérdés!  ;D Valójában arra irányult Uraim, hogy az általánosan használtnál szélesebb pengéjűnek van-e különös előnye.

Még egyszer elnézést!   ;D


Nekem szebbek, ez már pont elég hogy nagyobbakat használjak :) 5/8 alatti késeket nehezebb élezni és fenni is, ezenkívül más hátrányt nem nagyon tudok mondani a kicsi késekről. Igazából a nagyoknak nem igazán vannak lényeges előnyei a kicsikkel szemben.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #46 Dátum: 2011. Január 28. - 21:40:29 »


Hai ST !

Biztosan van egy határ ahol a megnövelt szélességnek már a funkcionalitás látja kárát.  Az, hogy ez kinél mikor következik be erősen egyedi. Én kizárólag 6/8 és 7/8 késsekkel borotválkozom, ezzel még beférek az orrom alá, és élvezem, hogy nincs az a lehúzott hab mennyiség ami ne állna meg a pengén.......   próbálgass aztán meglátod


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #47 Dátum: 2011. Február 04. - 10:47:26 »
Kedves Éltársak,
Ma ez egyik kedves kollegám meglepett egy általa már nem használt késsel.

A kés egy Pollart Solingen. Nagyon keskeny.

Tud valaki valamit erről a borotváról, borotva készítőről?
( megtaláltam a borotvakészítők lapján, de több is érdekelne)

Köszönöm.

Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #48 Dátum: 2011. Február 04. - 12:16:45 »
Toportyán, áttettem ide, ha nem gond...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #49 Dátum: 2011. Február 05. - 19:57:13 »
Kedves MRY314,

Nem gond! Köszönöm.

No és tudna valaki válaszolni? :D

Üdv.

T.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #50 Dátum: 2011. Április 03. - 18:05:58 »
Kedves Olvtársaim!

Mint az korábban már kiderülhetett, erősen érdeklődöm a késes borotválkozás
iránt. Csakhogy, félek kicsit külön beruházással belevágni. Tudom, hogy furcsa,
sőt, szinte szürreális a kérdésem, mégis felteszem -- mert ugye ha nem, akkor
választ sem kaphatok rá.

Szóval, van-e valaki, aki felajánlana kipróbálásra, 2-3 hét használatra egy kést,
kerek, 6/8 körülit? A "szerelem", a 6/8-ados Bismarck kvázi előszele lenne, ez
utóbbit egyelőre hagyom az ifjabb Flashnernál. :-) Oh, meg egy bőrt, természetesen.

Előre is köszönöm!
Cserébe fel tudok ajánlani... Hm, mit is... Nem tudom, de megállapodunk, ebben
biztos vagyok!

Üdv,

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #51 Dátum: 2011. Április 03. - 18:49:05 »
Professzore, PÜ ment!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #52 Dátum: 2011. Április 03. - 19:15:14 »
Még utánajárok a költségeknek, de lehet hogy fogok szerezni egy borotvát meg egy darab bőrt amit el lehet küldeni újaknak kipróbálásra. SRP-ről jött az ötlet, ahol már régóta megy ugyanez japán kések kipróbálásához. Csak még nem tudom hogy a bőrt hogyan kellene feltekerni hogy ne törjön meg a kelleténél jobban a postán.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #53 Dátum: 2011. Április 03. - 19:18:11 »
...Csak még nem tudom hogy a bőrt hogyan kellene feltekerni hogy ne törjön meg a kelleténél jobban a postán.

Nekem a japán annó kiegyesítve a hosszú dobozában küldte. Nem tom, hogy a hazaiak hogy állnak hozzá az ilyen hosszúkás csomaghoz...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #54 Dátum: 2011. Április 03. - 19:25:19 »
Ezaz, nekem is ez a bajom vele. Sok csomagommal nem úgy bánnak ahogyan kellene, így nem vagyok túl nyugodt miatta.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #55 Dátum: 2011. Április 03. - 19:36:53 »
Azt gondolom ha ez -mármint  pár napos,esetleg hetes próba lehetősége-megvalósulna,nagy örömet szereznétek vele sok olyan embernek aki a kezdeti magasabb költségek és az ebből fakadó bizonytalanság miatt nem mer belevágni az igazán hagyományosnak tekinthető borotválkozás kipróbálásába.Magam is úgy voltam,vagyok ezzel mint Professzore,azzal az apró de nem elhanyagolható különbséggel,hogy én fel sem mertem tenni ezt a kérdést  :borotva:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 03. - 20:19:14 írta creativehun »
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #56 Dátum: 2011. Április 03. - 20:02:29 »
Majd valahogy összehozzuk a dolgot. Én a borotvát szolgáltatom, ha tudok szerezni akkor bőrt is, csak egyelőre nincs honnan. Egy 30x5 centis bőr elég lenne egy kis akasztóval. Ha valaki tud adni egy olcsó darab bőrt hozzá, akkor szívesen bonyolítom a vele járó dolgokat.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #57 Dátum: 2011. Április 03. - 20:11:19 »
Ez az ötlet már az én fejemben is megfogant, de sajna idő hiányában nem tudott kiteljesedni...
Esetleg, ha ráér 1-2 hetet, akkor vállalom, hogy beruházok egy EM-es fenőre (van nekik valami kisipari ezervalahányszázforintért), kipróbálom, és ha működik, akkor felajánlom!

Késem is van, amit fel tudok ajánlani, de egy kicsit rendbe kellene tennem, meg fel kéne élezni! (Majd összeszedem magam kicsit... ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #58 Dátum: 2011. Április 03. - 20:59:52 »
Azt néztem már én is, de nálunk 2500-ba fáj, ezek szerint nem egységesen van árazva. És mintha adnának mellé valami kencét is.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #59 Dátum: 2011. Április 03. - 21:10:16 »
lehet, hogy EM-ben 2500, és* én valahol máshol láttam a neten hasonlót, lehet annak az árával keverem. Majd megnézem...

*Ez az előbb kimaradt...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 03. - 21:17:04 írta mry314 »
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici