Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208368 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #165 Dátum: 2011. November 04. - 15:40:15 »
Én szeretem, csak drága.
...namer' a hárfa logós kés óccsó... :crazy:

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #166 Dátum: 2011. November 04. - 15:49:35 »
... Mindenesetre gyorsabb volt mint egy mach3mal, még a kis vágás ellenére is :)
Nem vagytok még elég érettek a Mach3-ra!  :crazy:
De most komolyan! Állandóan szidjátok, pedig 1 perc alatt (ha már időre megy a verseny) meg lehet borotválkozni vele (én monnyuk nem ezért szeretem). Attól nem vacak valami, mert modern...legfeljebb XY-nak nem jön be. Nekem sem jön be 100%-osan, meg jóérzés késsel borotválkozni, de ettől az M3 még nem vacak.
nem vacak, nem is mondtam, nem is szidtam. Csak megemlítettem, hogy ekkora rőzsét valszeg nem vinne le fél perc alatt :)
Nekem is sokáig volt, de azzal tényleg nem volt élvezet a borotválkozás, lehet, hogy pont a kihívás hiánya miatt ;D fél perc alatt mindig sima volt a pofám, csak hát másnapra előjöttek a gondok is. Persze az más kérdés, hogy nem mindenkinek ilyen érzékeny a bőre, mint nekem, nekik meg lehet kifizetődőbb a patron :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #167 Dátum: 2011. November 04. - 18:32:39 »
Én szeretem, csak drága.
...namer' a hárfa logós kés óccsó... :crazy:

Ott a pont  :fetreng:

Ez a hobby már rég nem az olcsóságról szól a legtöbb embernél :) Ha megállt volna 1 borotvánál, meg középkategóriás szappannál/krémnél, 1 pamaccsal, akkor kb oké, de jelentkezzen aki 1-2 hónapnál régebben kezdte, és csak ennyije van :)

Én spec azért nem használnám már mert ****, nem azért mert drága. Beleragad a szőr, a friss penge se úgy viszi a szőrömet mint szeretném, és emellett még drága is. Tizedáron veri egy akármilyen régi Gillette valami jobb pengével töltve, hosszútávon még egy Pils vagy Feather All-Stainless is olcsóbb. Ettől függetlenül én olyat választottam ami mindkettőnél drágább  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #168 Dátum: 2011. November 04. - 18:42:50 »
Hát igen, Én is azt mondtam annak idején hogy megelégszem a nagyapáimtól örökölt dolgokkal, most meg...  :fetreng:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #169 Dátum: 2011. November 04. - 20:37:09 »
Én igyekszem. :P


Ez a hobby már rég nem az olcsóságról szól a legtöbb embernél :) Ha megállt volna 1 borotvánál, meg középkategóriás szappannál/krémnél, 1 pamaccsal, akkor kb oké, de jelentkezzen aki 1-2 hónapnál régebben kezdte, és csak ennyije van :)

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #170 Dátum: 2011. November 05. - 06:44:58 »
Hát ezt nem értem! A késes beretválkozás óriási előnye az, hogy a sikeressége független a szőr hosszától. Itt már többször elhangzott az, hogy "késsel akár Csubakkát is..."
no igen, de az eddig látott videókban mindenki finomnak, de mégis határozottnak tűnő rövid húzásokat alkalmazott, itt meg ennek a merő ellentéte van. Mindenesetre gyorsabb volt mint egy mach3mal, még a kis vágás ellenére is :)

Az a kis vágás spec. egy pattanás volt, a videón lévő felirat szerint...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #171 Dátum: 2011. November 05. - 07:55:16 »
Én szeretem, csak drága.
...namer' a hárfa logós kés óccsó... :crazy:

Ott a pont  :fetreng:

Ez a hobby már rég nem az olcsóságról szól a legtöbb embernél :) Ha megállt volna 1 borotvánál, meg középkategóriás szappannál/krémnél, 1 pamaccsal, akkor kb oké, de jelentkezzen aki 1-2 hónapnál régebben kezdte, és csak ennyije van :)

Én spec azért nem használnám már mert ****, nem azért mert drága. Beleragad a szőr, a friss penge se úgy viszi a szőrömet mint szeretném, és emellett még drága is. Tizedáron veri egy akármilyen régi Gillette valami jobb pengével töltve, hosszútávon még egy Pils vagy Feather All-Stainless is olcsóbb. Ettől függetlenül én olyat választottam ami mindkettőnél drágább  ;D

Megkerdezhetem hogy melyik borotva az ami mindkettonel dragabb?Gondolom az mar a kes kategoria lehet.Vagy nem? :)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #172 Dátum: 2011. November 05. - 08:44:39 »
http://www.youtube.com/watch?v=RuuuvuOzB7U&feature=related
Ez csak számomra ijesztő? :o

Itt tényleg a sebesség a rémületes. Én még a Mach3-at sem mertem így húzni a 2 napos borostámon se, vagy ha úgy tettem volna, azzal is szétkaszaboltam volna magam. Szerintem késsel sem érdemes ezt a sebességet hajkurászni.
Viszont a késnek tényleg tagadhatatlan előnye, hogy semmi különleges egyéb szerszám nem kell, ha az ember valamiért sokáig nem tudott borotválkozni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #173 Dátum: 2011. November 05. - 08:59:40 »
Megkerdezhetem hogy melyik borotva az ami mindkettonel dragabb?Gondolom az mar a kes kategoria lehet.Vagy nem? :)

A köveim és a késem együtt annyiba voltak nekem eddig, hogy le sem merem írni  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #174 Dátum: 2011. November 05. - 10:54:55 »
http://www.youtube.com/watch?v=RuuuvuOzB7U&feature=related
Ez csak számomra ijesztő? :o

Itt tényleg a sebesség a rémületes. Én még a Mach3-at sem mertem így húzni a 2 napos borostámon se, vagy ha úgy tettem volna, azzal is szétkaszaboltam volna magam. Szerintem késsel sem érdemes ezt a sebességet hajkurászni.
Viszont a késnek tényleg tagadhatatlan előnye, hogy semmi különleges egyéb szerszám nem kell, ha az ember valamiért sokáig nem tudott borotválkozni.

Szerintem a Srac bore jo tipusu a keshez.En igy borotvalkoznek meg ATG -vel kezdenek kessel,patakokban jonne a ver az biztos.
Bar most majd nagyon raallok a keses borotvalkozasra,es 1 ev mulva lehet hogy en is igy kenem,csapom a dolgokat. :borotva: :D
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #175 Dátum: 2011. November 05. - 11:11:07 »
Én viszont úgy gondolom, hogy a késes borotválkozásnak egyáltalán nem a sebesség a lényege. Ez a videó, illetve a srác hozzáállása is jelzi,  a nem kis mértékű, bizonyos értelemben vett exhibicionizmusát! Ha valaki lassan tud jólesően megborotválkozni késsel, akkor tegye úgy, ez lassan is tökéletes. Én pl. annyi idő alatt tudok így megborotválkozni, mint korábban a sokpengéssel (eddig a leglassúbb a villanyborotva volt). De nekem az a lényeg, hogy ilyenkor kissé "megváltozott tudatállapotba" kerülök, nincsenek gondok, problémák, megoldásra váró feladatok, csak a borotválkozás! Nekem ez a lényeg, s ennek a megfejelése, a borotválkozás utáni reggeli kávézás...
Na nekem ez a késes borotválkozás!  ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #176 Dátum: 2011. November 05. - 12:37:05 »
Mindenből lehet cirkuszi mutatványt csinálni, a lényeg, hogy felismerjük a különbséget.   8)

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #177 Dátum: 2011. November 05. - 15:02:19 »
Mindenesetre jo a bore,szore az illetonek.:)
Legutoljara egy disznotorban huztam le kessel a szort a malacrol ilyen lendulettel.

A megkulonboztetes a kes hasznalata az biztos.
ahogy megvalltam a kestol,olyan szepen hozok vissza mindent.
csak birjuk anyagilag,mert ugye almodozasok azok aztan vannak:)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #178 Dátum: 2011. November 05. - 15:10:30 »
Még jobb hasonlat, mintha csak egy joghurtos doboz fedőfóliájáról kanalazná a joghurtot... :fetreng:
... és most, hogy figyelmesebben nézem, még csak nem is feszít kézzel!!! :o

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #179 Dátum: 2011. November 05. - 17:12:41 »
Hogy fokozzuk az elvezetet,itt van a Masodik.resze a videonak:)
Itt mar a hatter is higenikusabbnak tunik,es Amerikantosra vette a dolgot a srac.

A pamacs  es a kes meg ugyan az,rovidebb haj,lassabb mozdulatok.
:)

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=Giy-R2aWxp4
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici