Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208548 alkalommal)

Nem elérhető Szmiri

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #180 Dátum: 2011. November 20. - 15:32:35 »
Van valami típus neve az ilyen kialakítású késeknek? 3:40-nél látszik igazán mire gondolok:
http://www.youtube.com/watch?v=gDfgN_kQJxs&feature=related

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #181 Dátum: 2011. November 20. - 15:57:54 »
Amit kérdezel Szmiri, a filmen egy olasz Magic cserélhető pengés un. Shavette borotvát használnak. Kb 10 dollár az ára:



...ha rám hallgatsz nem ilyen borotva lesz az álmod.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Szmiri

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #182 Dátum: 2011. November 20. - 22:35:23 »
Oh hát ha csak 10dollár akkor 1 próbát megér:) tetszik hogy ilyen keskenyebb az éle, jobban oda férnék pár lehetetlenebb helyhez, de lehet inkább a technikámon kéne javítani.. Amúgy több Barbert is láttam ilyet használni, na még utána nézek, köszi!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #183 Dátum: 2011. November 20. - 23:08:04 »
Nézz utána itt nálunk a cserélhető pengés, shavette topikban is. Ezek a barberek főleg egészségügyi okokból kedvelik, meg mivel így nem kell a fenéssel szíjjazással bíbelődniük. Meg persze olcsóbb is mint egy borotvakés.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #184 Dátum: 2011. November 30. - 19:17:43 »
Létezik magyar gyártású borotvakés..? (amit nem megrendelésre gyártottak máshol, hanem itthon) Valakinek van esetleg?

Bocs, közben láttam, hogy a régi borotvakések topikban van erről szó...  :-[

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #185 Dátum: 2011. November 30. - 21:19:01 »
Bár így átolvasva sem találtam semmit magyar gyártású borotvakésekről, google sem adott használható találatot.. Kezdek letenni az ügyről, pedig érdekelt volna, hogy vannak-e jó minőségű hazai borotvakések.. adna valami kis plusz-t..!  ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #186 Dátum: 2011. November 30. - 21:53:39 »
moe, hogyne lenne, régiből sok, aktuális gyártásból pedig Flaschner.
A régieket illetően néhányról a Pamacs és penge blogon is találsz némicske infót, de azok inkább ipartörténeti jellegűek, nem tesztek.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #187 Dátum: 2011. November 30. - 22:09:09 »
 
Szerintem Moe pont nem ezekre a "bérgyártott" késekre gondolt.

És ha nem, erre akkor a válasz : nem.

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #188 Dátum: 2011. November 30. - 22:34:37 »
Igen, én is rendszeres PéP olvasó vagyok, emlékszem is a Dreszmann cikk-re, a Léber Kálmán-osra, régi Flaschner-ek ezek ugye, ha jól értettem itthoni készítésűek (teljes mértékben? vagy ez csak azt jelenti, hogy assembled in budapest?), de valahol meg olvastam valami finomacéláru gyárról, gondolom abból is több példány létezhet.. És azok vajon milyenek..?
Az új Flaschner késeket hol, ki készíti? Ők maguk..? Vagy egy nagy gyártól szerzik be a pengét..?
Jó sok kérdés így egyszerre, de ezeken elmélkedtem mert szeretem támogatni a hazai ipart, ha az jó minőségű. (de ha pl. egy új Flaschner gyakorlatilag nem más mint egy átfeliratozott solingeni, akkor már oly' mindegy)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #189 Dátum: 2011. November 30. - 22:42:53 »
moe: Biztos vagyok benne, hogy régen is sok kés nyersen, kovácsolás után került Magyarországra, és az itthoni mesterek alakították ki a végleges formáját, köszörülték. Ez ma sincs máshogy. Egész egyszerűen szerintem nem éri meg itthon legyártani azt az évi pár száz (talán, jobb esetben) kést, ami elmegy ma Flaschner mestertől. Jó lenne, de sajnos nincs így. Az alapanyag beszerzés úgy tudom, továbbra is Solingenből történik, de a hozzáadott érték már itthoni. Salmo Tibi sokat tudna mesélni arról, hogy a Flaschner mestertől beszerzett nyerskéssel még mennyi szopás munka van, mire azzal borotvakés lesz.

Én is támogatnám egy teljesen hazai előállítású borotvakéses műhely termékét.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #190 Dátum: 2011. November 30. - 22:44:12 »
A régieket illetően a helyzet az, hogy magyar névvel sem tudhatod soha (ma már), hogy átfeliratozott solingeni-e, vagy sem... Ettől függetlenül nekem a magyar nevű borotvának különleges íze van. (Pedig esküszöm, vedelem a francia bort - is.   ;D)
A Flasi kések Solingeniek, az biztos.

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #191 Dátum: 2011. November 30. - 23:13:34 »
Hogy megérné-e..? Ez érdekes kérdés. Nyilván a bicskakészítés teljesen más dolog mint a borotvakések, de ez az ország eltart azért egy maroknyi bicskakészítő mestert. Nyilván szignifikánsan többen használnak bicskát, mint borotvakést, ezt tudom, de úgy ahogy ők meg tudnak ebből élni (vagy legalábbis eléldegélnek) talán ugyanúgy eltartana egy borotvakés készítőt.. ráadásul, konkurenciája sem lenne. Egy elfogadható ár mellett (mondjuk 10-15ezer) pedig szerintem lenne is rá kereslet. Nem tudom, hogy mennyire más anyagból készülnek a borotvakések pengéi, mint egy bicska pengéje például, de nem sokkal több fém (se grammra, se méretre..) szerintem, és ha azt ki lehet gazdálkodni, akkor borotvapengét is lehetne.. na mindegy ez csak egy eszmefuttatás..
Egy solingenben többtízezresével készített penge, biztos olcsóbb, mert a gép ontja magából, de aztán ide kell szállítani, feliratozni, összerakni, meg egy kis haszon, és már drága is.
Biztos nem ilyen egyszerű, mint ahogy én képzelem, hogy megvenné valaki a táblaanyagot, kivágóval a nyers pengeformát tudná sokszorosítani, hőkezelés meg hasonlók, kell rá fúrni egy lukat, lecsiszolni, megélezni (ez mondjuk macerás benne) egy nyél kell hozzá, és ,,tádám,,

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #192 Dátum: 2011. November 30. - 23:21:27 »
Leírva ez valóban ilyen egyszerűen működik   :P  :sör:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #193 Dátum: 2011. December 01. - 01:55:17 »
..és ha megérné, többen is "nyomulnának" erre a szakmára... de nyilván többe kerül a lé, mint a húsi.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #194 Dátum: 2011. December 01. - 07:26:05 »
Moe: Annyit bizton tudok (Flasi Mester a forrás, egyszer jót beszélgettem vele a témáról), hogy a régi Finomacélárugyár által készített kések teljes egészben hazai gyártásúak voltak (még az acél is honi volt), a gyártás beindítása felett pedig Flasi Mester édesapja bábáskodott...

Sőt, Stehlo Mester az idősebb Flaschner tanítványa volt.

Szóval, volt régen hazai borotvakés gyártás. Manapság pedig a helyzet az, amit már előttem a többiek leírtak...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici