Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208601 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #255 Dátum: 2012. Március 09. - 19:11:39 »
Wacker bácsi ugyanaz mint pl. Livi, szóval ő a manufaktúra kategória, de a Puma mostanság tényleg csinál megint késeket, róluk megfeledkeztem, , de ugyanaz a kategória mint a Henckels. Ugyan gyártanak újra, de állítólag köze nincs a minőségének a régi Pumákhoz. Nekem nem volt ugyan kezembe egyik sem az újak közül, se Puma se Henckels, de úgy nem is lesz hogy állítólag fele áron verik a Dovok, és még a kidolgozásuk is csapnivaló. Nem hiába, az egyetlen emberek akik nagyjából értenek még a borotvakésekhez, azok már máshol dolgoznak :) Borotvaköszörűst nem olyan egyszerű találni mint cnc maróst, vagy ácsot.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #256 Dátum: 2012. Március 09. - 19:20:40 »
Azért egy Wacker elérhetőbb (mind árban, mind mennyiségben), mint egy Livi, de ettől függetlenül persze, mit ahogy én is írtam inkább manufaktúra. A többivel természetesen egyetértek...

De, ha már wackert felhoztam, egy ilyet elfogadnék...

Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #257 Dátum: 2012. Március 09. - 20:01:03 »
Ez gyönyörű!

Azért egy Wacker elérhetőbb (mind árban, mind mennyiségben), mint egy Livi, de ettől függetlenül persze, mit ahogy én is írtam inkább manufaktúra. A többivel természetesen egyetértek...

De, ha már wackert felhoztam, egy ilyet elfogadnék...
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #258 Dátum: 2012. Március 09. - 21:04:00 »
Majdnem olyan szép, mint amit Zozótól kaptam.  :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #259 Dátum: 2012. Március 09. - 21:29:59 »
Meg hát! De miért tesznek rá ilyen gagyi (hatású) nyelet?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #260 Dátum: 2012. Március 09. - 21:41:36 »
Ilyesmivel találkoztunk már máshol is.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #261 Dátum: 2012. Március 09. - 21:44:55 »
Meg hát! De miért tesznek rá ilyen gagyi (hatású) nyelet?

Olyat tesz rá, amilyet kérsz. Pl:  ;)

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #262 Dátum: 2012. Március 10. - 01:02:25 »
Majdnem olyan szép, mint amit Zozótól kaptam.  :D

Wackert?  ??? ??? ???
Tőlem?  ??? ??? ???
Az egy dolog, hogy holnap töltöm a 37-et, de hogy ennyire szenilis lennék  :(

Nem elérhető balu59

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #263 Dátum: 2012. Március 10. - 06:07:26 »
ZOZO!  Valahonnan van egy olyan gyanúm, hogy Te ma ünnepelsz. Boldog születésnapot kívánok!! :buek: :sör:
Hányadik is? :fetreng:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #264 Dátum: 2012. Március 10. - 08:37:54 »
Köszi  :sör:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #265 Dátum: 2012. Március 10. - 08:47:15 »
Wackert?
Csak az alakja hasonló... egyébként Geo.

 :buek:  :sör:  :boldog:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #266 Dátum: 2012. Március 10. - 11:13:03 »
Csak az alakja hasonló... egyébként Geo.

 :buek:  :sör:  :boldog:

Igy már tiszta  ;)  :sör:

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #267 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 09:49:12 »
Kedves fórumtársak!

Egy olyan kérdésem lenne felétek, hogy össze lehetne-e állítani egy olyan listát, vagy nevezzük rangsornak, ami alapján a kezdőbbek, de akár a régebb óta is a témával foglalkozó emberek is leszűrhetik azt, hogy mit NEM érdemes otthagyni akár a bolhapiacon, vagy akármilyen netes börzén, legyen az Vatera, ebay stb.

Kevés tapasztalat alapján is tudom, hogy egy borotva értékét nagyban növelik olyan dolgok, mint pl a nyél, bár lehet, hogy egy jobb pengéhez gyengébb nyél van, de szerintem azért mégiscsak az él a fontosabb, nem a külcsín.

Tudunk összehozni ( vagy van is már ilyen csak nem találtam meg, ami könnyen lehet) egy ilyen listát ? Tehát nem feltétlen konkrét kés fajtákra gondolok, hanem pl gyártókra. Értem ez alatt, hogy ha pl látok egy Dovo kést relatíve jó áron régiségpiacon (mert lehet nem ért hozzá az eladó), akkor semmi esetre se hagyjam ott.

Aztán az sem lenne rossz dolog, hogy minden tapasztalt éltárs írna egy 10-es listát az általa favorizált gyártókról, márkákról, de felőlem persze lehetne ez konkrét késtípus is. (Persze kevesebb eséllyel találkozik az ember mondjuk egy teljesen megegyező típussal amit valaki felsorol, de pl Dovo vagy más márka előfordulhat könnyebben).

Ha jónak gondoljátok az ötletet ( és ha nem volt már ilyen lista eddig is..), lehet külön topic is, de én nem vagyok jogosult a nyitásra.

Üdv;
András

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #268 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 10:46:40 »


No ez egy igazán nehéz kérdés.

Több tucatnyi borotvakés ebay-es, vaterás, bolhapicos megvásárlása után sem tudnék konkrét listát
összeállítani. De azért a saját preferenciáimat leírom. Fontos, hogy ezekhez nem lehet konkrét árakat
társítani, a fent nevezett beszerzési források rendszeres böngészése - ha a borotvakés vásárlásod tovább
gyűrűzik, elengedhetetlen.

- Állapot. Egyértelmű, minnél kevésbé rozsdás a kés, repedés mentes jó szegecsekkel bír a nyél
 annál többet ér ( de ez is csak egy ideig tényező, mert ha elkezded magadnak felújítani akkor ez
 a szempont nagyjából a lista végére ugrik) Illetve az állapot is csak addig lényeges, míg bele nem szaladsz
 egy kibaszottul rozsdás Wade&Butcher-be mert ott a név felül ír mindent....
- Méret: lehet itt magyarázkodni, de jelentsük ki tényként, hogy a szélesebb pengéjű késeknek nagyobb
  keletje van. Már csak azért is, mert fajlagosan kevesebb van belőlük. Így ha látsz egy 7/8, vagy a feletti
  kést az ecserin kezdj el rá erősen alkudozni
- Holker kialakítás: tisztán wedge kést ne vegyél, mert le fog köpni akihez elviszed megfenetni. Near wedge
  késektől gondolkodj felfelé. Szintén kerülendő a mikroton ( asszimetrikus köszörülésű) penge is, kivéve
  ha egy 150 éves japán késbe futsz bele párezer forintért...
- Tipus: el tudok függetlenedni a tipustól, ha megfog a borotvakés alakja, ha megfenés után nagyon jó a borotválkozási
 komfortja, ami miatt mégsem elhanyagolható szempont, az a kés későbbi értékesítése, amit bizony tud befolyásolni


Jó sok általánosság, amit mind, mind egyéni elképzelések módosíthatnak....

azáramláskedvelő

te vagy a késportálos croaker?
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #269 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 11:13:09 »
Köszi, szerintem ezzel segítettél, hiába az általános dolgok felsorolása.

Szívesen várom más társak véleményét, listáját is ;)

(Amúgy nem én vagyok a késportálos Croaker, nem tudtam, hogy ott is van ilyen regelt felhasználó)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici