Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208307 alkalommal)

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #330 Dátum: 2012. Október 18. - 16:21:00 »
Ha te úgy érezted, akkor jó.

Písz,
d

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #331 Dátum: 2012. Október 18. - 17:44:10 »
deka :sör:
Nézzük másképpen, ahogy nemcsak én érzem.
1. A nicknevében is benne van, hogy mire számítsunk!  ;D
2. Komolyra fektetve, pedig tényleg nem látom, hogy miért érdemelt Betyárka ezért ekkora letolást, bár ugyanakkor a véleményed, ill. Téged is megértelek, mert így indítani akár válthat ki ellenszenvet az emberből. De ez a metakommunikáció világa... és amíg Betyárka személyesen nem vált ki komolyabb ellenérzést, addig szerintem  természetes, hogy így "lusta", pont ezért hagy kóstoljon bele, hogy milyen az, amikor borotvafórumos-borotvafórumost segít, egyből változni fog a hozzáállása, mint, ahogy itt legalább 100 ember ezt itt már megtapasztalhatta.
 :sör:

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #332 Dátum: 2012. Október 18. - 18:32:22 »
Kedves Betyárka!

Gondolom, nem a többiek iránti szándékos tiszteletlenségedet akartad jelezni azzal, hogy "nincs kedved" megtanulni a paypalt, de hozzászólásodnak mégis van ilyen jelentése. Aligha árulok el titkot azzal, hogy senki sem szeret igazán heteket várni egy termék vásárlásakor. Inkább mindannyian arra vágyunk, hogy lemehessünk a sarki szaküzletbe, és ott egy búgó hangú, látványosan dekoltált eladókisasszony kérdés nélkül adja nekünk automatikusan féláron a jobbnál jobb holmikat.

Sajnos a világ nem ilyen, legalábbis ott, ahol én lakom - sok mindent kell külföldről, online beszerezni. Nekem sem szívügyem, hogy magas postaköltségeket fizethessek, heteket várhassak, devizaárfolyamokra figyeljek, aggódjak, hogy elveszik-e a postán az áru. Mégis megteszem.

Biztos vagyok benne, hogy Jenes Sanyi fog tudni segíteni neked, te meg jól fogsz járni, ha tőle vásárolsz. Okos gondolat először itt körbekérdezni, hátha valaki épp el akar adni valamit, amit meg akarsz venni. Viszont a PayPal általános használata iránti lustaság nem feltétlenül vet rád jó fényt. Jómagam, ha úgy vélekednék erről, ahogyan te, inkább nem emlegetném fel lépten-nyomon. Egy Keres-jellegű érdeklődés tökéletesen érthető anélkül is, hogy közben a nehézkesebb beszerzési módok iránti ellenszenvedre felhívnád a figyelmet. És főleg ilyen "nincs hozzá kedvem..."-típusú fordulatokkal.

Remélem, kiérezhető, hogy nem az itthoni vásárlással kötözködöm, hanem a jelenséggel, és azzal együtt a stílussal.

Legyen sok örömed a megvett holmikban,
d
Szeretem mikor valakik úgy minősítenek valakit, hogy nem is ismerik.
Tudod nem lustaság hanem bizalmatlanság az oka. Mint józan paraszt ésszel gondolkodó ember nem vagyok olyan mint a nagy átlag aki mindent, mindenkor megoszt a világhálón mert az a divat. Sőt megsúgom neked még bankkártyám sincsen. Jobban hiszek a kézzelfogható dolgokban.
És tudod pont a napokban, hetekben vagyunk benne közösen olyan gondban, hogy igencsak olcsónak hitt telefonok helyett csak kijelzőfólia lett útnak indítva chinából. Tudom vannak módszerek a disput, reclaim stb stb. de nem az én világom.
Nyugodt legyél a fontosabb és értékesebb dolgaim nagy részét online vásároltam.
Így szerintem a bizonyítványt nem rólam hanem magadról állítottad ki. És megint belefutok egy online betyárba. :fenek:
Te szavaiddal élve a mások véleményezése meg rád nem vett túl jó fényt. :P
Sőt lassan már megint elmegyen a kedvem a fórumozástól az ilyen tapasztalatok miatt. sőt egy borotva fórumot igencsak meghitt dolognak hittem. :crazy:
Jó pár éve, jó pár helyen fórumozgatok de még sehol nem akadtam ilyen akadályokba/emberbe/ mint itt. Mindenütt segítségen van a hangsúly ha nem fejetlenségről van szó. Ennyi erővel linux os kisiskolás koromban leharapták volna a fejem mikor ismerkedtem vele.
Mondjuk a megfogalmazás is rossz/ nincs kedvem/ írhattam volna úgy, hogy nem bízok benne. :P
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #333 Dátum: 2012. Október 18. - 18:47:34 »
Ne veszekedjetek csibészek!
Nekem még bankszámlám sincs...
...egyszer vettem a hálón pamacsköteget, azt is Törölt felhasználó vette nekem.  :sör:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #334 Dátum: 2012. Október 20. - 08:40:06 »
Szeretem mikor valakik úgy minősítenek valakit, hogy nem is ismerik.
Tudod nem lustaság hanem bizalmatlanság az oka. Mint józan paraszt ésszel gondolkodó ember nem vagyok olyan mint a nagy átlag aki mindent, mindenkor megoszt a világhálón mert az a divat. Sőt megsúgom neked még bankkártyám sincsen. Jobban hiszek a kézzelfogható dolgokban.
És tudod pont a napokban, hetekben vagyunk benne közösen olyan gondban, hogy igencsak olcsónak hitt telefonok helyett csak kijelzőfólia lett útnak indítva chinából. Tudom vannak módszerek a disput, reclaim stb stb. de nem az én világom.
Nyugodt legyél a fontosabb és értékesebb dolgaim nagy részét online vásároltam.
Így szerintem a bizonyítványt nem rólam hanem magadról állítottad ki. És megint belefutok egy online betyárba. :fenek:
Te szavaiddal élve a mások véleményezése meg rád nem vett túl jó fényt. :P
Sőt lassan már megint elmegyen a kedvem a fórumozástól az ilyen tapasztalatok miatt. sőt egy borotva fórumot igencsak meghitt dolognak hittem. :crazy:
Jó pár éve, jó pár helyen fórumozgatok de még sehol nem akadtam ilyen akadályokba/emberbe/ mint itt. Mindenütt segítségen van a hangsúly ha nem fejetlenségről van szó. Ennyi erővel linux os kisiskolás koromban leharapták volna a fejem mikor ismerkedtem vele.
Mondjuk a megfogalmazás is rossz/ nincs kedvem/ írhattam volna úgy, hogy nem bízok benne. :P

Szia!

Bocs, hibáztam. Nem értettem, hogy a "nincs kedvem, stb, stb" valójában mást jelent. Ha így értetted, akkor mea culpa.

Viszont mindenben azért nincs igazad. Alighanem a vita heve okozta, hogy átkapcsoltál iskolás kioktató stílusba. Azzal csínján kell bánni, érveléshez nem kimondottan előnyös. Engem sem a sértődgetés, vagy a lekezelő stílus győzött meg, hanem az utolsó mondatod.

Maximálisan részletkérdés, hogy a "paypal" iránti bizalmatlanságod a sztorid alapján inkább bizonyos eladók iránt értendő, nem az online fizetéssel szemben. Ez is biztos előfordul néha, de nagyon sok megbízható eladó is van. Nekem eddig paypalon keresztüli tranzakció esetén még sosem volt reklamációra okom, pedig az átlagnál jóval gyakrabban használom.
Sebaj, értem a problémád, tégy, ahogy jónak látod :)

Písz,
d

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #335 Dátum: 2012. Október 20. - 19:54:47 »
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #336 Dátum: 2012. Október 20. - 23:46:19 »
Nekem ez tetszik:

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #337 Dátum: 2012. Október 20. - 23:48:23 »
Pfujj, túl kevés rajta az arany   :D

Na ez az a kategória amit leginkább csak nézegetnék, nem igazán merném használni is :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #338 Dátum: 2012. Október 21. - 16:11:59 »
Ha meglesz, Tibi biztos csinál Neked egy szép nyelet hozzá.  :evil:
Novaculum habeo.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #339 Dátum: 2012. Október 23. - 00:22:44 »
Tranyó,

Ez már akkora, hogy kaszálni lehet vele!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #340 Dátum: 2012. Október 23. - 09:13:41 »
Topi, nagyon be vagy szűkülve a mezőgazdasági munkákra...  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #341 Dátum: 2012. Október 23. - 09:45:37 »
Kaszálni asszem nem, mer' csak 7/8"-os, de a ház elejét hatékonyan le lehetne sarlózni vele... :fetreng: amúgy nem a méret, hanem a vésett penge fogott meg.

Tranyó,

Ez már akkora, hogy kaszálni lehet vele!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #342 Dátum: 2012. Október 23. - 17:28:27 »
Lehet hülyét kérdezek. Pl egy DE borotválkozáshoz képest milyen eredményt lehet elérni késes beretválkozással?
Ugyan úgy full BBS lehet elérni? ;D vagy csak a feeling miatt jó a késes?
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #343 Dátum: 2012. Október 23. - 17:38:13 »
Igen, lehet ugyanolyan BBS, DFS, és a többi TLA  :fetreng: szerinti eredményt elérni, sőt, én azt vettem észre a késes borotválkozás elején, hogy kevésbé lesz irritált a bőröm, mert egyáltalán nem nyomom.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #344 Dátum: 2012. Október 23. - 17:41:59 »
Lehet hülyét kérdezek. Pl egy DE borotválkozáshoz képest milyen eredményt lehet elérni késes beretválkozással?
Ugyan úgy full BBS lehet elérni? ;D vagy csak a feeling miatt jó a késes?
Igen, ugyanúgy elérhető a BBS, de erre ne a tanulási szakasz elején számíts! Nekem kb. 1-1,5 év volt mire odáig finomodott a technikám, ami már emlékeztet a DE borotválkozással elért eredményre...ugyanakkor valahol el kell kezdeni ezt is!  ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici