Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 208456 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #345 Dátum: 2012. Október 23. - 18:20:27 »


Kellet hozzá két év, viszont most ott tartok, hogy egy saját fenésű késsel jobb eredményt érek el mint DE-vel.

"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #346 Dátum: 2012. Október 23. - 18:44:21 »
Hát nem kevés időkről beszéltek. Bízok majd magamban, hogy a véremben van. :fetreng:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #347 Dátum: 2012. Október 23. - 18:47:00 »
Nagyjából fél éve használok kést, most kb. ott tartok, mintha DE-t használtam volna (persze ezt is Salmo élezte)  ;D
Kevesebb irritáció és sokkal nagyobb élmény  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #348 Dátum: 2012. Október 23. - 19:07:39 »
Én is csak azt tudom mondani mint a többiek. Ugyanolyan jó, vagy jobb eredményt tudok elérni késsel mint DE-vel, csak sokkal élvezetesebben. Kell hozzá egy éles kés, meg némi gyakorlat, de bárki képes rá.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #349 Dátum: 2012. Október 23. - 20:38:10 »
Hát nem kevés időkről beszéltek. Bízok majd magamban, hogy a véremben van. :fetreng:

Nyugi én több mint 15 éve használok kést és már egész jól megy  :fetreng:

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #350 Dátum: 2012. Október 23. - 20:54:28 »
Nekem nagyon jól indult, volt öröm, boldogság!
Na ekkor, 3 hónap után, teljes magabiztosságom tudatában sikerült jól elmetélnem magam! :D
Így másfél év után már lassan elérem a kezdő státuszt, de minden borotválkozás egy élmény! :D

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #351 Dátum: 2012. Október 23. - 22:09:12 »
Betyárka,

Én kb. másfél-két éve borotválkozom kizárólag borotvakéssel. BBS.BBS.BBS. Technika, tehcnika , technika  és kés élesség/ minőség  függő. Légy türelmes magadhoz, és élvezd a borotválkozást. Teremts hangulatot hozzá. Hallgass közben zenét és szánd rá az időt, az egyes borotválkozásokra. Nekem pl. az első időkben bizony háromnegyed órába  is bele tellett, mire elkészültem.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #352 Dátum: 2012. Október 24. - 05:15:54 »
Ugyan így vagyok DE borotválkozással. lehet több mint fél óra. Alig várom, hogy eljöjjön az idő szépen előkészítek mindent, a habverés főleg, hogy most már megy egy kész élmény stb stb. Tényleg egy lelki adalék, kikapcsolódás a világból.
Másnál is előfordul, hogy ferde szemmel  néznek az ismerősei a borotválkozása miatt? Mondhatni mint egy hülyére. :crazy:
De teszek bele, nem tudják miről maradnak le.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #353 Dátum: 2012. Október 24. - 07:15:21 »
Ugyan így vagyok DE borotválkozással. lehet több mint fél óra. Alig várom, hogy eljöjjön az idő szépen előkészítek mindent, a habverés főleg, hogy most már megy egy kész élmény stb stb. Tényleg egy lelki adalék, kikapcsolódás a világból.
Másnál is előfordul, hogy ferde szemmel  néznek az ismerősei a borotválkozása miatt? Mondhatni mint egy hülyére. :crazy:
De teszek bele, nem tudják miről maradnak le.

Igen előfordult. De nyugi, pár év és megszokják  :crazy:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #354 Dátum: 2012. Október 24. - 08:07:39 »
Másnál is előfordul, hogy ferde szemmel  néznek az ismerősei a borotválkozása miatt? Mondhatni mint egy hülyére. :crazy:

Nem ferde szemmel, csak meglepódve, esetleg csodálkozással vegyített kíváncsisággal  Ez normális. Minden, ami nem mainstream,  meglepi az emberek többségét. Többnyire azonnal vélemény is formálnak róla. A szélsőségesebek kettéosztják a világot bele és elhelyzik magukat, illetve téged ebben a kettéosztott világba.

LOL!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #355 Dátum: 2012. Október 26. - 01:44:06 »
Ó, jessz : ) Tényleg lol   :D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #356 Dátum: 2012. Október 26. - 02:31:37 »
Szerintem csak akkor néznek ferde szemmel az emberre, ha majomszigetek közt két centis vágásokkal hencegsz, hogy te bizony késsel tolod... :fetreng:
Ja és akkor is, amikor kínaiakkal, esetleg vietnámiakkal tárgyalsz...  :fetreng:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #357 Dátum: 2012. Október 26. - 13:25:30 »
 :borz2:

Majomsziget: http://pamacsespenge.blog.hu/2011/06/29/majomsziget

Aki esetleg még nem ismerné.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #358 Dátum: 2012. Október 29. - 19:55:43 »
Pamacs pengén megleltem egy kiállításról és borbély bá ról szóló cikket. Megnéztem a videjót  :crazy: és olyat emleget a szakibá, hogy nem mindegy milyen fejformára milyen borotva passzol.
Erre tippjijje valakinek? :crazy:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #359 Dátum: 2012. Október 29. - 21:47:26 »

Igen, a kerek  arcú embereknek kerek fejű ( round point) borotva kell, a sarkos arcú embereknek sarkos fejű ( square point)
borotva kell.....
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici