Szerző Téma: Borotvakésekről általában  (Megtekintve 209621 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #450 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 23:10:21 »
Szerintem a 8/8-osak nagyrésze 8-8,5 cm élhosszal rendelkezik, a Filarmonicak is.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #451 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 23:45:38 »
Fontit megkértem, hogy mérje le néhány késének az adatait. Itt látható, hogy pl. a Buddel-féle 8/8-os costum rendelkezik a legrövidebb élhosszal: 58mm. Gondolom, hogy ne legyen túl nagy súlya a pengének. Vagy csak mert ő így akarta. ;) Szóval, bármi lehetséges.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #452 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 01:03:12 »
Köszönöm, ez már kiindulási alap. Ha bejön a késes borotválkozás, akkor még az is előfordulhat, hogy csináltatok egyet magamnak.  Gyűjtöm az adatokat, fotókat, formákat, egyebeket. 

jenessanyi: ha eljön az idő, valószínüleg - ha majd vállalod - rád bíznám a kivitelezést.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #453 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 08:29:00 »
Fontit megkértem, hogy mérje le néhány késének az adatait. Itt látható, hogy pl. a Buddel-féle 8/8-os costum rendelkezik a legrövidebb élhosszal: 58mm. Gondolom, hogy ne legyen túl nagy súlya a pengének. Vagy csak mert ő így akarta. ;) Szóval, bármi lehetséges.

Nekem is van egy kb 60mm-es 8/8-os Fila-m, de azt a szükség szülte. Az még használaható hossz.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Re:6/8
« Válasz #454 Dátum: 2013. Szeptember 09. - 14:55:01 »
Nem játszadozás ez, csak korrektség. Egy 5/8-os és egy 6/8-os kés között van 3,2mm. Ha egy borotvád 18mm széles, akkor nem korrekt rámondani hogy 6/8-os, mert nem annyi, de 5/8 se, mert annál meg jóval nagyobb. Ilyenkor totál belefér a 11/16-od méret, ha már nem mm-ben szokás az ilyesmit megadni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Re:6/8
« Válasz #455 Dátum: 2013. Szeptember 09. - 15:18:34 »
Nem játszadozás ez, csak korrektség. Egy 5/8-os és egy 6/8-os kés között van 3,2mm. Ha egy borotvád 18mm széles, akkor nem korrekt rámondani hogy 6/8-os, mert nem annyi, de 5/8 se, mert annál meg jóval nagyobb. Ilyenkor totál belefér a 11/16-od méret, ha már nem mm-ben szokás az ilyesmit megadni.
+1

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Re:6/8
« Válasz #456 Dátum: 2013. Szeptember 09. - 16:22:03 »
Beleugatok, mert semmi közöm hozzá...

Értem, hogy mi nem tetszik neked, PBF, és már-már igazat is adnék neked. Nyilván mindannyian találkoztunk már a "szinte 100%-os megoldás"-típusú szépítéssel/ferdítéssel/csalással, és azt én sem komálom.

Csakhogy ez ügyben azt hiszem, nincs igazad. A 16-odok hivatalos mértékegységnek számítanak angolszász területen. Konkrétan a vonalzó osztása 1/16-od hüvelyk (ami egyébként több, mint a mi vonalzónk 1mm-es osztása). Az 1/32-ed viszont már ritka.
A köznapi életben is használják a törthüvelyk mérőszámokat. Az 1/16-odnál kisebb számokat viszont tizedesként adják meg, pl. 0.008.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Re:6/8
« Válasz #457 Dátum: 2013. Szeptember 09. - 19:02:10 »
Az az igazság szerintem, hogy régen az emberek nem voltak ennyire szőrszálhasogatóak, és elég volt nekik a */8 pontosság. Úgymint 20 éve még mindenki vidáman élt mobil nélkül, a kocsmában kancsó bort mértek, nem tizeddeci pontosan, stb. A mai túllihegett világunkban a percre pontosan érkezünk, és még egy rohadt borotvát is tizenhatod hüvelyk pontossággal mérünk, főleg eladáskor, mert valaki esetleg csalással vádolna, ha egy majdnem 5/8-os kést 5/8-nak titulálna valaki, és a vevő otthon "rájönne", hogy hiányzik fél mili a 5/8-hoz. Fúúúúúúúú :fejfal:
Másrészt meg, szerintem adjuk már mindenkinek azt a szabadságot, hogy az általa árult dolgot úgy hirdesse a szabályokon belül, ahogy Ő jónak látja  :hat:

Nem elérhető jancsx

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 213
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #458 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 21:15:57 »
KROPP borotvákról tudtok valami infot mondani ?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #459 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 21:21:54 »
Nekem több is van, nagyon jónak tartom őket.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #460 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 14:29:41 »
Az érdekelne, hogy egy borotvakés NOS állapotúnak nevezhető-e, ha nem használták, de shave ready "kezelést" kapott?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #461 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 14:39:29 »
A NOS az eredeti gyártás után megőrzött állapotra vonatkozik, utólagos élezés lehet, hogy javítja a kés állapotát, de már egy fizikai beavatkozást jelent, ami a NOS értékét befolyásolja.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #462 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 14:44:19 »
Vagyis akkor nem tekinthető NOS állapotnak.
Mert gondolom egy borotva vagy az, vagy nem, középút ( mármint hogy kicsit még NOS :) )nem nagyon van.

Ami az értéket illeti, mi jelent többet: a NOS állapot, vagy egy nem használt (pl. ugyanaz a kés), de borotválkozásra kész shave ready állapotba hozva?
Vagy ez embere válogatja, hogy kinek mi jelent nagyobb értéket?
 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #463 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 14:50:45 »
Szerintem nem NOS, ha hozzányúltak utólag. Bár az vitatható, hogy utólag élezte-e valaki, vagy még a gyárban tették eleve shave ready állapotúvá. Ha nem gyári a shave ready, akkor nem NOS. Szerintem, de lehet, hogy ezt a véleményemet vitatni fogják.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Borotvakésekről általában
« Válasz #464 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 15:10:51 »
OK. Értem. Ezek szerint akkor ez nincs kőbe vésve, azaz néileg változhat, hogy ki mit tekint NOS-nak.
Amúgy nekem is az tűnik a leglogikusabbnak, hogy az a NOS, ami gyári állapotú.   
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici