Szerző Téma: Vie-Long  (Megtekintve 10791 alkalommal)

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Vie-Long
« Dátum: 2014. Július 11. - 21:49:39 »
Spanyol gyártó, híres lószőr vonaláról. De van nekik borz, sörte, borz-ló mix, sörte-ló mix is.
Persze a Pamacs és Penge blog lószőr pamacsos cikke tehet mindenről, magamtól eszembe se jutott volna...
Én egy csomagban jutottam egy tiszta lószőr pamacshoz. Szándékosan a pamacsra utaztam és mivel még Proraso terméket sem próbáltam még, ezért két legyet ütöttem egy (lófarok) csapással.

Méretek: szőr magasság: 52mm, csomó átmérő: 21mm

Ár: Ha a csomagból (16,95 euro), levonom a szappan árát (4,75), akkor 12,2 euro jön ki, ami a vásárlás napján (1euro=309ft) kb 3800ft.

Első benyomások: A pamacs nyele elég igénytelennek tűnik, műanyag, oldalán érezhető sorjával. A kb egy árban vett hjm borz pamacsnak tapintásra igényesebb a kidolgozása. A szőr szárazon gerinces, erős, böködve kicsit szúr de oldalról húzva, pamacsolva nem érezni (a hjm ilyenkor is szúr). Szaga valami van, de nem tudtam beazonosítani, nem kellemetlen, nem tudom, hogy ez ló lenne-e, de elviselhető.

Használat közben: Kb tíz perces áztatás után (zuhanyzás alatt, pohárban, tövig vízben) ugyanolyan gerinces, vagy még jobban. Vizesen kicsit előjött valami szag, nekem a naftalin jutott róla eszembe, de a szappan teljesen elnyomta és pár borotválkozás után ez is teljesen elmúlik. Habot könnyen kreál, egyátalán nem szúr, kellemes vele pamacsolni.

Konklúzió: Telesen elégedett vagyok vele. Jól használható és megfizethető árú pamacs. Most egy jódarabig ezt fogom tesztelni különféle szappanokkal.




Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Vie-Long
« Válasz #1 Dátum: 2014. Július 11. - 22:12:23 »
 :kepet:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Vie-Long
« Válasz #2 Dátum: 2014. Július 12. - 08:13:53 »
Ha a Vie-Long lószőrt hasonlítanád mondjuk egy jó (pl Omega/Semogue) sörtéhez, akkor mi lenne az eltérés?

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Vie-Long
« Válasz #3 Dátum: 2014. Július 12. - 08:46:24 »
Ha a Vie-Long lószőrt hasonlítanád mondjuk egy jó (pl Omega/Semogue) sörtéhez, akkor mi lenne az eltérés?
Egyiket lórúl nyírták, másikat meg disznyórúl.   :)
Összehasonlítási alapom (még) nincs. Egy serte pamacs tervbe van véve, bár ezután kicsit meginogtam, hogy minek? De úgyis győz a kiváncsiság, meg a gyüjtőszenvedély.


Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Vie-Long
« Válasz #4 Dátum: 2014. Július 12. - 09:45:56 »
Eddig 2 vie-long pacipamacsot hasznaltam. Mar nem emlekszem, hogy milyen lo, melyik reszerol szarmaztak a szorok, de engem boktek. Szarazon es vizesen is bokosebb volt, mint egy omega/semogue sorte. De nem adtam fel, ha minden jol megy jovo heten meglesz a 3. tesztalany is :)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Vie-Long
« Válasz #5 Dátum: 2014. Július 12. - 11:14:30 »
Elméletileg a lószőr ugyanolyan mint a disznyó serte, abbol a szempontból, hogy használat közben a szőrvégek elvékonyodnak (vagymi) és ha szúrtak is, késöbb nem fognak. Szóval ha szúr is, csak kitartás :)
Bár nekem nedvesen, habosan elsőre sem szúrt, de most elbizonytalanítottál. Tegnap az r41 jobban lekötötte a figyelmemet, ma jobban koncentrálok a pamacsra (is, az r41 mégiscsak r41).

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Vie-Long
« Válasz #6 Dátum: 2014. Július 12. - 20:35:35 »
Határozottan állítom ez a Vie-Long pamacs nem szúr használat közben. Két kör után a sima és érzékeny bőrre, felkentem tesztelésből egy új habot és egyátalán nem éreztem szőrvégeket.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Vie-Long
« Válasz #7 Dátum: 2016. Január 26. - 00:03:10 »
A gyártótól egy új új brand:

http://www.giftsandcare.com/en/119_epsilon

A nyelek szépnek és minőséginek tűnnek, a fehér lószőr pedig kíváncsivá tett!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Vie-Long
« Válasz #8 Dátum: 2016. Január 26. - 06:08:25 »
Nekem van - igaz noname - fehér lószőr, ronda, de jobb mint az eddigi összes borzom.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Vie-Long
« Válasz #9 Dátum: 2016. Január 26. - 07:20:53 »
Érdekes, mivel mindenhol a borz alá helyezik a lovat. Persze lehet a Fehérlófia más.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Vie-Long
« Válasz #10 Dátum: 2016. Január 26. - 08:21:13 »
Érdekes, mivel mindenhol a borz alá helyezik a lovat. Persze lehet a Fehérlófia más.

S tudod, van ki a sörtét jobban szereti, mint a borzot, megint más a szintit helyezi előtérbe.

Szubjektív.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Vie-Long
« Válasz #11 Dátum: 2016. Január 26. - 08:58:18 »
Persze tudom. Ez csak statisztikai adat volt részemről.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Vie-Long
« Válasz #12 Dátum: 2016. Január 26. - 09:45:49 »
és a legjobb a szintetikus ló

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Vie-Long
« Válasz #13 Dátum: 2016. Január 26. - 09:47:52 »
és a legjobb a szintetikus ló

Az a HINTALÓ, aminek a szőrét SZÁLKÁNAK, nevezik, baromira sokáig kell áztatni, hogy puhuljon.  :borotva:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Vie-Long
« Válasz #14 Dátum: 2016. Január 26. - 09:52:23 »
és a legjobb a szintetikus ló

Az a HINTALÓ, aminek a szőrét SZÁLKÁNAK, nevezik, baromira sokáig kell áztatni, hogy puhuljon.  :borotva:

a jó hintaló puhafából van, elég neki a rövid áztatás is

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici