Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 131344 alkalommal)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Módszerek, technika
« Válasz #420 Dátum: 2015. Január 29. - 20:26:29 »
Véged!!! Innen már nincs vissza :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető dionysos

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Módszerek, technika
« Válasz #421 Dátum: 2015. Február 01. - 23:49:12 »
Azt hiszem, kezdek megvilágosodni. Kipróbáltam a Captain-t az L5-ben, és szatori-élményem volt  :idea: Teljesen más,mint az SC, valahogy sokkal élesebbnek tűnik. Arra számítottam, hogy ezzel majd aztán jól lenyúzom a képem, de meglepett, hogy az elvileg agresszívabb L5 milyen kezesen viselkedett ezzel a pengével. Kis nyomással szépen dolgozott ATG is(nyomás nélkül azért elpattogott volna, pedig ennél kisebb szöget tartani lehetetlen), bár súlyánál fogva nem egy tank.Egyelőre marad a Kapitány. Bár ha ilyen különbséget okoz az, hogy a penge anyaga nem rozsdamentes, hanem szénacél, villámgyorsan áttérek a késre  :borotva:    ;D
Likuko azt kérdezte Nansen mestertől:
- A házamban lakik egy kő. Buddhát szeretnék faragni belőle. Képes vagyok rá?
- Igen, képes vagy rá.
- Tényleg az vagyok? - hitetlenkedett Likuko.
- Nem, nem vagy rá képes - válaszolt a Mester.

Nem elérhető dionysos

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Módszerek, technika
« Válasz #422 Dátum: 2015. Február 11. - 08:33:28 »
Nos, elkoptattam 2 SC és 1 Captain pengét.
Eleddig eléggé vegyesek a tapasztalatok. A Lordok jól teljesítenek, a megfelelő szög is megvan, de a pengék mintha 3 borotválkozásra lennének hitelesítve. WTG még elmegy, de ATG irányban bajusz(hely) közelében érzem, hogy sok neki. Mintha túl sűrű és túl erős lenne neki a szőr, esetleg a penge veszített ennyit az éléből, de a 3. alkalommal már olyan irritációt okoz, ami arra sarkallt, hogy selejtezzem őket. Legközelebb előtúrom a mikroszkópot, és előtte-utána vizsgálatokat végzek...:) Kék, illetve zöld Astra lesz a következő tesztalany, meg esetleg Feather, ha hozzájutok...Egyelőre az eddig próbált pengék közül a Captain tűnik kellemesebbnek.
Létezik, hogy ennyire erős a szőröm? :nemtom:
Ja, mellesleg Macibácsi jóvoltából útban van hozzám egy kezdőkés... :futyul: :borotva:
Likuko azt kérdezte Nansen mestertől:
- A házamban lakik egy kő. Buddhát szeretnék faragni belőle. Képes vagyok rá?
- Igen, képes vagy rá.
- Tényleg az vagyok? - hitetlenkedett Likuko.
- Nem, nem vagy rá képes - válaszolt a Mester.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerek, technika
« Válasz #423 Dátum: 2015. Február 11. - 08:53:28 »
Létezik.

Próbálgasd csak a pengéket és meglátod, hogy Neked melyik a legjobb. Nem biztos, hogy az, ami másnak is.
Valamint, szerintem legalább egy doboz pengét el kell fogyasztani egy fajtából ahhoz, hogy pontosabb képet kapj róla. Egy fajtából egy penge - de kettő sem - szerintem annyira nem mérvadó.

Szóval próbálgatni.  :)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető grdsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 103
Re:Módszerek, technika
« Válasz #424 Dátum: 2015. Július 31. - 00:02:47 »
Üdv, Éltársak! Jelentem, a nekem ideális módszert illetően feltaláltam a meleg vizet, pontosabban nálam ez a módszer vált be.

Az előzmények: azért jöttem a fórumra, mert nem voltam elégedett azzal, hogy hosszú évek zsilettpengés borotvahasználata után sem tudtam elérni azt, hogy minden nap frissen borotvált legyek. Kénytelen voltam megelégedni a kétnaponkénti borotválkozással, mert ennyi idő kellett ahhoz, hogy regenerálódjon a bőröm. A problémát a nyakamon lévő szőr gyors növése és erőssége, ezzel párhuzamosan az ott lévő bőr gyengesége és érzékenysége jelentette. A probléma elsődlegesen a nyakam tövénél lévő sávban jelentkezett. Az arcomon már nem volt olyan kényes a bőröm, ott nem volt gond.

Próbáltam többféle készüléket és pengét, és többféle technikát a nyakon (csak wtg; csak atg; wtg, majd atg), de elég változó volt a végeredmény. A legelfogadhatóbb és legkiegyenlítettebb, legkomfortosabb végeredményt a Gillette Slim Adjustable nyújtotta, szinte mindegy volt, hogy milyen penge, illetve hogy volt-e atg vagy sem, vagy hogy csak atg volt: a nyakam alján lévő egyes szőrök töve egy picikét, de tényleg csak egy picikét bepirosodott és viszketett, a nyakam többi része pedig egész jól viselte. A nyakam töve miatt nem volt a művelet annyira jó, hogy - ha nem volt muszáj - másnap is nekiálljak a borotválkozásnak. Az atg sem nyújtott babapopsit, úgyhogy ezt a borotvát kiemelkedően alaposnak nem mondanám, még 8-9-es fokozaton sem, viszont bajt sem lehetett vele okozni, annyira megbocsátó.

A 23C (és a Gillette Tech is) wtg-módban - a nyakon - elég sokat hagyott, cserébe kíméletes volt, viszont atg-módban húzta a szőrömet, nem volt elég éles és agresszív, így nem úsztam meg az égő, viszkető érzést.

A 37C (slant) atg-módban - legalábbis egyes pengékkel - nagyon hatékony volt, de nem túl kíméletes, így a naponkénti borotválkozás ekkor sem játszott. Más pengékkel viszont tépte a szőrömet, a legrosszabb és legfájdalmasabb végeredményt is a slant-tel sikerült elérnem. És: wtg-módban nagyon nem volt alapos, hozzá képest a 23C sokkal jobb volt.

A Futur és a Progress 1,5-es állásban atg-módban inkább csak húzta a szőrömet. Wtg esetén is olyan volt mindkettő, mint a 23C: kíméletes, de nem elég hatékony. Atg-módban 1,5-es állásban a 23C-hez hasonló irritáció jelentkezett. 4,5-5-ös állásban (atg) pedig hihetetlen bababopsi, egyúttal azonban olyan érzés, hogy megnyúztam magam. Nem volt kellemes, több napi szünet. A 3-as fokozat felett már az arcomon is túl agresszívnak bizonyult, és ha nem vigyáztam eléggé, akkor - főleg az orrom alatt - könnyebben megvágtam magam, mint az R41-gyel (merthogy az utóbbival gyakorlatilag nem okoztam sérülést).

Az R41 szépen dolgozott, azzal csak wtg-t próbáltam, nem okozott irritációt, viszont minden borotválkozás alatt lábon hordtam ki a szívinfarktust. Lehet, hogy több időt kellett volna egymással töltenünk, hogy megszokjuk egymást. Mostanában kezd hiányozni, leginkább az az érzés, amikor büszke voltam magamra, hogy pontvérzés nélkül meg tudtam csinálni, és hogy ez igen, ez férfimunka volt.

Na most jön a lényeg, már nem tart soká.

Rájöttem, hogy ha a Progress-t 4,5-5-ös állásban a nyakon wtg-módban használom, akkor gyakorlatilag olyan alapos, mint az R41 wtg-módban (és majdnem olyan alapos, mint a Gillette Slim Adjustable atg-módban), viszont siklik a penge a szőrök tövénél, szépen, fájdalom- és irritáció-mentesen elvágva azokat. Mint kés a vajban, szuper. Sokkal hatékonyabb, mint a Gillette, és wtg-módban, „pengeélesként” kellemes is, anélkül, hogy megnyúznám magam. Az arcomhoz érve pedig visszaállítom 1,5-re, így álltól fölfelé kíméletesen és hatékonyan borotválkozok. Nincs égő, viszkető érzés, és sebesülés sem.

Ennyit a „felfedezésemről”, mindenkinek a legjobbakat!

Nem elérhető rob

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Módszerek, technika
« Válasz #425 Dátum: 2016. Április 21. - 10:18:41 »
Nem találtam megfelelő topikot, ezért itt kérdezek:
http://www.benkeerikaszappan.hu/szappanok-79/borotvaszappanok-91
Ezeket próbálta már valaki?
„Azt ismered, hogy egy pasi kiesett az ötvenedik emeletről?
Miközben zuhan azt mondogatja, hogy nyugtassa magát:
eddig minden rendben, eddig minden rendben, eddig minden rendben..."

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerek, technika
« Válasz #426 Dátum: 2016. Április 21. - 10:21:48 »

Nem elérhető szadav

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Módszerek, technika
« Válasz #427 Dátum: 2016. Július 04. - 16:29:23 »
Üdv mindenkinek.

Van arra bevett módszer, ha az ember fiának az arcán van két forgó? Milyen irányból érdemes kezdeni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Módszerek, technika
« Válasz #428 Dátum: 2016. Július 04. - 19:30:27 »
Üdv mindenkinek.

Van arra bevett módszer, ha az ember fiának az arcán van két forgó? Milyen irányból érdemes kezdeni?

Előre is köszönöm a válaszokat.
Szia!
Szerintem mindig a növésiránnyal megegyezően érdemes kezdeni. Azt hiszem WTG a rövidítése. Nekem ez jött be.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Módszerek, technika
« Válasz #429 Dátum: 2016. Július 04. - 22:51:13 »
Az attól is függ, hogy melyik irányba forog és milyen gyorsan  :peace:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #430 Dátum: 2016. Július 04. - 23:42:38 »
Az attól is függ, hogy melyik irányba forog és milyen gyorsan  :peace:

Ha nagyon forog, akkor asszinkronmotoros, körkéses borotvát, természetesen, forgásirányváltóval.  :borosta: :bocs:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Módszerek, technika
« Válasz #431 Dátum: 2016. Július 05. - 07:56:26 »
Üdv mindenkinek.

Van arra bevett módszer, ha az ember fiának az arcán van két forgó? Milyen irányból érdemes kezdeni?

Előre is köszönöm a válaszokat.
Kezdeni mindegy, a végén J-hook jó lehet.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #432 Dátum: 2016. Július 06. - 04:50:40 »
Üdv mindenkinek.

Van arra bevett módszer, ha az ember fiának az arcán van két forgó? Milyen irányból érdemes kezdeni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Érteni vélem, hogy mit akarsz kérdezni. Talán olvastad már a fórumon, vagy másik fórumon, hogy "ismerd az arcodat!"
Azért jó ha megtanuljuk az arcunk minden négyzetcentiméterét, mert akkor vakon - azaz a borotvakrém alatt - is tartani tudjuk a megfelelő irányokat. Amíg ez az ismeret nincs meg, addig szappanyozás előtt érdemes kicsit tanulmányozni a szőrme növési irányait és menet közben több irányból végigsimítani a kérdéses területeken, h érezzük épp melyik irányból kell nekimenni.
Egy idő után ezekre már semmi szükség, mert minden rebellis szőrszálat ismer az ember fia.

Nem elérhető szadav

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Módszerek, technika
« Válasz #433 Dátum: 2016. Július 06. - 22:42:32 »
Köszönöm a válaszokat.  :bow:
időközben túl vagyok életem első szappanos borotválkozásán.
A hozzávalók:
Gillette Slim twist + Wilkonson penge
Proraso pre shave (eukaliptusz)
Benke Erika szappan (Frozen)
Proraso after shave (eukaliptusz
Eddig Barbon krém + Figaró after shave kombóval dolgoztam, ami ár - érték arányban elnyerte a tetszésemet.
Az itt olvasottak alapján vásároltam a fent említett termékeket, és nagyon elégedett vagyok. Közben egyre jobban kiismernem az orcámat is.  :)
Remélem sok hasznos dolgot tanulok még.  :hat:

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #434 Dátum: 2016. Október 01. - 10:32:09 »
A múltkor szó esett az időről. Most lemértem. Onnan, hogy odaállok a mosdóhoz, előveszem a cókmókot odáig, hogy elmosogattam, megtörölköztem, elhagyom a mosdót 18 perc telik el. Fontos, hogy semmi kapkodás! Csak nyugiba! Szombat van.

Ez alá mehetek kicsivel, ha krémet használok szappany helyett, de nekem ennyi kell a tökéletes művelethez. 6 perc volt mire rendesen fenn volt a szappan + 1-2 míg pengét cseréltem a két borotvában kényelmesen, hogy még puhítson a malter az ábrázatomon. Persze lehetne még faragni pár percet, de az nem lenne tökély. Irritáció mentes, 100%-os menet vót.

Phoenix Beach tégelyes szappan
szinti pamacs
állítható ERFA
Trig penge
2,5 kör:
1 WTG
1 ATG
+ 1 fél kör kiigazító ATG a nyakon

De legközelebb lemérem már késsel is.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici