Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 131333 alkalommal)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Módszerek, technika
« Válasz #570 Dátum: 2016. November 23. - 16:16:06 »
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #571 Dátum: 2017. Február 09. - 07:43:59 »

Így harmadikra már eléggé karcolt, irritált és kevésbé volt alapos a penge, de lemostam és fertőtlenítettem szokás szerint, hátha bír még egy negyediket..  ::)

Engedd meg, hogy itt válaszoljak, ne offoljuk szét a másikat, s remélem másnak is hasznos lesz. Igyekszek nem vicces lenni!

Tehát, még tanuló fázisban vagy, engedd meg magadnak azt a luxust, hogy amint egy penge karcos lesz, berakod a gyűjtöbe a használtak közé. ( azt ugye mondani sem kell, hogy a pengéket nem dobjuk ki a szemétbe, hanem szelektíven gyűjtjük. Egy, jóminőségű acél, tehát nem szemét, hanem hulladék. Kettő amikor már nem borotvál tökéletesen, még elég éles, hogy egy szeméttelepen, az ott kutakodó madarknak akár egy lábujját is levághatja.) Idővel eléred azokat a számokat, amit Zenith úr mér, csak türelem!

Ha karcol, csak rosszabb lesz, nem érdemes próbálkozni!

A 89-s fejeknél ( l6 is olyan ), tapasztalataim szerint a homlok irányából, és nem safety bar oldalárol kell keresni az ideális vágási szöget. Tehát a nyelét az arcodtól a "derékszög"- felé kell mozditanod. Természetesen ez sarkos, mert akkor már a homloklemez csúszna az arcon, csak mint irányt jeleztem, mielőtt valaki lecsapna!

Ha megtalálod a tökéletes szöget, ami az arcodon üindenütt más lesz, mert a szőröd se egyforma szögben lép ki a bőrödből mindenütt, pl. nyakon jóval kissebb szögben, mint a bajszodnál.


Szoktam javasolni, hogy borostás arcodat simogassad este ujbegyel, s tanuld meg az arcodon melyik szegmensben, merre nől a szőr. Mert csak igy tudod biztosan arra vinni a készülékedet.

Állandó dogmánk, NE NYOMD! Kezdésként, mindenki önkéntelen nyomja, minél enyhébn-megbocséktóbb a fej és a penge, annál jobban, mert azt hiszük, nem vág, pedig DE!

Ha bizonytalan vagy, nyomás helyett inkább, feszísd, húzd meg a másik kezeddel a bőrt abban az irányban, ami a borosta "felállását", eltávolodását segíti elő az arcbőrödtől. -ennek az irányát se árt aa borostákon gyakorolni.


Hirtelen ennyi.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szuszinho

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Módszerek, technika
« Válasz #572 Dátum: 2017. Március 23. - 09:21:46 »
Első körben - szerintem - próbáld meg minél kevésbé rányomni az arcodra, esetleg szöget módosítani - ha ez nem megy, lehet eszközben keresni a hibát.
Ezzel maximálisan egyetértek, de kiegészíteném.

Tapasztalataim szerint az R41 kényes a pengére, Lordot pl nálam nem szereti, SC-t se. Viszont zöld Astrával és Featherrel megtáltosodik.
Mindazonáltal ezeket a pengéket eszedbe se fog jutni arcra nyomni. :) (már ha egyáltalán nyomod) Viszont feszíteni feszítsd a bőrt a másik kezeddel, ahol csak lehet!

Szerintem a zuhanyzás, és utána proraso pre az már együtt sok, lehet, hogy túlságosan is megpuhítod az arcbőrödet ezáltal. Próbálj meg úgy borotválkozni, hogy csak bevizezed a borostát kb 5-10 percre. Ha közben szárad, megint felviszel egy kis vizet. Vagy hagyd el a zuhanyzás és a proraso pre közül valamelyiket. :)

A kipattogzás lehet ATG-től is. Hagyd el, ha nem szereti a bőröd.

AS-nek mit használsz? Pl egy varázsmogyoró vagy allantoin tartalmú AS csodákra képes.

Megbocsátóbb készülékkel nem próbáltad?

Már csak azt nem értem, miért a késes borotválkozás altopicjában offolunk. :)

Akkor itt folytatnám. Először is köszi a tanácsokat mindenkinek!
Megfogadom a leírtakat, hogy elhagyom az egyik pre dolgot. Eddig azért csináltam így, mert erős a szőr az államon. Nyomni, szerintem, már nem nyomom az arcomhoz a borotvát, nem is vagdosom már össze magam.  :crazy: ATG-t már csak az arcom oldalán alkalmazok, ott nem okoz gondot. AS kétféle van, egy Proraso és egy Nivea (érzékeny bőrre) balzsam.
Egyébként, sok kis mozdulat, vagy a kevesebb+hosszabb ajánlatos? Lehet a sok kicsi miatt irritálódik ennyire?

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #573 Dátum: 2017. Március 23. - 18:06:53 »
A sok kis mozdulattal óhatatlanul is sokszor mész át ugyanazon a területen. Szóval ez simán lehet gond. Ilyet nekem sem bír a nyakam alsó negyede. Kevesebb húzás, de azt jó irányból és nem lesz gond szerintem.

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Módszerek, technika
« Válasz #574 Dátum: 2017. Október 27. - 19:29:01 »
Sziasztok!

Nem is tudom, hol lehetne ezt megkérdezni, de majd csak lesz aki kiokosít, nem találtam sehol semmit az alább belinkelt készülékekről. Van itt olyan akinek van esetleg ezekkel tapasztalata?

https://www.trendhim.hu/sima-hosszu-nyelu-ezustszinu-onborotva-p.html

https://barberbull.hu/uzlet/termekek/noberu-b54-biztonsagi-borotva-pillango-nyitas/

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Módszerek, technika
« Válasz #577 Dátum: 2017. Október 27. - 21:57:19 »
Hát ezaz nem tudom eldönteni, hogy ez átb@szás vagy nem, de amiket linkeltél tényleg kísértetiesen hasonlók...

Nem elérhető zohan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Módszerek, technika
« Válasz #578 Dátum: 2017. Október 27. - 22:59:14 »
Nekem volt a kezemben ez a Noberu szép kivitel volt szép csomagolásban,de valóban kisértetiesen hasonlít a 600 ft os kinai rock borotvához.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerek, technika
« Válasz #579 Dátum: 2017. Október 27. - 22:59:32 »
Mármint mi az átbaszás?
A Noberuról többször felmerült már, hogy többszörösen is átbrandelt kínai gyártmány, szekelya észrevétele ezért - szerintem - nem biztos, hogy alaptalan. (Ez ma már nem azt jelenti, hogy a készülék eleve vacak, hanem csak azt, hogy nem nagyon van műszaki többlettartalma attól, hogy Noberu van ráírva.)

A két belinkelt borotvától függetlenül az a benyomásom, hogy jócskán szégyentelenül túlárazott webshopok, ha mondjuk Prorasókat vagy pengéket nézek. Tulajdonképpen egy weblap dizájnjáért fizetnél prémiumot (ezeknél a termékeknél biztosan).

 :offtopik:
Egyéb márkák téma?

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Módszerek, technika
« Válasz #580 Dátum: 2017. Október 27. - 23:03:42 »
 :offtopik:
Bocsánat, igen, utólag rájöttem, hogy van egyéb márkák fórumtéma is, de addigra már itt reagáltak  :bocs:

Elgondolkozok egy ilyen yintal-on, mert izgatja a fantáziám a tto-s tech fejes megoldás... lehet nem rossz az, a noberut dicsérik, csak ahogy írtad lehet túlárazva vette aki vette.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerek, technika
« Válasz #581 Dátum: 2017. Október 27. - 23:17:20 »
Azt nem tudom, hogy Noberu van-e másutt olcsóbban  ;)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #582 Dátum: 2017. Október 28. - 06:58:33 »
Én kihagynám ...
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Guyane

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:Módszerek, technika
« Válasz #583 Dátum: 2017. Október 28. - 13:46:58 »
Én is kihagynám!Rabló árak!

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Módszerek, technika
« Válasz #584 Dátum: 2017. November 04. - 16:29:36 »
Jobb hijan ide.
Holnap megborotvalom apamat. Korhazban van, borotvalkozik persze, villannyal, mint az elmult 50+ evben mindig, nem azert kell, mert ne tudna megoldani, hanem mert szeretnek neki (magamnak?) valami kulonleges elmenyt.

Milyen elokeszuleteket, eszkozoket, modszert javasolnatok?

Proraso kremet es ASB-t fogok bevinni, edenyben habositok, eloveszek egy muhle r89-et, mert nincs szokva az arca ilyesmihez. Agyban fog fekudni, tehat nem leszunk kozvetlenul mosdo mellett, valoszinuleg lesz nalam par torolkozo, egy forrovizesnek, egy letorolni a borotvat.
Esetleg tudok borotvalkozo olajat hasznalni, hatha azzal jobban csuszik, es maximum ketkoros borotvalast csinalnek, nem vallalnek be egy harmadik ATG-t, sose csinaltam meg masnak es nem biztos, hogy birna az arcbore.

Ha van barmi tippetek, amitol biztosabb es irritaciomentesebb lehet egy oregur evtizedek ota elso hagyomanyos borotvalasa, azt megkoszonnem.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici