Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 141809 alkalommal)

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Módszerek, technika
« Válasz #600 Dátum: 2017. November 09. - 09:59:34 »
Merkur Futur klón

Köszi,na igen a "Futur" is rajta van a bakancslistámon majd egyszer.....
Sajnos az utóbbi időben kicsit elszaladt velem a ló....már ami az(egyszer úgyis szerzek egy ilyet)vágyaimat illeti.. :fejfal:
Elsősorban a mindennapos használatra alkalmas(elviselhető)cuccokra gyúrok.. Van R41-em is,de az nekem nem jött be nap mint nap...
Még nagyon szeretem a Lord L111-et is,csak hát ha a "nagyok"(mármint a készülékekre gondolok)között próbál játszani az ember,a műanyag dolgok nem biztos hogy sokáig "bírják"... :futyul:
Üdv.Z

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Módszerek, technika
« Válasz #601 Dátum: 2017. November 09. - 10:52:55 »
Uraim,egy kis közvélemény kutatás,pusztán kiváncsiságból: :coffee:
Szigorúan a MINDEN NAPOS beretválkozást figyelembe véve,kinek milyen készülék jött be???
Én a 89-es fejeket+a Tech-et tartom ilyen szempontból alapnak,+nekem a Fatip Gentile a nyerő,de újabban a Picolo is!
 :sör:

Nálam csakis a 34C-évek óta
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Módszerek, technika
« Válasz #602 Dátum: 2017. November 09. - 11:27:54 »
A 34C-re nagyon kíváncsi vagyok...bezzeg most nincs az elad topikban véletlen se..... :crazy:
Üdv.Z

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Módszerek, technika
« Válasz #603 Dátum: 2017. November 09. - 11:31:52 »
Amúgy Bubu,te hova tennéd a 89-es fejekhez(Ej89-R89) viszonyítva a 34C-t???  Gondolom egy kicsit azért föléjük??
Üdv.Z

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #604 Dátum: 2017. November 09. - 11:48:31 »
Amúgy Bubu,te hova tennéd a 89-es fejekhez(Ej89-R89) viszonyítva a 34C-t???  Gondolom egy kicsit azért föléjük??
Üdv.Z
Kicsit alaposabb ....
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerek, technika
« Válasz #605 Dátum: 2017. November 09. - 11:55:11 »
Én konkrétan öt borotvát használok mindennapi forgásban. R89, EJ89, L5, L6, Futur klón. Aznapi hangulat alapján választok vasat. Mindegyikkel megvagyok elégedve. Ha váltok a későbbiekben, akkor kizárólag késre.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Módszerek, technika
« Válasz #606 Dátum: 2017. November 09. - 11:56:30 »
Köszi pmol...
Hey,csak kell egy 34C-t szereznem..... :fejtor:    Úgyis a személyes tapasztalat fog dönteni,hogy bejön-e vagy sem....
Üdv.Z

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerek, technika
« Válasz #607 Dátum: 2017. November 09. - 14:22:09 »
Nálam most L111, Futur klón, és Merkur 38C váltakozik.
Tartalékban van még L6, Tech, Gillette Old Type, Slim Twist, meg egy shavette, de ezek ritkán kerülnek elő.
Penge jelenleg kizárólag csehszlovák zöld Astra. Ha kifogy, akkor is zöld Astrát rendelek, vagy Feathert.

Pamacsból a Razorock Plissoft, és a Balea szinti váltakozik, ha meg kicsit áztatni van időm, akkor Omega 10066 vagy a nagykötegű Omega/Proraso.
Tartalékban egy Barbon sörte pihen.

Pont szombaton lesz 4 éve, hogy regisztráltam ide,és azóta sok minden megfordult a kezem között, kezdve a Norton kövön, sárga belgán, szíjakon át a késekig, Slant DE-k, R41, stb... de fokozatosan eljutottam a mostani szintre, vagyis nem hiányzik új HW, de különösképpen SW sem.
Van 2 féle szappan, meg 4 AS, pont elég.  :) :hat:

(Na jó, egy New LC kipróbálása még piszkálja a csőrömet, de ha nem jön össze az se para. :))

(szerintem)

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Módszerek, technika
« Válasz #608 Dátum: 2017. November 09. - 15:41:27 »
Én 5 éve regisztráltam ide,kb.100 hozzászólásom volt eddig,mit mondjak pocsék arány.Én inkább passzív tag vagyok,de attól függetlenül szinte minden nap ránézek a fórumra,mégha nem is jelentkezem be...Tájékozódok-visszaolvasgatva a topikokat stb..
Én már a 90-es évek legvégétől DE-t használok,de akkor nyílt ki igazán ez a jellegű világ előttem,mikor ide jöttem.
Akkor volt a Solunás,meg Astra 901-es időszakom...
Tudom,járt is a pofám akkor,hogy mi a francnak a több tízezres borotva,mikor a nagyapáink is egy alu Solunával el voltak 30-40évig...
Kicsit szarul is esik visszaolvasnom az akkori hozzászólásaimat... :-\
Beismerem,igen sokmindenben változott a véleményem azóta,és beismerem hogy engem is beszippantott ez a jellegű"őrület"...vagy ahogy itt valaki találón fogalmazott"zártosztály"!  :fetreng:
Aztán most meg,már kb.a 30.készülékemet vásároltam meg nem is oly rég(Picolo),na persze nincs már meg mind,mert eladogattam-cseréltem őket énis,most 11db van...
Nagy bajban lennék mostmár,hogyha csak egyet kéne választanom közülük,igazából mindegyiket szeretem valamiért...
Gentile,Picolo,R41,Slim Twist,Swing,Merkur,Lordok stb..
Lordok közül pl.sokat el is osztogattam kipróbálásra,ismerősöknek-kollégáknak,aztán jónéhányan le is ragadtak náluk,pl.az L111,L5,L6-nál...
Ha valakinek tényleg csak egy"DE BOROTVA"kell,amivel egy alap borotválkozást megejthet,akkor énis bátran ajánlom a Lordokat,a Figaró v.Barbon cuccait..attól hogy valaki ezen olcsóbb termékeket használja,nem azt jelenti hogy igénytelen az illető,csak azt hogy őneki max.megfelelnek ezek a dolgok,és bármilyen okból kifolyólag nem lép tovább!(Irigylem őket,mert nálam ez a megállás még várat magára)
Énis leragadhattam volna akár egy Slim Twistnél,L6-nál+ 1Arco szappan,azt az egész kerülne kb.3ezer pézbe/év,de még lehet annyiba se.. ;D
Csak hát beismerem,nem így alakultak a dolgok! Hogy bánom-e?? Hát NEM!!  :sör:
Üdv.Z





Nem elérhető feeder67

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Módszerek, technika
« Válasz #609 Dátum: 2017. November 09. - 15:52:34 »
Merkur Futur klón

Hányas beállításon használod, napi szintű borotválkozásra?

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerek, technika
« Válasz #610 Dátum: 2017. November 09. - 15:59:28 »
Nos igen. Azzal példálózunk, hogy a DE borotválkozás mennyivel olcsóbban kijön, mint a hiper modern több pengés cserélhető fejes csodák. Ez igaz is lenne, ha......
De akkor hol maradna az élvezet??? :-)
Én az év elején fertőződtem meg a zártosztálytól. Addig egy nyűg volt a borotválkozás. Azóta napi 20 - 30 perc relaxációs élvezet a fürdőszobában. Összehasonlíthatatlan érzés, és egy valami nem érdekel. Hogy mennyibe kerül. Mert az élmény megfizethetetlen :-)
Napi használatban van öt borotva, 12 pamacs, 16 féle borotvakrém, 11 féle borotvaszappan, 32 féle  after shave, preshavek, borotvalkozó olajok, krémek, stb, stb. És nem érzem úgy, hogy itt megállok. Beszippantott a nagy borotválkozós univerzum :-)
De hát mindenkinek hinnie kell valamiben.....
Természetesen tudom, hogy ez nem normális, de a Jó Isten mentsen meg a normálisaktól :-)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Módszerek, technika
« Válasz #611 Dátum: 2017. November 09. - 16:04:05 »
Nálam a Tech az alap, mert jó referencia, és a teszthez is azt használom.
Egyébként meg forgás van:
Apollo Slant - ha egzotikumra vágyok
Merkur 37C slant - mindennapi slant
R41 '11 - az érzés kedvéért,
Gillette Goodwill - régi jól bevált
Gillette New Standard - agresszív állat
Mofém zárt fésűs - igénytelen, de nagyon alapos
Mofém nyílt fésűs - jelenleg leglágyabb
Régi Merkur pre-progress

Talonban van a bakelit Merkur, a Parker nyílt fésűs, egy acél Tech, R41 Twist.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető gymisi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 123
Re:Módszerek, technika
« Válasz #612 Dátum: 2017. November 09. - 16:14:02 »
Merkur Futur klón

Hányas beállításon használod, napi szintű borotválkozásra?

3 vagy 4, pengétől függ

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Módszerek, technika
« Válasz #613 Dátum: 2017. November 09. - 16:19:22 »
Én az elmúlt 4-5 évben 3kilót minimum elvertem DE-s cuccokra lazán,persze ebben nem csak a készülékek,hanem a kencék,pamacsok,tálkák meg a tö.öm :bocs: tudja mik is benne vannak....
Na ebből hány műanyag vacak reluxát tudtam volna venni???? :borz2:
Üdv.Z

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Módszerek, technika
« Válasz #614 Dátum: 2017. November 09. - 18:15:44 »
Amúgy Bubu,te hova tennéd a 89-es fejekhez(Ej89-R89) viszonyítva a 34C-t???  Gondolom egy kicsit azért föléjük??
Üdv.Z
Kicsit alaposabb ....

Köszönöm Péter!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici