Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 131308 alkalommal)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Módszerek, technika
« Válasz #630 Dátum: 2018. Március 19. - 08:43:22 »
Érdekes dolog nálam.
Az eddig használt Merkur klóne /ming shi 2000/ kapcsolatos.
Erre örök életre szerelem volt esküdve. MÉgis mostanában vagy a borotva hülyéskedik vagy én hülyülök de egyre rosszabb borotválkozási élmény jött össze.
Ezt megelégelve a Bic et átraktam vagy ming shi vagy weishi TTO fejes borotvába.
Csodák csodájára már a 2. borotválkozás tökéletes vele. A nálam veszélyes bic megszelídült, tökéletes borotválkozási eredményt nyújt.
Sehol megmarad szőr mint a száj szegletben és áll gödörben úgy, hogy még rá se kell koncentrálni az adott részre.
Ezzel szemben a future klone nál mindig találtam utána hibát és kiigazítani valót.  ;D
Egyenlőre pihen a klóne.
De lehet csak időközönti eszköz frissítés kell mindig.  ::)
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Módszerek, technika
« Válasz #631 Dátum: 2018. Március 19. - 08:50:48 »
Utóbbi 1 hónapban Barbus tégelyes szappant használok. Nagyon kevés anyagból, borzasztó mennyiségű hab keletkezik. Ami részben jó, de soha nem fog elfogyni. Pár hete ráálltam arra, hogy a szükségesnél több szappant veszek fel, had fogyjon, ráadásul a több hab nagyobb élmény. Viszont a nyakamon irritáció jelei jelentkeztek. Nem igazán tudom, hova tenni, lehet ez a túlzott szappanozástól? Másnál fordult elő ilyen, esetleg más szappannal?
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerek, technika
« Válasz #632 Dátum: 2018. Március 19. - 09:04:00 »
A Barbussal tényleg nem kell spórolni :D Hát szerintem a sok hab nem okozhat irritációt, inkább a kevésnél lehetne ez probléma...

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Módszerek, technika
« Válasz #633 Dátum: 2018. Március 19. - 10:21:14 »
Utóbbi 1 hónapban Barbus tégelyes szappant használok. Nagyon kevés anyagból, borzasztó mennyiségű hab keletkezik. Ami részben jó, de soha nem fog elfogyni. Pár hete ráálltam arra, hogy a szükségesnél több szappant veszek fel, had fogyjon, ráadásul a több hab nagyobb élmény. Viszont a nyakamon irritáció jelei jelentkeztek. Nem igazán tudom, hova tenni, lehet ez a túlzott szappanozástól? Másnál fordult elő ilyen, esetleg más szappannal?

Nálam eddig egyedül a Mühle szantálnál volt ilyen. Ha túlságosan tomenyre kevertem a habot, akkor volt enyhe pirosodas az arcom. Lehet Nálad is van egyhe allergiás reakció a barbus valamelyik oszetevojere ha túl tömény

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Módszerek, technika
« Válasz #634 Dátum: 2018. Március 19. - 16:47:20 »
Annyira azert nem enyhe. A szortuszok gyulladnak be, mintha a technikaval lenne gond. Alig erintem a boromhoz a penget, tenyleg nem ertem mi lehet a baj. W es Xtg-t megyek, es tok mindegy hogy R89 vagy R41. Lehet a sok szappan miatt nem erzem hogy valojaban nyomom a penget? A Barbus inkabb krem mint szappan, es a sok anyag vastagabb filmreteget kepez.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Módszerek, technika
« Válasz #635 Dátum: 2018. Március 20. - 08:14:41 »
Ma már egy fokkal kulturáltabban nézek ki, elhagytam a Floid balzsamot első körben, lehet az lesz a ludas. Sajnos engem szárít és úgy látszik, hogy allergiás reakciót vált ki a nyakamon. Ha lesz időm feldobom  ELAD-ba, de addig is, ha kell valakinek akkor privátban jelentkezhet érte.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #636 Dátum: 2019. Február 06. - 13:02:47 »
Aki állítható borotvát használ, szokott rajta állítani ahogy a penge elhasználódik? És ha igen, milyen irányba, harapósabb v megengedőbb?

Rockwell-el az a tapasztalatom hogy ha 4-esen már végét járja a zöld Astra penge, akkor 5-össel még 2 nap. (A dolognak természetesen anyagi/gyakorlati jelentősége nincs, csak játék.)

Nem elérhető Yugure

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Módszerek, technika
« Válasz #637 Dátum: 2019. Június 02. - 18:35:40 »
Üdv Mindenkinek!
Tudnátok ajánlani itthon kapható és nagyon jó, állítható DE borotvált? Ha nagyon jó akkor külföldi oldal is érdekel. Linket is kérnék! Köszi!

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerek, technika
« Válasz #638 Dátum: 2019. Június 03. - 05:38:45 »
Milyen értékben? A Futur klóntól a Rex-ig egészen széles a skála és persze a vintage Gillettek. Nekem "állítható" Rockwell van, az egy nagyon jó készülék. Itthon új készülékből csak a Merkur Progress és Parker Variant elérhető sztem. Érdemesebb külföldön nézelődni.

Nem elérhető Yugure

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Módszerek, technika
« Válasz #639 Dátum: 2019. Június 03. - 13:09:23 »
Köszi a választ. Am. A merkur future borotvát nézegetem. Neked az a rockwell milyen típus?

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerek, technika
« Válasz #640 Dátum: 2019. Június 03. - 13:43:23 »
Ja jogos a kérdés, mert abból is van tekerős TTO, de nekem a variálható alaplapos van, abból is a króm verzió.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #641 Dátum: 2019. Június 03. - 16:17:30 »
Yugure: Nekem Rockwell 6S van (a rozsdamentes). Mint a Rockwell topicban kitárgyaltuk, gyakorlatban kb 2-3 fokozat az amit a legtöbb ember használ, azok viszont nagyon jók. Én inkább a rozsdamentesség miatt vettem, mint az állíthatóságért, az csak hab a tortán.

Ha csak nem ragaszkodsz ahhoz hogy kézbe vedd vásárlás előtt és emiatt hajlandó vagy abból az 1-2 típusból válogatni, akkor mindenképpen külföldről rendelném. A konkrét webshop javaslat lehet, hogy modell/márkafüggő, ezért azt lenne érdemes előbb eldönteni.

Nem elérhető Serpenthelm

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Módszerek, technika
« Válasz #642 Dátum: 2019. Június 03. - 16:51:32 »
Szia!

Merkur Progressem van (rövid nyelű), én az itthon elérhető "bolthálózatban" vettem (nem akarok reklámos dolgokba bonyolódni, nem tudom, hogy szokás itt a fórumon, de kitalálható melyikről van szó :D ). Kézbe vehettem a rövid és a hosszú nyelűt is, még valamennyire akciós is volt, de úgy tudom, már nem elérhető náluk, a webshopból legalábbis eltűnt, én is kifutó termékként vettem kb fél éve, december elején.
Személy szerint nem bántam meg, minőségi is, tartósnak is tűnik, szoktam is eggyel "lazábbra" venni borotválkozás közben. Minőséginek tűnik, nekem még a műanyag állítógomb is tetszik rajta (sőt, talán ez tetszik a legjobban :D ) A Futur viszont úgy emlékszem, elérhető ugyanennél a bolthálózatnál, az nem volt kifutó termék.

Nem elérhető Yugure

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Módszerek, technika
« Válasz #643 Dátum: 2019. Június 04. - 18:41:28 »
Azt hiszem rockwell 6s-t szeretnék! Hogy tudnék a legegyszerűbben hozzájutni?

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerek, technika
« Válasz #644 Dátum: 2019. Június 04. - 21:45:39 »
Hát erre az tudna válaszolni, aki rendelt mostanában, de nem biztos, hogy lesz itt olyan, meg amúgy is kicsit haldoklik itt a fórummal együtt a segítőkészség is... pl. a wetshaving kód érvényességre se érkezett érdembeli válasz ahogy látom...

Én úgy tippelem, hogy vagy közvetlen a Rockwell-től, vagy a Gifts&Care-től érdemes megvenni. Nem tudom melyik a legjobb, mert mindkét verziónál vannak extra kedvezmények, amit igénybe vehetsz a vásárlásnál. Utóbbi előnye, hogy nem fenyeget a veszély, hogy belefutsz a vámolásba, talán hamarabb is megérkezik...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici