Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 131306 alkalommal)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Módszerek, technika
« Válasz #15 Dátum: 2010. Március 25. - 06:37:35 »
Eddig sehol nem láttam írást a hónalj, a mellkas és az intim testrészek körüli borotválásról. Valaki szokta ezen tevékenységet DE-vel végezni? Én ma kipróbáltam és nem volt sokkal vészesebb, mint patronossal.
(Remélem, jó topikban tettem fel ezt a kérdést)
;D :pirul:  ;D
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #16 Dátum: 2010. Március 25. - 07:27:46 »
Eddig sehol nem láttam írást a hónalj, a mellkas és az intim testrészek körüli borotválásról. Valaki szokta ezen tevékenységet DE-vel végezni? Én ma kipróbáltam és nem volt sokkal vészesebb, mint patronossal.
(Remélem, jó topikban tettem fel ezt a kérdést)

Én még olyat is tudok neked mondani, hogy az SRP-n a női szakaszból vannak olyan hölgyek, akik kést használnak pl. a lábaik, és intim testrészeik borotválására... ;D ;D ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Módszerek, technika
« Válasz #17 Dátum: 2010. Március 26. - 21:21:30 »
Az már azért valami ;D ;D Akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok hülye, mert ilyesmire vetemedtem ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

yamaguchi

  • Vendég
Re:Módszerek, technika
« Válasz #18 Dátum: 2010. Április 10. - 09:59:49 »
Hétvégi borotválkozás DE-vel.

Most újra elővettem a készletet: merkur (fésüs-rövid) borotva lord zöld classic pengével (2. használat), DM borotvapamacs, proraso + ami fontos nagyon sok ráérős idő. Az eredmény gyakorlatilag tökéletes, bár talán nyaktájon nem szabadna visszafele menni, de a harmadik húzásnál már merész voltam. Sebet nem ejtettem, jó az eredmény, de ami miatt leírom, nálam még egy tökéletes borotválkozásnál is a nyakam nagyon érzékeny, kövérebbnek kellene lennem vagy jobban húznom szélről? :)
Szóval a nyaktájék nagyon nehezen oldható meg DE-vel. bezzeg M3-mal simán.
Nyaktájon Ti milyen módszert alkalmaztok?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #19 Dátum: 2010. Április 10. - 11:43:47 »
Meg kell tanulni rendesen feszítened a bőröd, és nulla nyomás a borotvára. Nekem így nulla irritáció, és 2 körből is tökéletes eredmény. Késsel is, DE-vel is.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Módszerek, technika
« Válasz #20 Dátum: 2010. Április 10. - 11:45:58 »
De ne feszítsd túl a bőröd, mert akkor meg szőrbenövéseid lesznek (amikor túlzottan feszíted a bőrt, a szőrszál kiemelkedik, ha a húzás után elengeded, akkor meg már a felszín alá kerül a vége).

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #21 Dátum: 2010. Április 10. - 14:14:59 »
És persze az is lehet, hogy a bőröd nem tolerálja a 3. kört.
Apropó, ez ATG kör? Mert akkor még valószínűbb, hogy nem szereti a bőröd...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerek, technika
« Válasz #22 Dátum: 2010. Április 10. - 14:25:17 »
Szerintem a megfelelo merteku feszites eltalalasa nagyon fontos. En akkor ereztem ra, amikor elkezdtem kest is hasznalni, azota DE-vel is sokkal jobb eredmenyt erek el.

yamaguchi

  • Vendég
Re:Módszerek, technika
« Válasz #23 Dátum: 2010. Április 10. - 16:00:31 »
Ha nincs ATG akkor nálam nincs megfelelő eredmény nálam. Egyébként itt az irányok is elég zavarosak, de ez legtöbbünknél azt hiszem így van.
Most hangsúlyozom sikerült, lehet, hogy egyszerűen időt kell rá hagyni. Honlap is végigmegyek de nem lesz ATG. Meglátjuk, hátha ugyanaz. Hét közben maradok az M3-nál azzal mindefelé lehet mozogni.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Módszerek, technika
« Válasz #24 Dátum: 2010. Április 12. - 12:01:02 »
Kétségeim vannak, hogy tökéletes BBS létezne. Akárhányszor borotválkozás után végighúzom a kezemet ATG-ben még érzem a szőröket. De beérem egy már eléggé kielégítő eredménnyel, mert ha további köröket iktatnék be akkor az már irritációval is járna. Jelenleg a DE-immel egy WTG és két ATG körrel irritációmentesen tudok borotválkozni.
Nektek mi a véleményetek? Valaki tapasztalt már egy borotválkozás utáni ATG végigsimítás után mindenhol sima bőrt az arcán?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #25 Dátum: 2010. Április 12. - 12:38:23 »
Attól függ milyen erővel simítod. Nekem totál sima 1 WTG és 1 ATG kör után minden irányból ha csak végigsimogatom, ha erősebben dörzsölöm ATG akkor mindig érzek egy pici maradékot, akármit is csinálok. De totál irritációmentes, akár késsel, akár DE-vel. Bár mostanság leginkább kés, mert jobban élvezem :) Szóval én is kíváncsi lennék a többiek tapasztalataira.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #26 Dátum: 2010. Április 12. - 12:46:58 »
Nálam a tökéletes simasághoz egy WTG egy XTG, és egy ATG kör kell. (A pofacsont alatt néha még ez sem elég.)
Mostanában az ATG-t el szoktam hagyni, mert az én bőröm is hajlamos az irritációra, és ha 3 kört megyek, akkor itt-ott mindig van egy kis irritáció.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerek, technika
« Válasz #27 Dátum: 2010. Április 12. - 13:19:53 »
Szerintem már unjátok, hogy mindig leírom, de akkor is, még egyszer: a tökéletes simaság annyira rövid ideig tartó és múlandó állapot, amely ráadásul annyi „rizikóval” jár, hogy igazából nem értem, miért hajkurásszuk ennyire...   ::)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Módszerek, technika
« Válasz #28 Dátum: 2010. Április 12. - 13:39:38 »
Szerintem már unjátok, hogy mindig leírom, de akkor is, még egyszer: a tökéletes simaság annyira rövid ideig tartó és múlandó állapot, amely ráadásul annyi „rizikóval” jár, hogy igazából nem értem, miért hajkurásszuk ennyire...   ::)

Egyet kell értenem Edrose-al! Azért az 1-2 óráért felesleges nyúzni az arcunkat!  ;D Mióta csak WTG van és csak 1-2 apróbb területen nyúzom a bőrömet ATG-vel, azóta sokkal kevesebb problémám van a bőrömmel...
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerek, technika
« Válasz #29 Dátum: 2010. Április 12. - 13:50:24 »
Szerintem a BBS erosen egyen,  pontosabban szorzetfuggo. Van aki konnyeden eleri, van aki soha. Ha sikerul orulj neki, ha nem, nem problema. Eroltetni nem erdemes mert a borod sinyli meg. Nagyapam DE-vel borotvalkozott a legutolso idokig es mindig kifogastalan sima volt az arca, soha borostat latni/erezni nem lehetett rajta. O ilyen szerencses volt. En ha akarom sem tudom ezt elerni. Egyebkent egy WTG es egy ATG kort megyek. BBS-kozeli eredmeny elereseben nagyon sokat segit nekem, ha az ATG korben is felulrol feszitem az arboromet, tehat az ellentetes oldali kezzel a fej folott atnyulva alulrol felfele huzom a bort. Egyebkent az altalanos tapasztalatom az, hogy a borotvalkozassal kapcsolatban semmit nem szabad eroltetni, ahogy az ember egyre tobbet hasznalja az eszkozoket, ugy erez ra a helyes aranyokra, jon minden magatol.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici