Szerző Téma: Benke Erika / Cinke-major  (Megtekintve 109922 alkalommal)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #180 Dátum: 2014. December 10. - 11:51:42 »
#pmol322 friss szélnek pontosan milyen az illata, mihez tudnád hasonlítani?

#rty42 provance szélnek pontosan milyen az illata, mihez tudnád hasonlítani?

csak pont azt nem írtátok milyen....  :bocs:

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #181 Dátum: 2014. December 10. - 12:05:56 »
húha.. a Provance (szél nélkül  ;)) tényleg fűszeres, de nem az édeskés fahéjas szegfűszeges fajtából.
Sajnos nem vagyok jó illatok körbeírásában, illetve most nincs is nálam a minta, de este igyekszem nem elfelejteni bitekbe önteni az impressziót :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #182 Dátum: 2014. December 10. - 12:35:30 »
húha.. a Provance (szél nélkül  ;)) tényleg fűszeres, de nem az édeskés fahéjas szegfűszeges fajtából.
Sajnos nem vagyok jó illatok körbeírásában, illetve most nincs is nálam a minta, de este igyekszem nem elfelejteni bitekbe önteni az impressziót :)

aham. nah ez így oksa, köszönöm! akkor már csak a friss szél kellene....... :P

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #183 Dátum: 2014. December 10. - 12:39:15 »
A friss szél, olyan fiatalos, sportos, de diszkrét illat.

Valahogy a Denim krémet juttatja az eszembe. De csak vonalakban hasonlít rá.

Szerintem.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #184 Dátum: 2014. December 11. - 22:15:40 »
FYI: Az alacsony 50ml-es dobozkába éppen passzol:



Itt (is) kapni, 285 pénz:http://webshop.cosmio.hu/manyag-termekek/191-pet-tegely-aluminium-tetvel-.html
A leírásban van némi ellentmondás, mert a doboz átmérője kb. 70mm, a magassága kb. 25mm, térfogata nagyjából egy stampedli lehet.
A képen látható másik nagy átmérőjűre ugyanis rá van írva, hogy 100ml, ennek a magassága kb. 40mm.

Sajnos talira elfelejtettem venni-vinni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #185 Dátum: 2014. December 11. - 22:28:05 »
Köszi a tippet. Pont ezen tanakodtam magamban, hogy mibe tegyem... :thumbup:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #186 Dátum: 2014. December 11. - 23:14:14 »
A friss szél, olyan fiatalos, sportos, de diszkrét illat.

Valahogy a Denim krémet juttatja az eszembe. De csak vonalakban hasonlít rá.

Szerintem.

Köszi az infot!

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #187 Dátum: 2014. December 16. - 08:52:47 »
Tegnap pmol barátunknak hála eljutott hozzám is a próba pakk.
Megvallom, nekem tetszik a provance...  :whoops:

Otthoni szaglóteszteknél feleségem szerint a provance büdi, a friss szél nagyon jó. Nagyobbik lányom szerint dettó (mondjuk ő még fiatal, fejlődhet :D ).
Holnap éles teszt lesz...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #188 Dátum: 2014. December 16. - 08:56:38 »
Tegnap pmol barátunknak hála eljutott hozzám is a próba pakk.
Megvallom, nekem tetszik a provance...  :whoops:

Otthoni szaglóteszteknél feleségem szerint a provance büdi, a friss szél nagyon jó. Nagyobbik lányom szerint dettó (mondjuk ő még fiatal, fejlődhet :D ).
Holnap éles teszt lesz...

A lányok nállam is így reagálták az illatot, s az én alulfejlett, gyapjas mammut orrom is ezt alapozta. A friss szél király!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #189 Dátum: 2014. December 19. - 19:37:09 »
Ma hozott a postás három szappant No2. szantál/levendula-rozmaring/citrus-menta.
Este kipróbáltam a szantálos verziót és nekem nagyon bejött. Szerintem kiváló termék amit érdemes kipróbálni.
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #190 Dátum: 2014. December 20. - 15:52:14 »
Tegnap pmol barátunknak hála eljutott hozzám is a próba pakk.
Megvallom, nekem tetszik a provance...  :whoops:

Otthoni szaglóteszteknél feleségem szerint a provance büdi, a friss szél nagyon jó. Nagyobbik lányom szerint dettó (mondjuk ő még fiatal, fejlődhet :D ).
Holnap éles teszt lesz...

No, kipróbáltam mindkettőt élesben. Működésük, amit megszoktunk: szeretik a vizet, cserében finom krémes habot adnak. 10/10.
Nálam a Provance a nyerő, nincs mese. Az is tény, hogy a mai közízlésnek a friss szél felel meg jobban, nagy sikerre számíthat  (számomra kissé "közönséges", tolakodó).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető benke erika

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #191 Dátum: 2015. Január 16. - 06:05:47 »
Jó reggelt urak!

Boldog új évet!
Véleményt szeretnék kérni az alábbiakról (furcsa oldal, a bejegyzést nem tudom linkelni, de kimásolom, illetve az oldal linkje ez: http://piperepanni.blogspot.hu/2015/01/szappan-kontra-tusfurdo.html?view=sidebar#!/2014/08/borotvalkozas.html):


Borotválkozás

Elgondolkodtam egy cseppet ezen a témán. Pamacséspenge című blogon olvastam néhány bejegyzést, miszerint egy úriember keresi a hagyományos borotválkozás kellékeit.Pamaccsal szeretne borotválkozni minden reggel, ehhez keresi a megfelelő termékeket, tesztelgeti őket, majd jól megírja a véleményét.
 
Kicsit elméláztam ezen, hiszen, ha nem is minden nap, de nő létemre jópárszor volt már szerencsém a pengéhez - nekem mondjuk nem az arcomon szükséges, hanem a lábamon, de talán az nagyobb felület a teszteléshez :)
 
Az úriember tesztjén Mannaszappan nagyon nem csúszott át :) - viszont kipróbált egy természetes alapanyagú házi szappant, melyre olyan véleményt produkált, hogy magam is meglepődtem. Nem akarom lehúzni a kipróbált kézműves szappant, de aki csinált már szappanengedélyeztetést, az jól láthatja, hogy ez a szappan sajnos nem esett át ilyen ceremónián... ámbár valahol mégiscsak megvásárolta az illető...
És ami az összetételét illeti, háááát.

Véleményem szerint több borotválkozást elősegítő termék is létezik, úgy mint borotvahab, borotvakrém, borotvazselé és borotvaszappan. Leginkább az állaga különbözteti meg őket egymástól. Én azt gondolom, hogy a hab állagát ne keressük egy szappantermék végeredményében, mert a skála két végén járunk. Jómagam is készítek borotvaszappant, és megmondom őszintén próbáltam már több receptet és az egyik zsákutca az a ricinusolaj.... Tudniillik a legjobban habzó olaj, ami létezik, tehát emiatt tökéletes LENNE egy habzást igénylő szappanba, DE sajnos a ricinusolaj egyik fő tulajdonsága, hogy szőrnövekedést elősegítő folyamatokat indít be. Tehát senki ne csodálkozzon azon, ha ilyen terméket használ és netalántán naponta kétszer is kedvet kapna a borotválkozáshoz. :)
 

A fenti blogon kipróbált két szappan (Manna és Benke Erika, Nadler, Chiara szappanja) mindegyike tartalmaz ricinusolajat.... Hát most erre mit mondjak?! A habzáshoz elengedhetetlennek ítélték? Nem tudom.
 
Viszont azt azért leszögezném, hogy bármilyen házi szappannal remekül lehet borotválkozni. Nyilván a borotvaszappanok összetevőit úgy alakítják ki, hogy ha az Ember az arcán használja, amint lehúzza az arcán a pengét, a szappan ne csípjen, ne okozzon bőrkiütést, irritációt (tehát megkíméljük magunkat a mesterséges anyagoktól), és ami még fontosabb, hogy a nyitott póruson keresztül, mert hát ugye levágjuk a szőrszálakat, amin mikrosérülések keletkeznek, és a bőrhöz érő anyagok máris száguldanak befelé a véráramba, ne jusson be olyan anyag, ami rákkeltő. És ez szerintem a legfontosabb!
 
Hogy az előző blogból idézzek: "minden borotvaszappan szappan, de nem minden szappan borotvaszappan. Illetve minden szappannal meg lehet borotválkozni, de attól az még nem lesz borotvaszappan."
 
Mindennek tudatában, ha végre elkészül a gyönyörű új műhelyem, első dolgom lesz egy kemény habot adó borotvaszappan kikísérletezése :) Ugyan most is készítek ilyet, de a férjem alaposan megcsonkította a készletet (úgy tűnik, neki bevált a fehér agyagos variációm:)még akkor is, ha nem a legkeményebb a habja).

 
Hogy engem hiteltelenít, azt megoldom, de az érdekel, mi a véleményetek a borotválkozással kapcsolatos véleményérél.

Üdv, Erika

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #192 Dátum: 2015. Január 16. - 07:14:51 »
Egy buta kérdés azért felmerűl - mind a mellett, hogy sajnos ez a blog a mai marketing trendet követi, miszerint, nem azt mondom, hogy az enyém miért jó, hanem megmagyarazom másé miért szar, még ha az valóban működik is -, vajon a férje, tud pamaccsal habosítani? A szappanjából, vajon mennyi kel két körre?

Mert a hölgy azt írja, hogy a férjem alaposan megcsappantotta a készletét!


Írok neki! Adjon teszt mintákat!  Lássuk a medvét!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #193 Dátum: 2015. Január 16. - 07:20:12 »
A hölgy még számolni sem tud. Mit várhatnánk tőle?
Emlekezetem szerint a legtöbb (gyári, kisüzemi) borotválkozási termékben: szappanokban, kémekben, after shaveekben van ricinusolaj. Nyilván az egész világ téved, és csak ő tudja az igazságot.
Én nem értek hozzá, de nem vettem észre, hogy intenzívebbé vált volna a szőrnövekedésem. De különben is, ha úgy is van, ahogy a hölgy írja, akkor az ennek a csoportnak pont idealis. Urak! Van megoldás a napi két borotválkozásra!  :crazy:  :fetreng:

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #194 Dátum: 2015. Január 16. - 07:30:44 »

Urak! Van megoldás a napi két borotválkozásra!  :crazy:  :fetreng:
Halleluja!!!! :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici