Szerző Téma: Benke Erika / Cinke-major  (Megtekintve 110283 alkalommal)

Nem elérhető benke erika

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #225 Dátum: 2015. Január 16. - 09:58:11 »
Köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok!

Cserében elárulom, hogy csodás férfias illatokat szereztem nektek az usa-ból.  ;)
Hamarosan megjön, és akkor megint lesz teszt. :-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #226 Dátum: 2015. Január 16. - 09:58:55 »
Várjuk! :bor:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #227 Dátum: 2015. Január 16. - 10:01:14 »
Nem a jelenlegi temához kapcsolódik, de a csaj (PiperePanni) szappanjait nézegetve eszembe ötlik az, hogy a hazai "kézműves" szappanokat gyártók miért preferálják a giccses, csiricsáré, sütemény kinézetű szappanokat, és vajon azon helyeken, amik valóban nagy hagyománnyal rendelkeznek kisüzemi szappankészítésben, azok meg miért nem? Én sehol nem láttam még ilyen ronda szappanokat, mint amiket itthon látok. A nagy hagyományokkal rendelkező helyeken a szappan az szappan kinézetű, és nem a kinézetével akarják eladni, illetve bocsánat, de, mert egy szép homogén színű szappan ízléses csomagolásban számomra gusztusos, és megkívánom. Ezektől a műszinektől meg messze menekülök. Nem csokitortával szeretnék mosakodni, hanem szappannal.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #228 Dátum: 2015. Január 16. - 10:19:15 »
Köszönöm a válaszod Erika!

Remélem megválaszolja, hogy miért is fintorgott az összetevők miatt! Vagy úgy általában a szappan miatt. Ahogy Te is írtad, ezzel nem lesz hitelesebb a felhasználók szemében. Kíváncsi vagyok, mit is fog válaszolni - már természetesen, ha publikus. Igaz, úgy vélem, hogy a nyílt minősítése miatt annak kell lennie a válaszának is.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető benke erika

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #229 Dátum: 2015. Január 16. - 10:43:14 »
Igen, válaszolt. Szerinte rosszul címkéztem a szappant.
Hogy érthető legyen, a címkékre az összetevők inci-nevét kell felsorolni. Viszont a szakmán belül nincs egységes, elfogadott döntés, hogy a felhasznált alapanyagok inci-nevét, vagy a késztermék /a keletkezett anyagok/ inci-nevét kell feltüntetni.
Egy példa: használtam hozzá ricinus olajat (castor oil), de a szappanban ennek a nátrium-sója van (sodium castorate). Általában az utóbbit használom, de a borotvákon a bonyolultság miatt (kétféle lúggal készül és a példánál maradva potassium castorate és sodium castorate is keletkezik, és gyakorlati okok miatt ez nem fér a címkére)

Ezt írta:
Nem szeretnék haragot, de úgy látom közös ismerősünk a Bálintné Móni, én azért a helyedben az összetételt elküldeném neki átnézésre...  Elnézést ezért, de valóban nem helyes. Amennyiben ez az összetétel (mármint az INCI nevekre gondolok konkrétan) átcsúszik az engedélyeztetésen, akkor nem értem, hogy én miért feccöltem bele 8 hónapnyi munkát.... A felháborodásom ebből indult ki, nem támadás volt. Ezért Bocs.

A válaszában említett hölggyel folyamtosan egyeztetek a címkézésről is. ( ő az egyik vegyész, aki hivatalosan készíthet engedélyezési dokumentációt)

Csak halkan jelzem, hogy nekem már akkor engedélyezett műhelyem volt, amikor a hölgy még nem is álmodott a szappan-készítésről.
A bejegyzést viszont törölte az oldaláról.

Bocsánatot kérek, hogy ezzel terheltelek benneteket, de nagyon fel....bosszantott ez a história, és a ti válaszotok a legmértékadóbb nekem a témában.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #230 Dátum: 2015. Január 16. - 10:47:45 »
Akkor minden és mindenki a helyére került...

Erika!
Valamelyik nap újra a kezembe került a szappanod. Működése még mindig szenzációs. Ez a lényeg.

(Már csak Péter által írtakra kellene válasz a PP-től. Nem, nem PamacsésPenge, hanem PiperePanni).  :fetreng:
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #231 Dátum: 2015. Január 16. - 10:48:17 »
jól tetted, annyit elértünk az oldalán nem csap be mást, ki hagyományos szappant keres borotválkozáshoz.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető benke erika

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #232 Dátum: 2015. Január 16. - 10:51:10 »
Azért én kíváncsi vagyok, nektek válaszol-e...

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #233 Dátum: 2015. Január 16. - 10:52:24 »
Azért valljuk be, hogy Panninak eléggé idegesítő internetes oldala van. Én  mint férfi kb 15 másodpercig bírom elviselni.

Különben jelentkeznék egy összehasonlító tesztre...
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #234 Dátum: 2015. Január 16. - 10:54:51 »
Bocsánatot kérek, hogy ezzel terheltelek benneteket, de nagyon fel....bosszantott ez a história, és a ti válaszotok a legmértékadóbb nekem a témában.
Nem gond, csomó érdekes dolgot tanultam ma, pl fogalmam sem volt hogy a szappant engedélyeztetni kell.

Amúgy most őszintén, tényleg akkora üzlet Magyarországon borotvaszappant csinálni, hogy boldog-boldogtalan belevág? Nem rád gondolok nyilván, hanem azokra, akik nem rakják bele a munkát, aztán fanyalognak és magyarázkodnak amikor a borotvás közösség nem ájul el a szappanjuktól.

Én úgy tippeltem volna, hogy irtó kis piacról van szó, nagyon kevesen borotválkoznak hagyományosan, de ezek szerint nem, mert sokan akarnak borotvaszappant csinálni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #235 Dátum: 2015. Január 16. - 11:06:40 »
Szerintem nem olyan nagy piac, csak többen a piaci rést vélik felfedezni benne. Látják a külföldi gyártók árait, tehát lehet benne profit. Ezért jó látni, hogy Erika elsődleges szempontjai a minőség és az elégedettség.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #236 Dátum: 2015. Január 16. - 11:12:19 »
 :+1:
Szerintem nem olyan nagy piac, csak többen a piaci rést vélik felfedezni benne. Látják a külföldi gyártók árait, tehát lehet benne profit. Ezért jó látni, hogy Erika elsődleges szempontjai a minőség és az elégedettség.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető benke erika

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #237 Dátum: 2015. Január 16. - 11:15:09 »
Nagyon kicsi a piac. Nem borotvaszappant csinálni nagy szám. hanem jó borotvaszappant.

Amikor én megcsináltam az enyémet, akkor én a kihívás miatt akartam megcsinálni, olvasva Ed tesztjét a Mannásról. Az tisztán azért volt, mert tudni akartam, tudok-e jót vagy jobbat csinálni.
Azán elkezdtem beszélgetni veletek, és akkor változott a cél is, a legfontosabb az lett, hogy ti elégedettek legyetek. Csak ezért érdemes dolgozni vele. (csak halkan jegyzem meg, hogy tegnap csináltam egy olyan mentásat, hogy forrón folytak a könnyeim tőle :-) )

Van sok szappanos közösség, ahol egymástól is tanulhatunk, és mikor berobban egy új technika, vagy téma, akkor végigmegy az egész közösségen, és kipróbálja boldog-boldogtalan. De ez jó, mert ezzel is lehet fejlődni, tanulni. Így van a borotvással is.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #238 Dátum: 2015. Január 16. - 11:18:04 »
... a legfontosabb az lett, hogy ti elégedettek legyetek...

Ezt jó olvasni! Ritka az ilyen szakember!   :hat:
Köszönjük!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Benke Erika / Cinke-major
« Válasz #239 Dátum: 2015. Január 16. - 11:20:29 »
... (csak halkan jegyzem meg, hogy tegnap csináltam egy olyan mentásat, hogy forrón folytak a könnyeim tőle :-) ) ...



ez az a szappan amit én kértem tőled?
mert ha igen, akkor majd egy nagy tégelyt kérek ha teszten beválik! valóban nagy az nagyot fog jelenteni!

tehát ha valóban olyan mentás s fagyasztó mint szeretném, akkor olyan babapopsikrémes tégelynyit kérek majd!


- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici