Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 167235 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #375 Dátum: 2014. Február 08. - 19:05:32 »
Köszi!

Csak a móka kedvéért... Ha és amennyiben egy rossz mozdulat következtében az egész fejem levágom és az a fürdőszoba kövén végigpattog mint egy Hitchkock filmben akkor a timsóval vissza lehet tapasztani?
 :bocs:

Celluxxal  :naughty:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #376 Dátum: 2014. Február 08. - 19:19:58 »
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Módszerek, technika
« Válasz #377 Dátum: 2014. Február 08. - 19:21:34 »
Mivel szép tiszta a vágás, így nagy esélyed van arra, hogy hegesedés nélkül gyógyuljon  :crazy:

Csak a móka kedvéért... Ha és amennyiben egy rossz mozdulat következtében az egész fejem levágom és az a fürdőszoba kövén végigpattog mint egy Hitchkock filmben akkor a timsóval vissza lehet tapasztani?
 :bocs:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerek, technika
« Válasz #378 Dátum: 2014. Február 16. - 16:30:51 »
Urak,a  bőrözés gyakoriságára, ill durvább/finomabb oldalon történő húzások ismétlésszámára van valami általános megegyezés? Illetve házilag hogyan tudom megállapítani, hogy tökéletesen éles a késem?

Hétvégén használom csak a kést, és az az igazság, hogy nem érzem olyan élesnek, mint egy DE-pengét. Közel se olyan sima az eredmény mint ...mit is mondjak.. :fejtor: mint DE és egy kb 5. alkalmas wilkinson pengével, hanem rosszabb. Nem is érzem igazán borotválkozásnak a dolgot, hanem inkább afféle kísérletező kaparászásnak. Nyilván ez a kezdetleges technikámon is múlik, de bosszant, hogy mindig DE-vel kell befejeznem a mutatványt.
Két oldalt, és a bajusznál már úgy ahogy, akadozva, de megy a dolog, de az áll az borzasztó, főleg elől a nyak és az áll találkozásánál. Ott hogy lehet bőrt feszíteni? :)  :nemtom:

Valami tutorial videót ajánlanátok esetleg?
 :thanks:
(szerintem)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Módszerek, technika
« Válasz #379 Dátum: 2014. Február 16. - 16:47:46 »
Szerintem nálad a kés nem kellően éles. Akkor pedig mindegy, hogy hányszor és milyen technikával bőrözöl. Egyébként általánosan 40-50 oda-vissza húzás elegendő szokott lenni a finom oldalon. A durvább felületet csak ritkán használom; sok használat után, a kőre rakás előtti utolsó élfrissítési kísérletként, vagy a kősor utáni utolsó előtti fázisként.

Persze, kell hozzá gyakorlat is, de érdemes éles késsel próbálkozni. Az meg egyáltalán nem gond, hogy eleinte DE-vel fejezed be a kritikusabb helyeken.

"...a nyak és az áll találkozásánál. Ott hogy lehet bőrt feszíteni? "  - a fejedet hátraszeged, és az ádámcsutkád környékén lefogod a bőrt a másik kezeddel.

Videóval tele van a net, de beteszek egyet. Elég ügyes fickó. ;)

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=sDq-2ZRVYXA" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=sDq-2ZRVYXA</a>


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerek, technika
« Válasz #380 Dátum: 2014. Február 17. - 10:06:05 »
Köszi!
Az egyszer biztos, hogy nekem nem siklik úgy az arcomon a beretva, mint a videóban szereplő fickónak.
Mondjuk általában nagyobb borostának megyek neki, ami lehet hogy erősebb is mint az övé, de ha egy kés éles, akkor gondolom az visz mindent...
(szerintem)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Módszerek, technika
« Válasz #381 Dátum: 2014. Február 17. - 10:27:33 »
Igen, az olyan, mint a Royal Flush, mindent visz... ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #382 Dátum: 2014. Február 18. - 16:59:49 »
Igen, az olyan, mint a Royal Flush, mindent visz... ;D

 :fetreng:

Sajnos akkor is, ha rádijjesztenek borotválkozás közben  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Feryll

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Módszerek, technika
« Válasz #383 Dátum: 2014. Február 19. - 00:13:07 »
Féloff: (kanállal?)
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=c4oHzFNclzQ" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=c4oHzFNclzQ</a>

Nem elérhető KEPRO

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Módszerek, technika
« Válasz #384 Dátum: 2014. Február 28. - 14:50:59 »
Üdv!
A hétvégére tessék szíves lenni drukkolni, mert meggyógyult a kés és avval fogok beretválkozni!
Majd beszámolok!
Hajrá Én!

Üdv
kepro

Nem elérhető doddi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 164
Re:Módszerek, technika
« Válasz #385 Dátum: 2014. Május 16. - 12:43:50 »
valaki tudna egy olyan linket/videót felrakni, amin bemutatják, hogy lehet késsel "rendesen" ctg borotválkozni?  :fejtor:

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerek, technika
« Válasz #386 Dátum: 2014. Május 16. - 12:59:23 »
Üdv!
A hétvégére tessék szíves lenni drukkolni, mert meggyógyult a kés és avval fogok beretválkozni!
Majd beszámolok!
Hajrá Én!
Üdv
kepro
Csak megfontoltan! :) Hajrá! :)
Alapos pre, alapos szappanozás, és a már habmentes területre véletlenül se merészkedj. (Én is úgy szívtam meg :) )
(szerintem)

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Módszerek, technika
« Válasz #387 Dátum: 2014. Május 17. - 23:17:42 »
Megvolt életem első késes borotválkozása: -1/10. Azt hiszem, ez a kés tényleg nem shave ready, és nyilván a technikám is rossz. Új arcot faragtam magamnak, és 2 körrel sikerült a 1,5 napos borostából 1 naposat csinálni. DE-vel fejeztem be, és a kés után úgy éreztem, mintha nem is lenne penge az arcomon, pedig csak a szokásos módon egyszerűen simán siklott. Ilyesminek kellene lenni késsel is? Vagy az sosem olyan? Gondolom, azért akadnia és ugrálnia nem kellene.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerek, technika
« Válasz #388 Dátum: 2014. Május 18. - 07:44:55 »
Biztos, hogy baj van a borotvával, mert még a legnullásabb kezdőnél is kell, hogy legyen sikeres húzás. Az orr alatt a bajusz, az ajak környéke, az áll, az állkapocs pereme trükkös, de a nagy, síkabb felületeken, mint az orca és a nyak kellett volna, hogy legyen olyan húzás, aminél érzed, hogy az jó és hatékony.  ;)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerek, technika
« Válasz #389 Dátum: 2014. Május 18. - 07:54:53 »
Megvolt életem első késes borotválkozása: -1/10. Azt hiszem ez a kés tényleg nem shave ready, és nyilván a technikám is rossz. Új arcot faragtam magamnak, és 2 körrel sikerült a 1,5 napos borostából 1 naposat csinálni. DE-vel fejeztem be, és a kés után úgy éreztem, mintha nem is lenne penge az arcomon, pedig csak a szokásos módon egyszerűen simán siklott. Ilyesminek kellene lenni késsel is? Vagy az sosem olyan? Gondolom azért akadnia és ugrálnia nem kellene.
Saját példámból kiindulva, azt javaslom ne szenvedj vele feleslegesen, inkább küldd el valakinek aki megfeni. Azzal kizárod az életlen kést, mint hibafaktort. Aztán utána lehet csiszolni a technikán.... :thumbup:
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici