Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 157285 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Módszerek, technika
« Válasz #405 Dátum: 2014. Június 30. - 18:28:50 »
Nálam is van GD a Top3-ban  :thumbup: , valamint az orosz ex késem is piszok jó volt.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Carius

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Módszerek, technika
« Válasz #406 Dátum: 2014. Július 01. - 10:30:15 »
Akkor nemtudom, lehet akkor bennem van a hiba. :D Megpróbálom azért mégegyszer az oroszt.

Nem elérhető Cickafarq

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Módszerek, technika
« Válasz #407 Dátum: 2014. Július 24. - 14:32:35 »
Budapest Katalógus

Alex és Áron | Budapest Barber Shop

Áron: "Az volt a célunk, hogy egy igazi, original Barber Shop-ot hozzunk létre, amilyen még nincs a városban. Nálunk ez családi hagyomány, mindenki fodrász a családban, Ausztráliában éltünk sokáig, ott tanultam meg én is apámtól a mesterséget."
"Mitől vagytok igazán különlegesek?"
Alex: "Egyrészt attól, hogy a felfogásunk az, hogy mindenki igazán jó kedvűen, elégedetten távozzon innen, és a barber shopok hagyományához hűen, mi csak férfiakat szolgálunk ki, rájuk specializálódtunk minden tekintetben. És hogy igazán minőségi cuccokkal dolgozunk."
"Sok előkészületet igényelt gondolom a bolt megvalósítása, vannak itt elég speciális kellékek.."
Áron: "Pár hónap. Igazából a székekre kellett sokat várni, azok Amerikából jöttek. Ilyeneket nem látsz máshol a városban. Mindenképp itt a hetedik kerületben szerettük volna nyitni az üzletet, itt pörgés van, sok a külföldi, meg tudjuk mutatni magunkat, és a tudásunkat."
"Milyen korosztály jár hozzátok?"
Áron: "Leginkább a velünk egykorúak, akik még nyitottak, és tetszik nekik ez a stílus, hogy ilyen újdonsággal találkoznak itt a városban. De persze vannak idősebbek is. Valamelyik nap bejött egy kanadai fickó, és annak ellenére, hogy nyilván Észak-Amerikában sok ilyesféle helyet látott már, azt mondta, hogy ez a legszebb, legigényesebb, amihez eddig szerencséje volt."

/fotó, szöveg: Szöllősi Mátyás/

https://www.facebook.com/budapestkatalogus/photos/a.255830037901377.1073741829.241819465969101/351728208311559/
"Engem valahogy nem vonz. Nincs szexepilje. Egy csepp kacérság sincs a pillantásában. Szőke haj, szép bőr, mogyoróbarna szem, egész jó alak, kellemes mosoly, de hiányzik belőle az a valami, amitől egy férfi utánanéz az utcán a nőnek." Agatha Christie

Herr

  • Vendég
Re:Módszerek, technika
« Válasz #408 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 21:42:10 »
Nos Uraim! Asszem végérvényesen beleszerelmesedtem ebbe a műfajba. Fürdés után gondoltam nekiállok és újfent megberetválom magam,igaz csak egy napos volt a borosta de azért érezhető.
Lassan türelmesen ,megfontolva nekikezdtem jobb és bal kezemmel is vezettem a borotvát,és igaz ugyan ,hogy sokáig tartott,de karcolás nélkül abszolváltam a pofázmányom szőrtelenítését.
Mondjuk egy 10 es skálán ez egy 7 es kb. Már az államnál egész jól ment ,kezdtem ráérezni a kés tartására,viszont az áll alatt még nem mertem visszafelé húzni a műszert. Pedig éles a kés de mintha meg megakadna ,lehet ott rosszul tartom ? Na majd rájövök. Minden esetre jól esett nagyon a rituálé:)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Módszerek, technika
« Válasz #409 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 22:07:00 »
Nyugi, az áll rész amúgy is elég problémás rész. A szőrrel szembeni borotválkozást a helyedben még nem erőltetném, előbb gyakorold be az alapmozdulatokat, amikor azok már jl mennek akkor lépj tovább.

Herr

  • Vendég
Re:Módszerek, technika
« Válasz #410 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 22:15:14 »
Köszönöm! Megfogadom a tanácsod:)  Addig is szorgalmasan gyakorlom a  :borotva: :)
Vannak részek ahol szinte tökéletes az eredmény pl az arcom két oldala,ma már a bajusz részt is szépen megcsináltam,az állam is közepes ,alul a nyakrésznél ha visszafele simítom no ott van még sörte ,de ha lefele akkor sima.Szóval elégedett vagyok úgy a beretvával mint magammal:) Lehet kipróbálom a meleg törölközőt is ,,mert azért elég erős a szőrzetem,vagy valami kencét borotválkozás előtt. Most a Mühle borotva szappanjait használom,a homoktövist és a szantált,régen ezek jók voltak a biztonsági borotvához ,gondolom ehhez is tökéletesek.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Módszerek, technika
« Válasz #411 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 22:28:30 »
Én közel 20 éve késsel borotválkozok, de nagyrészt csak szőrmentén. Ha már a bajussz rész is jól megy akkor kifejezzetten jól haladsz

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Módszerek, technika
« Válasz #412 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 17:44:28 »
Magyarul hol találok olyan videót amin bemutatják a borotvakéses borotválást lépésről lépésre?

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Módszerek, technika
« Válasz #413 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 18:01:15 »
Magyarul hol találok olyan videót amin bemutatják a borotvakéses borotválást lépésről lépésre?

Szerintem ez elég jó.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=qDR_1hg-xNs" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=qDR_1hg-xNs</a>
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Módszerek, technika
« Válasz #414 Dátum: 2014. Október 10. - 19:33:20 »
Mennyire nehéz megtanulni? teljesen kezdőként a késes borotválkozást? min gyakoroljak elsőnek?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #415 Dátum: 2014. Október 10. - 20:42:41 »
Autót vezeti nehezebb szerintem. Elsőnek magadon gyakorolj.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Módszerek, technika
« Válasz #416 Dátum: 2014. Október 11. - 08:31:54 »
Borotvahabos lufin ;)
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Herr

  • Vendég
Re:Módszerek, technika
« Válasz #417 Dátum: 2014. Október 11. - 13:13:41 »
Mennyire nehéz megtanulni? teljesen kezdőként a késes borotválkozást? min gyakoroljak elsőnek?

Úgy csinál mindenki mintha ez valami természet feletti dolog lenne.Eleink évszázadokig ilyen eszközökkel beretválták magukat.
Megnézel egy videót ,ellesed a mozdulatokat ,oszt irány a fürdő.Én 1 kis pici vágást csináltam az elején magamon ,nem éreztem ,hogy mennyire és milyen szögben nyomjam rá az arcomra.Azóta semmi.Csak ésszel és tisztelettel közelítve a szerszámhoz.Szerintem ennyi a titok.Ja meg zárd magadra a fürdő ajtaját,vagy parancsold meg a családnak,hogy ne zavarjanak.Menni fog az egy kettőre.

Nem elérhető Viszkislacy

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 65
Re:Módszerek, technika
« Válasz #418 Dátum: 2015. Január 12. - 12:01:56 »
Valaki tud valami módszert arra, hogy késsel hogy lehet WTG-el rámenni a nyak also részére ha ott oldalirányba nő a szőr, ádámcsutkától a fül irányába,páthuzamos a földdel.DE-vel nincs baj mert ott wtg-nél,mert  könnyen hozzá lehet férni de késsel elég problémás. Eddig nem jöttem rá.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Módszerek, technika
« Válasz #419 Dátum: 2015. Január 12. - 12:25:36 »
Valaki tud valami módszert arra, hogy késsel hogy lehet WTG-el rámenni a nyak also részére ha ott oldalirányba nő a szőr, ádámcsutkától a fül irányába,páthuzamos a földdel.DE-vel nincs baj mert ott wtg-nél,mert  könnyen hozzá lehet férni de késsel elég problémás. Eddig nem jöttem rá.
Ahogy én szoktam. Ha a jobb oldalt borotválom akkor kés a jobb kézbe, penge lefelé néz élszalaggal előre. A bal kezemmel átnyúlok a fejem felett és a fül magasságában felfelé húzom az arcbőrt. Így a releváns rész az állvonal fölé kerül. Kicsit előre kell biccenteni a fejet, a késsel hátulról előre így le tudom borotválni. De ha van jobb tipp az engem is érdekelne!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici