Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 157311 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #105 Dátum: 2010. November 16. - 20:55:15 »
Joel a B&B-ről bemutat nekünk egy gyors éneklő pengés mutatványt.

http://www.youtube.com/watch?v=4W44WFTfqzA&feature=related

Hát nem tudom... A hang alapján, ahogy serceg a bőre a lehúzások után, nem egy BBS közeli tevékenység. Tapasztalt kollégák: Vélemény?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Módszerek, technika
« Válasz #106 Dátum: 2010. November 16. - 21:05:02 »
Off: ő aki mantic "pengés" videójában is feltűnik, mint késsel borotválkozó hawaii-inges király? :)
ON:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #107 Dátum: 2010. November 16. - 21:23:08 »
Nem vágom, mire gondolsz, Link-öt kérek!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #108 Dátum: 2010. November 16. - 21:33:38 »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Módszerek, technika
« Válasz #109 Dátum: 2010. November 16. - 21:38:29 »
 :borz2: :borz1:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerek, technika
« Válasz #110 Dátum: 2010. November 16. - 21:52:24 »
Hát nem tudom... A hang alapján, ahogy serceg a bőre a lehúzások után, nem egy BBS közeli tevékenység. Tapasztalt kollégák: Vélemény?

Nekem simán szokott ugyanígy sercegni, és sima leszek így is!  ;D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #111 Dátum: 2010. November 16. - 21:55:51 »
Nekem simán szokott ugyanígy sercegni, és sima leszek így is!  ;D

Na sercegni azt nekem is szokott, de nem leszek sima  >:( Legalábbis XTG-ben simítva nem. Lehet, hogy a trendi főzőtanfolyamok mintájára kellene szervezni interaktív borotválkozótanfolyamot.  :fetreng:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Módszerek, technika
« Válasz #112 Dátum: 2010. November 16. - 23:15:23 »
ez viccen kívül felmerült bár bennem is :)
a borotválkozás egy több részből álló folyamat, az ember (én legalábbis) nem mindíg tudja miért nem működik a dolog. Rossz az élezés? Rossz az előkészítés? Rossz a technika? Ha ott állna mellette egy profi azonnal mondhatná, hogy "na most szúrod el, ezt inkább így..."
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Módszerek, technika
« Válasz #113 Dátum: 2010. November 17. - 13:18:33 »
Igen ez egy több lépcsős játék így mindennek passzolni kell hogy feljuss az emeletre.  :evil:
Ma én is megvágtam magamaz állam alatt vagy 1,5cm es csíkot húztam a pofalemezemre.  :crazy:
Figyeltem ahogyan feszítem a bőrt és egyszerűen belehúztam az arcom a borotvába  :o
Mindjárt indult a piros jel, hogy valamit elk....tam.  :evil:
De semmi gáz szépen befejeztem a borotválkodást. Az biztos, hogy most már sokkal élesebb a késem mint az előző két alakalommal volt. Sokkal simább volt az arcom már az első kör után és megvoltam elégedve az eredménnyel. :borotva:
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Módszerek, technika
« Válasz #114 Dátum: 2010. December 06. - 11:56:23 »
Üdvözletem a szőrtársaknak!

Mivel már többedik alkalommal használtam a Flaschner mester által ujranyelezett Karl Ester borotvát, ugy látom, néhány régi beidegződésemet/hozzáállásomat módosítanom kell. Mivel keskeny, sőt igen keskeny borotvákkal kezdtem a borotvakéses borotválkozást (pl Polart 27) meg is maradt bennem az ilyen borotvák iránti szimpátia, használatukat jól elsajátitottam. Ezt a véleményemet egyébként a későbben leirt következtetések ellenére is tartom. A Karl Ester viszont valami ujat tárt fel. Valőszinűleg az élezés is jól sikerült...ezt nem Flaschner mester csinálta...az ujranyelezés után az eredeti éllel küldte vissza, mondván, hogy csak egy kis köves fenés hiányzik neki+ természetesen a szijazás. Én borotválkozásnál mindig nézem a lehuzott habnál, hogy mennyit "vitt" a kés. Azt kellett tapasztalnom, hogy az Ester jóformán első körben kb 80%-ban mindent lerendezett. A második kör meg szinte mindent vitt. Csak az igazán problémás helyeken (pl áll alatt) volt szükség harmadik körben ATG irányra. És ez igaz a kb háromnapos borostára, és a másnapi borotválkozásra is. Arra főleg. Szóval...igen jó a full hollow ground borotva... Egyedül az volt a problámám, hogy növési irány ellenében még valahogy bizonytalanul tudom irányitani...(vibráció...?). Mivel az ATG irány nekem (irritáció szempontjából) nem okoz gondot, igy tudom használni a vastagabb pengéjű,  keskeny borotváimat is. Szóval megszokottként, és kihívásként megmaradnak a keskenyebb, vagy nem teljes holkerű borotvák, de az Ester nagyon jó! (lehet, hogy ki kellene próbálni egy széles wedge-t is?)  :crazy:

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Módszerek, technika
« Válasz #115 Dátum: 2010. December 06. - 13:29:56 »
A keskeny pl. 4/8 borotvákkal kapcsolatosan (bár nálad jóval kevesebb ideje használom a borotvakést) nekem is hasonló élményeim vannak. Igen szeretem a 6/8-os Dovo-t, de legalább ugyanannyira szeretek egy alig 4/8-os Ern-el borotválkozni. Sőt Salmo (külön köszönet neki!) jóvoltából most válik használhatóvá egy 3/8-os ikres, már alig várom, hogy kipróbálhassam. De ami a lényeg, nekem személy szerint olyan érzésem volt amikor a Dovo-t használtam, hogy egy kicsit talán sok (mintha teherautóval próbálnék kézifékes fordulót csinálni ;D), ehhez képest a 4/8-al olyan érzés volt, hogy könnyedén lehet manőverezni. Bár ismétlem ezt, a szerény, néhány alkalmat kitevő, késes borotválkozásaimból merítettem.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Módszerek, technika
« Válasz #116 Dátum: 2010. December 06. - 13:42:44 »

Sziasztok !

Egyszer próbáltam egy keskeny kést egy 4/8-as Dovót, és lehet, hogy azért, mert akkor még kevesebb tapasztalattal bírtam, de nekem nem jött be az ilyen méretű borotva kés. Nekem 6/8 -tól kezdődik a borotva, és ez nem a fallikus szimbóluma miatt van, hanem mert jól esik egy széles késsel borotválkozni. Az elején jó volt látni az élszöget, és ez egy szélesebb késen egyszerübb, aztán megszoktam a méretesebb példányokat.( a megfelelő szög tartása már annyiban módosult, hogy a húzás megindításakor érzem, hogy kell-e még korrigálni a kés tartásán, és ezt a mozdulat közben megejtem) Mondjuk 8/8, vagy a fölötti kések már nem vonzanak, mert ahogyan a 2/8-os kések, ezek az extra negyméretűek is erősen korlátozzák a komfortos használatot.


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Módszerek, technika
« Válasz #117 Dátum: 2010. December 06. - 22:18:01 »
A délelőtti hozzászólásomat egyáltalán nem vitainditónak szántam. Bár miért ne, hiszen a kulturált vita a fórum alapvetése. Sokkal inkább azt akartam kiemelni, hogy mindig tanul az ember, lehetnek uj benyomások, tapasztalatok amik megváltoztatják az ember hozzáállását. Nade...azértsem akarok hűtlen lenni a keskeny borotvákhoz! Van egy nagyon szép Kiebitz Gebr Emde 28 Bros em 4/8-os borotvám. Az egyik első, kb húsz éve megvan, még sose éleztem ujra, csak szijazva volt. Túlélt egy fürdőszobatüzet, szép háromcsapos nyelezése van, amit én különösen szeretek.  Szóval megérdemli, hogy elővegyem és összeszokassam az Escher fenőkővel. Aztán meglátjuk mit tud így az öreg madár!  :borotva:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #118 Dátum: 2010. December 07. - 07:29:56 »
Beszállok én is a "vitába"... ;)

Nekem van egy 4/8-os Heljestrandom, amit kifejezetten kedvelek, illetve egy kicsivel 3/8 alatti solingeni pengém, amit elsőként hoztam rendbe. Nekem sosem okozott nehézséget ezekkel a keskeny késekkel borotválkozni, ennek is megvan a maga varázsa. Persze, a szélesebbeket sem vetem meg, azokat más miatt kedvelem, de ezek a keskeny kések nagyon jól manőverezhetők, kis könnyű darabok. Az SPR-n valaki a sportkocsikhoz hasonlította őket (ha a széles kések meg a nagy "lomha" cirkálók/limuzinok)... Egyet tudok érteni a véleménnyel...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerek, technika
« Válasz #119 Dátum: 2010. December 07. - 07:52:34 »
Beszállok én is a "vitába"... ;)

Nekem van egy 4/8-os Heljestrandom, amit kifejezetten kedvelek, illetve egy kicsivel 3/8 alatti solingeni pengém, amit elsőként hoztam rendbe. Nekem sosem okozott nehézséget ezekkel a keskeny késekkel borotválkozni, ennek is megvan a maga varázsa. Persze, a szélesebbeket sem vetem meg, azokat más miatt kedvelem, de ezek a keskeny kések nagyon jól manőverezhetők, kis könnyű darabok. Az SPR-n valaki a sportkocsikhoz hasonlította őket (ha a széles kések meg a nagy "lomha" cirkálók/limuzinok)... Egyet tudok érteni a véleménnyel...

Plusz ugye a cél is számít. Ha Jávor-bajuszt hordasz, jó az a 3/8...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici