Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 157326 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #135 Dátum: 2010. December 08. - 14:45:37 »
A milyen kőre kérdésre a válasz az élezés/fenés topikban megtalálható... ;)

egyébként valszeg jobban jársz, ha tényleg eljuttatod valakihez, akinek megvannak a megfelelő eszközei! (Fontit tudnám ajánlani így első körben, de csak halkan, nehogy meghallja... ;D)

Én is elvállalnám, de nálam bizonytalan, hogy mikor tudnám befejezni...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Módszerek, technika
« Válasz #136 Dátum: 2010. December 08. - 16:27:33 »
De meghallottam!  ;D ...viszont most nálam is hegyekben áll a megrendelés.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #137 Dátum: 2010. December 08. - 17:32:39 »
Ha kell én szivesen bevállalom, bár nem vagyok akkora profi mint fonti, meg Imi :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Módszerek, technika
« Válasz #138 Dátum: 2010. December 08. - 21:07:18 »
Szia Jenessanyi!
Pesti vagy?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #139 Dátum: 2010. December 08. - 22:30:39 »
Nyet, nálam csak a posta játszik :) Debreceni vagyok. Az ajánlott posta talán 325 forint.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Módszerek, technika
« Válasz #140 Dátum: 2010. December 09. - 10:50:37 »
Kedevs Jenessanyi,

Ebben az esetben kérlek hozd borotválkozásra alkalmas helyzetbe a kiváló kínai pengémet.
Amennyiben elvállalod, elküldöm postán.

Üdv.
T.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Módszerek, technika
« Válasz #141 Dátum: 2010. December 10. - 18:39:43 »
No...az utóbbi napokban uj élet varázsoltam a három napja emlegetett 4/8-os Kiebitz-re. Nem kellett hozzá sok munka: néhány perc az Escher kövön, majd szijazás -nem lengőszijon, hanem fára ragasztott bőrön. Most már szisztematikusan figyeltem a borotválkozásnál jelentkező különbségre a 6/8-os Esterrel szemben. Személyes tapasztalatom szerint a keskeny borotva jobban manőverezhető, de első körben nem visz annyit. Borotválásnál nincs hangja, és sokkal jobb ATG irányban-már annak aki bírja. Viszont igényli is a kiborotválást.  A ráforditott idő kb ugyanannyi, az eredmény is közel azonos. Szóval nálam a Karl Ester ws Kiebitz 1:1.  :borz1: Az öreg bíbic nem vallott szégyent.   :crazy: Belekarcolt felirata szerint Metercsik fodrászmester őrizte meg szép állapotban az utókornak.  :borz2:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Módszerek, technika
« Válasz #142 Dátum: 2010. December 11. - 18:42:28 »
Istenem...
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető kolo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Módszerek, technika
« Válasz #143 Dátum: 2011. Január 01. - 17:24:50 »
Sziasztok!

Érdekes módszer a borotválkozásra...  ;D http://www.youtube.com/watch?v=VAXjyQB4yaQ&feature=related Ha volt, akkor bocs. Bár lehet inkább az eszközök témakörbe tartozik inkább...  ;D

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Módszerek, technika
« Válasz #144 Dátum: 2011. Január 01. - 20:13:23 »
Sziasztok!

Érdekes módszer a borotválkozásra...  ;D http://www.youtube.com/watch?v=VAXjyQB4yaQ&feature=related Ha volt, akkor bocs. Bár lehet inkább az eszközök témakörbe tartozik inkább...  ;D

Ezt és az ilyen jellegű videókat én is néztem már korábban. Nem tudom miért jó ez, vagy miért kell ez. Minden esetre le a kalappal a srác előtt, de egy kicsit betegnek találom...
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető Mátésh

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Módszerek, technika
« Válasz #145 Dátum: 2011. Január 18. - 03:41:19 »
Üdvözlet mindenkinek!

Meglehetősen rég óta borotválkozom. Sűrű hajzatom miatt a fejem is, ugyanis ha egy centinél hosszabbra nő, kipattanásosodik, és viszket mint a veszedelem. Sokféle módszert, és készüléket kipróbáltam már, de egyik sem tűnt igazán kielégítőnek. Az eldobható típusok hamar élüket vesztik, nem túl költséghatékonyak, és használat közben hamar eltömődnek. Legutóbb DF borotvákkal próbálkoztam, de ezekkel még kevésbé volt hatékony a szőrtelenítés. Régóta gondolkozom, hogy nem elhanyagolható kézügyességemmel megpróbálkozom a hagyományos késes technikával. Ha van itt valakinek fej borotválási tapasztalata, szívesen venném a tanácsát, milyen eszközökkel érdemes kezdenem, illetve ha nem is késes, de egy esetleges egyéb alternatívát, ami megkönnyítené, illetve költségkímélőbbé tenné a kényszerű hajviseletem.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Módszerek, technika
« Válasz #146 Dátum: 2011. Január 18. - 08:45:07 »
Amíg nincs jobb ötlet, addig itt van két videó Mátésh:

http://www.youtube.com/watch?v=M54pCKmVa5M&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=Iq9Y_3uQR0c

...a jobboldali ajánlásokban még többet is találhatsz.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Módszerek, technika
« Válasz #147 Dátum: 2011. Január 18. - 08:58:47 »
Sűrű hajzatom miatt a fejem is

Szia, én általában a headblade-et használom. Mivel zuhany alatt is végezhető kényelmesen a művelet, így gyakran végezhető, ergo nem tömődik el nagyon.

Ha meg hosszabb (fél cm, mert lusta vagyok), akkor a Merkur Futurommal (DE borotva, költséghatékony,nem tömődik el) vágom le, az esetleges maradékkal meg egy egyszerű eldobható Gilette Blue végez egy második menetben.

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:Módszerek, technika
« Válasz #148 Dátum: 2011. Január 18. - 21:22:25 »
Mi a véleményetek a fickó módszeréről? A vége alaposság, vagy teljesen felesleges?  :-[

http://www.youtube.com/watch?v=fQVI_OY6QRM

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #149 Dátum: 2011. Január 18. - 21:30:26 »
Nem gyengén serceg a friodur :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici