Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 157296 alkalommal)

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerek, technika
« Válasz #420 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 13:33:28 »
Az ugráló penge mitől lehet? DE-vel összevetve (igaz ott nem egy hónap a rutinom hanem valami 1év körüli) néha ugrál a kés a szőrön. Pre törcsizés ugyanaz, hab ugyanaz, mégis néha ugrál wtg-nél a kés a szőrön. Nem nyomom rá eléggé esetleg? Rossz a szög? Ez a kettő amire gondolni tudok.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #421 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 14:06:38 »
Rossz szög, életlen borotva...
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerek, technika
« Válasz #422 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 14:38:06 »
Akkor a rossz szög lesz a probléma, mert jenessanyi egy hónapja élezte pöpecre, borotválkozás előtt meg mindig fenem, úgyhogy figyelek erre. Akkor marad a rossz szög elvileg; na majd tesztelem holnap. Köszi!
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #423 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 15:05:11 »
Az ugráló penge mitől lehet? DE-vel összevetve (igaz ott nem egy hónap a rutinom hanem valami 1év körüli) néha ugrál a kés a szőrön. Pre törcsizés ugyanaz, hab ugyanaz, mégis néha ugrál wtg-nél a kés a szőrön. Nem nyomom rá eléggé esetleg? Rossz a szög? Ez a kettő amire gondolni tudok.
Rossz szög, rutinnal gyógyítható. :)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerek, technika
« Válasz #424 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 00:04:27 »
Új fodrászom, akihez ideiglenesen beugrottam a tarkómon a szőrt a nyakvonalamnál késsel vágta ki, de kb szárazon tette mindezt (vizet spriccelt rá, de pl a fülem mögé nem, ahol szintén a késsel ügyeskedett). Azért meglepő ez számomra, mert semmilyen bőrpírt nem okozott és nem éreztem kényelmetlenül utána a bőröm. Ez létező technika ami megfelelő gyakorlás után simán alkalmazható arcon is (nem akarok ilyennel bíbelődni, Isten ments; előbb tanuljak meg rendesen  ;D ), vagy simán csak hányaveti volt a hölgyike én meg szerencsés?
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #425 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 05:26:42 »
Új fodrászom, akihez ideiglenesen beugrottam a tarkómon a szőrt a nyakvonalamnál késsel vágta ki, de kb szárazon tette mindezt (vizet spriccelt rá, de pl a fülem mögé nem, ahol szintén a késsel ügyeskedett). Azért meglepő ez számomra, mert semmilyen bőrpírt nem okozott és nem éreztem kényelmetlenül utána a bőröm. Ez létező technika ami megfelelő gyakorlás után simán alkalmazható arcon is (nem akarok ilyennel bíbelődni, Isten ments; előbb tanuljak meg rendesen  ;D ), vagy simán csak hányaveti volt a hölgyike én meg szerencsés?
Más a szőrtipus, erősség azon a területen. Arcon ezt nem csinálja meg.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #426 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 07:22:32 »
Ennyi a haj jóval gyengébb
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerek, technika
« Válasz #427 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 08:09:10 »
Új fodrászom, akihez ideiglenesen beugrottam a tarkómon a szőrt a nyakvonalamnál késsel vágta ki, de kb szárazon tette mindezt (vizet spriccelt rá, de pl a fülem mögé nem, ahol szintén a késsel ügyeskedett). Azért meglepő ez számomra, mert semmilyen bőrpírt nem okozott és nem éreztem kényelmetlenül utána a bőröm. Ez létező technika ami megfelelő gyakorlás után simán alkalmazható arcon is (nem akarok ilyennel bíbelődni, Isten ments; előbb tanuljak meg rendesen  ;D ), vagy simán csak hányaveti volt a hölgyike én meg szerencsés?

Teljesen normális. Én is szárazon borotválom késsel a tarkómat, mert úgy jobban érzem. hogy hol kezdődik a  hajvonalam.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #428 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 08:55:06 »
simán csak hányaveti volt a hölgyike én meg szerencsés?
Tízből háromnak még a fülét is levágja. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerek, technika
« Válasz #429 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 20:24:26 »
Hm. Nehogy kipróbáljam :D
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #430 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 20:39:28 »
simán csak hányaveti volt a hölgyike én meg szerencsés?
Tízből háromnak még a fülét is levágja. ;)

De csak aki Van Gogh fodrász stúdió növendékei!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerek, technika
« Válasz #431 Dátum: 2015. Október 05. - 18:21:37 »
Buta kérdés lesz valószínűleg, de inkább megkérdezem mint nem: kések között is van olyan mértékű különbség mint DE-k között pl? Csak mert a mai svéd nyúzás meglepett attól eltekintve, hogy bőven van még mit csiszolni a technikámon. DE-nél egyértelmű, hogy milyen szögben hajlítja a pengét, mennyire lóg a penge, comb méret, tudomisén, de késnél úgy gondolnám, hogy ha már megvan egy minőség anyaghasználat terén, akkor egetverő különbségek nincsenek. Tévedek?
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #432 Dátum: 2015. Október 05. - 19:15:58 »
Inkább a leèlezések és a méretek amik indikátorok. Viszont ez pont elég.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #433 Dátum: 2015. Október 05. - 21:19:15 »
Buta kérdés lesz valószínűleg, de inkább megkérdezem mint nem: kések között is van olyan mértékű különbség mint DE-k között pl? Csak mert a mai svéd nyúzás meglepett attól eltekintve, hogy bőven van még mit csiszolni a technikámon. DE-nél egyértelmű, hogy milyen szögben hajlítja a pengét, mennyire lóg a penge, comb méret, tudomisén, de késnél úgy gondolnám, hogy ha már megvan egy minőség anyaghasználat terén, akkor egetverő különbségek nincsenek. Tévedek?

Szerintem késnél az anyag befolyásolja közvetlenül a borotválkozási komfortot, az inkább abban játszik szerepet, hogy az mennyire tartja az  élét, ha lehet rá tenni egyáltalán. A konkrét komfortot a leélezés és a használati tapasztalat mátrix adja vagy gátolja.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerek, technika
« Válasz #434 Dátum: 2015. Október 05. - 21:25:52 »
Hm. No mindegy, tesztelgetem még a héten az új darabot, hátha sikerül megszokni :)
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici