Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 167670 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Módszerek, technika
« Válasz #435 Dátum: 2015. Október 05. - 21:28:24 »
a leélezés és a használati tapasztalat mátrix adja vagy gátolja.

 :fejtor:  nem tudom mit szívsz, de szerintem este már ne igyál rá........  :fetreng:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerek, technika
« Válasz #436 Dátum: 2015. Október 06. - 07:42:18 »
+ elvileg minél kevésbé homorú azaz "hollow" a kialakítása, vagyis minél vastagabb az él, annál stabilabb, ezáltal megbocsátóbb. A wedge a legbarátibb, a full hollow a legkevésbé. Persze ebbe vastagon belejátszik a SicTransit által említett mátrix is. :)
(szerintem)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #437 Dátum: 2015. Október 06. - 07:47:41 »
+ elvileg minél kevésbé homorú azaz "hollow" a kialakítása, vagyis minél vastagabb az él, annál stabilabb, ezáltal megbocsátóbb. A wedge a legbarátibb, a full hollow a legkevésbé. Persze ebbe vastagon belejátszik a SicTransit által említett mátrix is. :)
Sztem pont forditva van.:)
A hollow a vékony él, kiköszörült, a wedge az ék, a full hollow meg muzsikál. A többi már tényleg szubjektív.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerek, technika
« Válasz #438 Dátum: 2015. Október 06. - 07:56:27 »
+ elvileg minél kevésbé homorú azaz "hollow" a kialakítása, vagyis minél vastagabb az él, annál stabilabb, ezáltal megbocsátóbb. A wedge a legbarátibb, a full hollow a legkevésbé. Persze ebbe vastagon belejátszik a SicTransit által említett mátrix is. :)
Sztem pont forditva van.:)
A hollow a vékony él, kiköszörült, a wedge az ék, a full hollow meg muzsikál. A többi már tényleg szubjektív.
Ezt mondom én is. :) Vagy úgy érted, hogy szerinted a wedge a harapósabb?
(szerintem)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #439 Dátum: 2015. Október 06. - 08:16:32 »
Nekem igen. A hollow ami nalam siman visz mindent.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Módszerek, technika
« Válasz #440 Dátum: 2015. Október 06. - 10:40:40 »
A hollownál miért vékonyabb az él? Szerintem penge a vékonyabb, az él meg közel azonos egy wedgevel, ha azonosak a főbb méreteik.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerek, technika
« Válasz #441 Dátum: 2015. Október 06. - 11:01:42 »
A wedge azért tűnik harapósnak, mert olyan mint a gyalú. Nincs előtte akadály, mindent visz úgy, hogy csak utána veszed észre.A hollow meg zenél, mert el tud bizonyos mértékig "hajolni", de ez is vág csak először inkább pontvérzést okoz, ezért a következő körben óvatosabb az ember. És mivel könnyebb mint a wedge nincs gyalú érzeted. Tehát inkább egy érzéki csalódás az hogy a hollow megbocsájtóbb.
Egy adott méretű gerincvastagság, és a hozzátartozó pengeszélesség adja az élszöget. Mindegy hogy hollow vagy wedge.
Mindkettőnek az éle ugyan akkora lesz, csak az élszallag szélessége fog változni, nyilvánvalóan.
Szerintem.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Módszerek, technika
« Válasz #442 Dátum: 2015. Október 06. - 11:02:26 »

A hollownál miért vékonyabb az él? Szerintem penge a vékonyabb, az él meg közel azonos egy wedgevel, ha azonosak a főbb méreteik.
Ha vastagabb a penge, akkor ugyanolyan élszögnél nagyobb az élszalag. Hollow esetén kisebb
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Módszerek, technika
« Válasz #443 Dátum: 2015. Október 06. - 11:04:35 »

A hollownál miért vékonyabb az él? Szerintem penge a vékonyabb, az él meg közel azonos egy wedgevel, ha azonosak a főbb méreteik.
Ha vastagabb a penge, akkor ugyanolyan élszögnél nagyobb az élszalag. Hollow esetén kisebb

Igen, de tizedmiliméterekről beszélsz. Az mit valtoztat?

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Módszerek, technika
« Válasz #444 Dátum: 2015. Október 06. - 11:10:18 »


A hollownál miért vékonyabb az él? Szerintem penge a vékonyabb, az él meg közel azonos egy wedgevel, ha azonosak a főbb méreteik.
Ha vastagabb a penge, akkor ugyanolyan élszögnél nagyobb az élszalag. Hollow esetén kisebb

Igen, de tizedmiliméterekről beszélsz. Az mit valtoztat?
A kérdésedre válaszoltam.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerek, technika
« Válasz #445 Dátum: 2015. Október 06. - 12:15:20 »
Amúgy az is érdekes volt számomra a legutóbbi borotválkozáskor, hogy az 5/8-os késem mennyivel könnyebb, mint a 6/8-os. Rendesen azt hittem az 5/8-osra, hogy max 4/8-os. Mintha egy kis toll lett volna a kezemben kb. Elképzelésem nincs, hogy ha ezt ilyen kicsinek éreztem a 6/8 után (pedig nem vagyok én sem egy nagy ember meg a tenyerem sem az, hogy elvesszen benne a kés), akkor mekkora lehet egy 3/8-os (igen, tudom, pont feleakkora mint a 6/8  :crazy: )
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #446 Dátum: 2015. Október 06. - 12:30:15 »
Én megboldogult nagyapámtól, ki borbélymester volt, azt tanultam,  hogy a vékony késsel szakáll éleket, közepessel a napi vendéget, a "bárddal" a többnapos borosta vagy szakáll eltávolítása, nem elsőre. Csak kinagyol nagyjából napi borostára, utána már mai szóval finisselni  a középméretekkel.

Nézzétek el nekem, hogy nem méreteket mondok, de ennek két oka van:

1.
Mivel tőle sem hallottam méretet így nem ivódott belém.
2.
14 éves voltam mikor bezárta a műhelyét, többet nem láttam magán kívül mást borotválni.
3.
12 évesen tudtam késsel vendéget borotválni. De mint gyereket izgatott, mert buli volt, de nem érdekelt a szakmai miértek. Biztos magyarázta az öreg, de gyermekként, egyik fülemen be, a másikon ki.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerek, technika
« Válasz #447 Dátum: 2015. Október 06. - 13:18:13 »
Na oké, de annyira nekem sem vészesen erős a szőröm, hogy csak azért végigmenjek wtg a 6/8-assal, hogy utána menjek még egy kört finiselésként a kisebbel. Gondolom kivitelezhető egyfajta mérettel is, sőt.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #448 Dátum: 2015. Október 06. - 13:23:47 »
Ő borbély volt

Itt a fiuk egyszerre egyet használnak tudtommal
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #449 Dátum: 2015. Október 06. - 13:43:34 »
10-20 inkább. :crazy:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici