Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 167721 alkalommal)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Módszerek, technika
« Válasz #450 Dátum: 2015. Október 06. - 13:45:36 »
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Módszerek, technika
« Válasz #451 Dátum: 2015. Október 13. - 11:51:51 »
Mostanában tanulgatok késsel borotválkozni. Kezdő vagyok.
 
Egy kérdés. Biztonsági borotvákkal van tapasztalatom. Érzetre nagy különbség tud lenni különböző pengék között, „fejek” között (zártfésűs, nyíltfésűs…).

Késeknél vannak „megengedőbb”, „agresszívebb” típusú kések? Megvan ez a különbség? Egy Dovo Full Hollow Ground milyennek számít?

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerek, technika
« Válasz #452 Dátum: 2015. Október 13. - 12:14:35 »
Mostanában tanulgatok késsel borotválkozni. Kezdő vagyok.
 
Egy kérdés. Biztonsági borotvákkal van tapasztalatom. Érzetre nagy különbség tud lenni különböző pengék között, „fejek” között (zártfésűs, nyíltfésűs…).

Késeknél vannak „megengedőbb”, „agresszívebb” típusú kések? Megvan ez a különbség? Egy Dovo Full Hollow Ground milyennek számít?

Pont erről kérdeztem én is kb 1 hete. Az eredmény az, hogy van különbség, de ha meglesz a technika hozzá akkor egy jobb állapotú vajazókéssel is megborotválkozol kb :D
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Módszerek, technika
« Válasz #453 Dátum: 2015. Október 13. - 12:22:09 »
Gab, megvan a kés, vagy vásárlás előtt állsz? Ezzel tanulgatsz?

Az előttem szólóhoz kapcsolódva, szerintem minden túlzásoktól mentes kés alkalmas megtanulni borotválkozni. Kezdd azzal, ami a kezed ügyében van, később, majd variálhatsz vele. Azért az éle legyen jó! :borotva:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Módszerek, technika
« Válasz #454 Dátum: 2015. Október 13. - 12:37:46 »
Mostanában tanulgatok késsel borotválkozni. Kezdő vagyok.
 
Egy kérdés. Biztonsági borotvákkal van tapasztalatom. Érzetre nagy különbség tud lenni különböző pengék között, „fejek” között (zártfésűs, nyíltfésűs…).

Késeknél vannak „megengedőbb”, „agresszívebb” típusú kések? Megvan ez a különbség? Egy Dovo Full Hollow Ground milyennek számít?

A DE készülékek ilyen tulajdonságait a fej kialakítása, illetve a penge elhelyezkedése adja. A borotvakéseken a penge önmagában van, mincs közé szorítva semminek, nincs fej, ezért az általad felsorolt tulajdonságokat sem lehet értelmezni a késeknél.
Általánosságban (de nem minden esetben) elmondható, hogy kezdőknek kellemesebbek a nehezebb wedge kialakítású pengék. Ezek nehezebbek, lendületesebbek. Az általad említett Dovo pedig a finomabb köszörülésű kések egyike. Általában (de nem minden esetben) ezek kiforrottabb technikát, biztosabb kéztartást, rutint igényelnek.
Azert csak általában, mert bizonyára nemsokára megjelennek itt olyanok, aki cáfolni fogják azt, amit írtam, és igazuk is lesz, meg nem is. Egyébként én is hollow ground késsel kezdtem a késes borotválkozást és mégis megtanultam borotválkozni, ma is inkább ezeket szeretem.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerek, technika
« Válasz #455 Dátum: 2015. Október 13. - 12:39:32 »
Azért az éle legyen jó! :borotva:
:+1:
Kb ez  legfontosabb. Kezdetben ha gyengén élezettel próbálkozik az ember, hajlamos azt hinni hogy rossz a technika, meg a késes borotválkozás nem is olyan jó stb. stb. Legelsőnek ezt a hibafaktort kell kizárni. Ha kicsit is húz valahol, akkor az nem elég éles...
(szerintem)

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Módszerek, technika
« Válasz #456 Dátum: 2015. Október 13. - 14:25:27 »
Köszi a válaszokat. Igen, megvan a kés. Meg is élezte Salmo nagyon jól. Ezúton is köszönöm. Kb 10 alkalommal használtam eddig… és hát igen, nem megy még olyan jól mint a DE, amit 4 éve használok. De nem adom fel. Bár a párom nem igazán érti mit "piperkőcködök" fürdés után kb fél órát a fürdőszobában a tükör előtt :)

Nem elérhető attila7575

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Módszerek, technika
« Válasz #457 Dátum: 2016. Január 24. - 11:01:02 »
Valamit rosszul csinálok. A nyakamon, oldalt mindig megmarad a borosta, csak DE borotvával tudom ott rendesen megborotválni magam, borotvakéssel nem.
DE borotvával is csak úgy, ha vízszintesen borotválom meg, de azt késsel nem tudom megcsinálni (nem is akarom, nem is áll kézre így). De vertikális mozdulatokkal egyszerűen nem tudok a nyak két oldalán rendesen megborotválkozni. Tudom így látatlanban elég nehéz megmondani, hogy mit csinálok rosszul, de ha lenne pár tippetek, akkor azt megköszönném.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #458 Dátum: 2016. Január 24. - 11:04:21 »
A gyakorlat hiányzik mindössze.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerek, technika
« Válasz #459 Dátum: 2016. Január 24. - 15:36:11 »
Valamit rosszul csinálok. A nyakamon, oldalt mindig megmarad a borosta, csak DE borotvával tudom ott rendesen megborotválni magam, borotvakéssel nem.
DE borotvával is csak úgy, ha vízszintesen borotválom meg, de azt késsel nem tudom megcsinálni (nem is akarom, nem is áll kézre így). De vertikális mozdulatokkal egyszerűen nem tudok a nyak két oldalán rendesen megborotválkozni. Tudom így látatlanban elég nehéz megmondani, hogy mit csinálok rosszul, de ha lenne pár tippetek, akkor azt megköszönném.

Ezzel én is küszködtem anno. Én úgy oldom meg, hogy kicsit arrébb húzom a bőrt, és akkor nem a gödör részből kéne (nekem ott kisebb gödör van, nem vagyok vastagnyakú) leszedni a szőrt, hanem feszül már egy felületen rendesen.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető attila7575

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Módszerek, technika
« Válasz #460 Dátum: 2016. Január 24. - 16:45:51 »
A gyakorlat hiányzik mindössze.

Biztos így van, ezt szeretném összeszedni.

Nem elérhető attila7575

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Módszerek, technika
« Válasz #461 Dátum: 2016. Január 24. - 16:47:04 »
Valamit rosszul csinálok. A nyakamon, oldalt mindig megmarad a borosta, csak DE borotvával tudom ott rendesen megborotválni magam, borotvakéssel nem.
DE borotvával is csak úgy, ha vízszintesen borotválom meg, de azt késsel nem tudom megcsinálni (nem is akarom, nem is áll kézre így). De vertikális mozdulatokkal egyszerűen nem tudok a nyak két oldalán rendesen megborotválkozni. Tudom így látatlanban elég nehéz megmondani, hogy mit csinálok rosszul, de ha lenne pár tippetek, akkor azt megköszönném.

Ezzel én is küszködtem anno. Én úgy oldom meg, hogy kicsit arrébb húzom a bőrt, és akkor nem a gödör részből kéne (nekem ott kisebb gödör van, nem vagyok vastagnyakú) leszedni a szőrt, hanem feszül már egy felületen rendesen.


Értem, köszi. Ezt próbálgattam én is, hogy jobban kihúzom onnan a bőrt, de nem sikerült sajnos. Majd próbálgatom. De te felfelé húzod a bőrt az arcod felé, vagy oldalra?

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #462 Dátum: 2016. Január 24. - 17:06:02 »
Felszedtek plusz 15-20 kilót és volt gödör, nincs gödör. :-)

Nem elérhető attila7575

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Módszerek, technika
« Válasz #463 Dátum: 2016. Január 24. - 18:41:25 »
Értem, de az a baj hogy az a 20-30 kiló plusz már megvan  ;D
Sőt megvan helyetted is, inkább 40-nek nevezném mint 30-nak. Szóval ez a "segítség" kipipálva.  :D

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #464 Dátum: 2016. Január 24. - 18:42:21 »
Akkor majd kialakul. Csak próbálgatni kell. De tényleg. Egyszer csak menni fog kb ennyi. Mint a szex.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici