Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 157266 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #495 Dátum: 2017. Március 28. - 15:36:31 »
Én itt úgy megyek, hogy wtg és utána két oldalról atg-xtg közti irányból megyek neki a szőrnek. Ezt viszonylag gyors mozdulatokkal lehet tolni és majdnem olyan jó mint egy tökéletes atg.

Nálam is ilyesmi vágásirány alakult ki. ATG-nek nem mondhatnám, de valami hibrid. A biztonságival ferde mozgást is meg merek kockáztatni, kb. mintha gillette slide-ot húznék. Késsel azért izé - nem.

DE-vel gyakran beleszaladtam a túlzásba vitt igazgatás hibájába. Kés után DE-vel igazgatni valamivel jobb eredményt ad, azért csak leviszi a nagyját.

Azért nem arról van szó, hogy két óra gőzfürdő után állnék neki :-) Csak mostanság feltűnt, hogy mintha eddig túl száraz habokat készítettem volna: fér még víz oda, pamacsolhatnék hosszabb ideig.
Nem tapasztaltam, hogy 1-2 órán belül ismét borostás lennék. Sőt, ha lehet, nem is szeretnék :-D

Nálam egy sima zuhany agyonra felpuhít. "Kész" száraz habot én se használok. Fényképen jól néz ki, de amúgy az arcon éri el a végső állagot 1-2 perc alapos feldörzsölés után.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerek, technika
« Válasz #496 Dátum: 2017. Március 28. - 16:48:41 »
Általában nehezebb az áll környékén. Szerintem nincs semmi gond azzal ha „apró, ismételt húzásokkal” oldottad meg. Ha ez vált be mért ne… A borotválkozás legyen egy kellemes élmény.
Jelentősen és minden tekintetben jobb lett, mint villanyborotvával/eldobhatóval valaha volt, de nem nyilvánítottam megoldottnak.

Valamennyi, gyorsan múló, a korábbi technikákhoz képest jelentéktelen irritáció még kísérget ezeken a területeken (ezt nem sikerült világosan leírnom).

Gondoltam, azért, mert a kelleténél többször ráncigálom rajta a zsilettet - és késsel próbálva némileg meglepett, hogy azzal szemben pedig érezhető ellenkezést mutat a szőr. Nyilván nem az én arcszőrzetem fogja megoldani a szilárdságtan aktuális gyakorlati problémáit, tehát inkább az én gyakorlatomban lehet a hiba :-)

---

Update: a két eszköz együttes használatával rettentő hosszúnak tűnő idő óta először egyszerre szőr- és irritációmentes az arcbőröm. Megrendítő!  :boldog:
(Aztán majd meglátjuk, hogy fogom értékelni a javulást még pár hét múlva. De attól még roppant elégedett vagyok  ;D )

Nem elérhető gyurgyo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Módszerek, technika
« Válasz #497 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 12:56:15 »
Sziasztok,

Kezdő vagyok, és lehet hülyeséget kérdezek, de létezik olyan, hogy balkezes kés?

Gyurgyo

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Módszerek, technika
« Válasz #498 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 14:16:37 »
Az Európában használatos kések szimmetrikusak. Sokan (pl. én is) mindkét kezünkkel borotválkozunk. Bal oldalon bal kézzel, jobb oldalon jobbal.

A japán kamisorik általában aszimmetrikusak, így ott van értelme a bal és jobb kezes változatnak.

Sziasztok,

Kezdő vagyok, és lehet hülyeséget kérdezek, de létezik olyan, hogy balkezes kés?

Gyurgyo

Nem elérhető gyurgyo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Módszerek, technika
« Válasz #499 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 20:27:05 »
Az Európában használatos kések szimmetrikusak. Sokan (pl. én is) mindkét kezünkkel borotválkozunk. Bal oldalon bal kézzel, jobb oldalon jobbal.

A japán kamisorik általában aszimmetrikusak, így ott van értelme a bal és jobb kezes változatnak.

Sziasztok,

Kezdő vagyok, és lehet hülyeséget kérdezek, de létezik olyan, hogy balkezes kés?

Gyurgyo
Köszönöm a választ



Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici