Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 157320 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #30 Dátum: 2010. Január 06. - 21:27:50 »
Én eddig inkább csak olvastam a shavettekről (bár van itthon egy ;)). Majdnem mindenki azt írja róla, hogy más technikát kíván, mint a kés, sőt friss pengével agresszívebb is lehet.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Módszerek, technika
« Válasz #31 Dátum: 2010. Január 06. - 22:31:17 »
zavart, hogy a shavette nem a megszokott, hanem kisebb hosszon működik...

Hmm, akkor ezért van az, hogy az összes youtube videón, ahol shavette-tel borotvál a borbély, nagyon rövid, és inkább sűrűbb mozdulatokkal dolgoznak...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #32 Dátum: 2010. Január 06. - 23:25:10 »
longball- A félpengés borotvával azért könnyebb megvágnod magad, mert a penge amit használtál valószínűleg túl vékony volt ( félbetört ,10-es - 0,20-as és hosszabb mozdulatokra a "fogás-90 fokos húzás" módszer miatt, ezek a pengék könnyen be tudnak "lebegni" tehát elkezdenek meghajlani és pattogni a szőrön/bőrön. Félpengésből mindig 0,22 felettit! illetve mivel az ember rájött, hogy borotválkozni inkább DE-vel, jobb hagyni a shavettet, már elavult, max precíz pajesz igazításra...       

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Módszerek, technika
« Válasz #33 Dátum: 2010. Január 26. - 14:41:21 »
Üdv :)

Elkezdet sűríteni a borotválkozásaimat, uhogy most már a 3 naponta borotválkozok résznél tartok (ez nálam -aki évente 2x szokott régen- már rekord) 2 körrel. El akarok jutni a 2 naponta dologhoz.

Lenne egy kérdés:
Eddig 3x csináltam a 3 kört végig, azt tapasztaltam , h akár mennyire is vigyázok és csinálom a legjobb tudásom szerit (Longball féle krém, forró zuhany, olajos elősikosítás, figaró hab pamaccsal), a kiborotválásnál (nem megvágom magam) "pontvérzések" jelennek meg. ezt nem tudom jobban leírni, olyan mintha minden szőrtüsző vérezne... ezmiez hm?
Vérzés csillapításnak,kenek egy kör maradék habot a pofázmányomra a pamacsból és míg eltörlöm a kést, már el is állt a vérzés. Hideg vízes lemosás után no vér csak pirosság (egy napig)....
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #34 Dátum: 2010. Január 26. - 15:11:23 »
... a kiborotválásnál (nem megvágom magam) "pontvérzések" jelennek meg. ezt nem tudom jobban leírni, olyan mintha minden szőrtüsző vérezne... ezmiez hm?
Vérzés csillapításnak,kenek egy kör maradék habot a pofázmányomra a pamacsból és míg eltörlöm a kést, már el is állt a vérzés. Hideg vízes lemosás után no vér csak pirosság (egy napig)....


Ebből, amit írtál valszeg nem tolerálja jól a bőröd a kiborotválást. Ez lehet a technika "hiánya" (nem megfelelő rutin), a bőröd érzékenysége, a kés nem megfelelő élessége, síkosítás (a hab) problémája, stb...

Tehát sok minden. Próbálkozni kell, ha egy pár variáció után még mindig fennáll, akkor valószínűleg a bőröd nem szereti.
Nekem pl. van olyan késem, amivel ha kiborotválom magam, bármennyire is vigyázok, kipirosodik a bőröm, és megjelennek a pontvérzések, míg másik kést használva nem jelentkezik ez a  probléma.

Egy jó tanács, úgy általában: minden körben próbáld kicsit csökkenteni a bőr, és a kés szögét (az ideális ugye kb. 30°), vagyis jobban ráfektetve a kést a bőrödre.
Jah, és még egy tanács (ahogy cimborám szokta mondani, mikor dobja gallér mögé a felest): Laza csukló, merev könyök!!! (Ami kb. azt jelenti ez esetben, hogy nem erőből kell irányítani a kést, hanem kvázi hagyni, hogy a saját súlya dolgozzon).

Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerek, technika
« Válasz #35 Dátum: 2010. Január 26. - 15:34:14 »
Mást mondok: miért kell egyáltalán kiborotválni?
Szerintem a férfiak többségének a bőre nem bírja, de mégis szenvedteti magát vele...  8)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Módszerek, technika
« Válasz #36 Dátum: 2010. Január 26. - 16:29:41 »
Mást mondok: miért kell egyáltalán kiborotválni?
Szerintem a férfiak többségének a bőre nem bírja, de mégis szenvedteti magát vele...  8)

mert ha nem teszem, akkor olyan mintha egy napja húztam volna le. hiába megyek két kört: olyan mint a 40-es smirgli  :o
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Módszerek, technika
« Válasz #37 Dátum: 2010. Január 26. - 16:31:18 »
mry314! köszi, ezek elgondolkodtató gondolatok voltak, rágódik rajta, oszt holnap meglátjuk  ;)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerek, technika
« Válasz #38 Dátum: 2010. Január 26. - 17:11:55 »
mert ha nem teszem, akkor olyan mintha egy napja húztam volna le. hiába megyek két kört: olyan mint a 40-es smirgli  :o

Érdekes...
Akkor nekem szerencsém van, mert én egy körrel is elfogadható szintet kapok, pedig aki ismer, megmondhatja, hogy van mit levakarnom... Az egyik irányban baba lesz, visszafelé simítva persze érezni, de na bumm. A visszafelé nembabaság nekem tökéletes kompromisszum ahhoz, hogy ne legyen vörös a nyakam összej tüszeje... ;D

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Módszerek, technika
« Válasz #39 Dátum: 2010. Január 26. - 17:16:29 »
ED!

háááát lehet, h én is kénytelen leszek egyiránybababasággal beérni  ;D

Bár annyifele nő a szőr a államnál, meg a nyakamon, h óhatatlanul van, amikor ellene megyek  :(


 ;D
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerek, technika
« Válasz #40 Dátum: 2010. Január 26. - 18:21:10 »
Ed, szerencses vagy. Lattad nekem kb 20-ad annyi a szorzetem mennyisege, mint neked, megis muszaj a novekedesi irannyal szembe borotvalnom, kulonben olyan a vegeredmeny, mint amit Bimbi mond: mintha nem is borotvalkoztam volna... akar a legvacakabb villanyos borotva is jobb eredmenyt er el...

Nekem a bajszomnal van hasonlo jelenseg, mint Bimbinek. Ez a resz mar a DE-nel is problemas volt, majd fel ev volt mire annyit finomult a technikam, hogy ATG menet sem okozott pontverzeseket es igy is volt tobb olyan DE borotva, amivel soha nem usztam meg ezt az utolso kort pontverzes nelkul. Mara mar nagyon ritkan fordul elo, ha a megfelelo hardware-t hasznalom.

Nemreg kezdtem el kessel borotvalkozni, az elso ket alkalommal a szobanforgo reszen is, de azt egyelore hanyagolom, amig nem erik meg a technikam hozza. Egyelore azon a reszen huz, tep, elakad es pottyokben verzik.

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Módszerek, technika
« Válasz #41 Dátum: 2010. Január 26. - 18:23:45 »
Teljesen megnyugodtam. Azt hittem ez így marad mindig, de ezek szerint "csak" a megfelelő technikát kell elsajátítanom és a megfelelő eszközzel nem biztos h így marad...
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerek, technika
« Válasz #42 Dátum: 2010. Január 26. - 18:33:04 »
Hat en is csak remenykedem, hogy nem marad igy  :-\ De ha egyszer DE-vel sikerult megoldani csak megy majd kessel is  ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #43 Dátum: 2010. Január 26. - 19:11:29 »
Bimbi, Cotag:

mennyire feszítitek meg a bőrt a borotválandó területen? Most jutott ez eszembe, hogy ez is lehet oka a kipirosodott bőrnek, illetve a "húzásnak" (ha mondjuk, máshol nem húz, csak ott) is.

Ami a bajusz részt illeti, ott érdemes a "kaszáló" (bocs, angolból jött, nem tudok hirtelen jobb kifejezést) mozdulatot alkalmazni, viszont ez egy "haladó" mozdulat, érdemes kicsit várni vele.

A "kaszáról", és társairól bővebben itt.
(ha valami nem tiszta, segítek szívesen...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerek, technika
« Válasz #44 Dátum: 2010. Január 26. - 19:35:09 »
Errol a guillotine-rol meseltek mar nekem, probaltam is finoman az arcom egyeb reszen, pontosabban, ahogy a kepeket nezem valahol a kaszalo es a guillotine mozdulat kozott volt  ;D es jol mukodik, gondolom ez lesz majd a megoldas a problemas reszeken, de azert ezt majd csak kesobb. Az orromat mar igy is sikerult egyszer megvagni, na azota hanyagolom azt a teruletet a kessel  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici