Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 157310 alkalommal)

Nem elérhető Mátésh

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Módszerek, technika
« Válasz #150 Dátum: 2011. Január 18. - 23:08:47 »
Köszönöm a válaszokat! A Merkur Futur-al korábban még nem találkoztam, de jó alaposan megmustráltam, és nagyon szimpatikusnak tűnik. Még azért körüljárom a témát, de egyelőre úgy néz ki ez fogja a közeledő beszerzés tárgyát képezni.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Módszerek, technika
« Válasz #151 Dátum: 2011. Január 18. - 23:20:19 »
Mi a véleményetek a fickó módszeréről? A vége alaposság, vagy teljesen felesleges?  :-[

http://www.youtube.com/watch?v=fQVI_OY6QRM

Rinocérosz-bőre van a komának...
Ennyi kör után (főleg, hogy némelyik hab nélküli) úgy érezném, mint ha lenyúzták volna a pofámat.  :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #152 Dátum: 2011. Január 19. - 18:56:28 »
Rinocérosz-bőre van a komának...
Ennyi kör után (főleg, hogy némelyik hab nélküli) úgy érezném, mint ha lenyúzták volna a pofámat.  :)

Nem csak úgy éreznéd, le is nyúznád!  :fetreng:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #153 Dátum: 2011. Január 19. - 19:24:56 »
Ha több mint 2-3 kört tesz, az azt jelenti hogy vagy a technikája rossz, vagy a borotva nem elég éles. Vagy a végén már a semmit borotválja sokadjára :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Módszerek, technika
« Válasz #154 Dátum: 2011. Február 10. - 12:17:14 »
Na a mai borotválkozás volt a pont az i-re...
Az elején mikor elkezdtem késsel borotválkozni egészen jól ment, azután a 5-6 alkalom után minden alkalommal elvágtam magam többször is. Ma is ez történt, és a második kört már DE-vel csináltam emiatt. Én arra gyanakszom, hogy a technikám a ludas, de lehet, hogy más is közrejátszik mostanság.
A lényeg, hogy kicsit hanyagolom a késes dolgot egy időre. Viszont rájöttem, hogy mennyire szeretek DE-vel borotválkozni! ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #155 Dátum: 2011. Február 10. - 12:36:14 »
Na a mai borotválkozás volt a pont az i-re...
Az elején mikor elkezdtem késsel borotválkozni egészen jól ment, azután a 5-6 alkalom után minden alkalommal elvágtam magam többször is. Ma is ez történt, és a második kört már DE-vel csináltam emiatt. Én arra gyanakszom, hogy a technikám a ludas, de lehet, hogy más is közrejátszik mostanság.
A lényeg, hogy kicsit hanyagolom a késes dolgot egy időre. Viszont rájöttem, hogy mennyire szeretek DE-vel borotválkozni! ;D

Lehet hogy kicsit frissíteni kell az élén. 5-6 alkalom után már tompul azért picit, én általában olyankor vágom meg magam ha nem visz annyira jól mint kéne. Megakad a kés a szakállamban kicsit, és már meg is vágtam magam. Egy kis pasztás szíj vagy 10 húzás egy finom kövön helyre rakja szerintem.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Módszerek, technika
« Válasz #156 Dátum: 2011. Február 10. - 13:27:18 »
Nem okvetlenül az él, vagy annak minősége a ludas benne. Én 2009. őszén álltam rá ujra a késes borotválkozásra tizenév kihagyás után, és azóta kb kétszer vágtam meg magam, akkor sem jelentősen. Arra kell tudatosan törekedni, és a mozdulatokat esetleg gyakorolni, hogy soha élirányban egy picit se mozditsuk meg a borotvát. Ezt könnyebb mondani, mint megtanulni. Az ember kezében a "metszés" mozdulata benne van...na, ez a borotvánál is működik ám. Csak épp nem kivánt mellékhatásként. Én már ferdén tartott borotvát -tehát az él a vágás irányával esetleg 25-30 fokos szöget zár be- is mozgatok ugy, hogy az él hosszirányban picit se mozdul el. Egyébként itt a számitógép közelében is van egy olyan borotva, aminek az éle le van köszörülve, és nem szégyellek vele egy-egy mozdulatot, kéztartást kipróbálni. Sokat segit...

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Módszerek, technika
« Válasz #157 Dátum: 2011. Április 23. - 10:37:00 »
Most láttam először geofatboy borotválkozását. Hááát, nem tudom, hogy rinocérosz volt-é az apja, de nekem kicsinálná az arcom, ahogy csinálja. (Agresszív, harmatgyenge habocska, többszöri áthúzás hab nélküli területeken, ...)

http://youtu.be/qDR_1hg-xNs

Nem elérhető hygy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Módszerek, technika
« Válasz #158 Dátum: 2011. Június 20. - 13:26:55 »
Hello!

Szóval :) már egy ideje szenvedek a késes borotválkozással. Vettem extra metálban egy solingen-t valami 4e HUF körül. Gondoltam kipróbálni jó lesz, hogy mennyire jön be ez a dolog, a pengés után. De nem akarta lenyírni. Aztán kaptam egy élező követ, azon jó sokáig éleztem és eljutottam addig, hogy nagyjából levitte az arcomon, de a nyakamon nem.
Aztááááán megtudtam hogy Budán az eurocenterben éleznek, elvittem megéleztettem. Fényesnek fényes lett, de egy hosszú hajszálat sem bírtam vele elvágni, és szerintem szarabb mint volt.
Most én vagyok ennyire béna és nem bírok ilyennel borotválkozni, vagy nem sikerült elérni a megfelelő élességet?

Ha valaki élőben megnézné, hogy jó e ez a penge, vagy hogy egyáltalán lehet e vele borotválkozni, és ha igen, akkor mutatna egy két fogást, ha nem akkor pedig javasolna valakit aki tényleg meg tudja élezni, azt megköszönném. :)

HyGy

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Módszerek, technika
« Válasz #159 Dátum: 2011. Június 20. - 13:28:19 »
Hello!

Szóval :) már egy ideje szenvedek a késes borotválkozással. Vettem extra metálban egy solingen-t valami 4e HUF körül. Gondoltam kipróbálni jó lesz, hogy mennyire jön be ez a dolog, a pengés után. De nem akarta lenyírni. Aztán kaptam egy élező követ, azon jó sokáig éleztem és eljutottam addig, hogy nagyjából levitte az arcomon, de a nyakamon nem.
Aztááááán megtudtam hogy Budán az eurocenterben éleznek, elvittem megéleztettem. Fényesnek fényes lett, de egy hosszú hajszálat sem bírtam vele elvágni, és szerintem szarabb mint volt.
Most én vagyok ennyire béna és nem bírok ilyennel borotválkozni, vagy nem sikerült elérni a megfelelő élességet?

Ha valaki élőben megnézné, hogy jó e ez a penge, vagy hogy egyáltalán lehet e vele borotválkozni, és ha igen, akkor mutatna egy két fogást, ha nem akkor pedig javasolna valakit aki tényleg meg tudja élezni, azt megköszönném. :)

HyGy
jenessanyi, fonti a te embered :)  ;)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető hygy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Módszerek, technika
« Válasz #160 Dátum: 2011. Június 20. - 13:34:19 »
jenessanyi, fonti a te embered :)  ;)

Köszi írtam neki gmailen :)

FBP

  • Vendég
Re:Módszerek, technika
« Válasz #161 Dátum: 2011. Június 20. - 14:03:58 »
jenessanyi, fonti a te embered :)  ;)

Köszi írtam neki gmailen :)
ha ez az eset egy minőségi pengével történt volna, akkor azt mondom, hogy a fent említett fórumtagok ajánlása elfogadható...de tekintettel a nem túl jó minőségő cuccra, ...szóval van az a mondás, hogy más f..val a csalánt...hát nem tudom, én ahhoz a késhez hozzá nem nyúlnék sem szívességből, sem pénzért. van egy-két fórumtag, aki el tud szórakozni az extrasol pengékkel, de én inkább azt tanácsolnám, hogy: tessék venni egy jó minőségű kést! van itt az Elad topikban jónéhány leharcolt, de alapvetően jó kés nem sokkal több pénzért, mint az extrametálos. Az EM-et meg nem ártana figyelmeztetni arra, hogy az általa "kezdő késként" ajánlott termék max. díszként a falra jó, másra nem...és ez már lassan kezd fogyasztóvédelmi kérdésként felvetődni... :evil:

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Módszerek, technika
« Válasz #162 Dátum: 2011. Június 20. - 14:13:25 »
jenessanyi, fonti a te embered :)  ;)

Köszi írtam neki gmailen :)
ha ez az eset egy minőségi pengével történt volna, akkor azt mondom, hogy a fent említett fórumtagok ajánlása elfogadható...de tekintettel a nem túl jó minőségő cuccra, ...szóval van az a mondás, hogy más f..val a csalánt...hát nem tudom, én ahhoz a késhez hozzá nem nyúlnék sem szívességből, sem pénzért. van egy-két fórumtag, aki el tud szórakozni az extrasol pengékkel, de én inkább azt tanácsolnám, hogy: tessék venni egy jó minőségű kést! van itt az Elad topikban jónéhány leharcolt, de alapvetően jó kés nem sokkal több pénzért, mint az extrametálos. Az EM-et meg nem ártana figyelmeztetni arra, hogy az általa "kezdő késként" ajánlott termék max. díszként a falra jó, másra nem...és ez már lassan kezd fogyasztóvédelmi kérdésként felvetődni... :evil:
Hopp-hopp, nem exrtasolt írt a kollega, hanem solingent.... És hát természetesen senki f.szával nem akarom verni a csalánt, hát még a sajátommal sem!  ???
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

FBP

  • Vendég
Re:Módszerek, technika
« Válasz #163 Dátum: 2011. Június 20. - 14:22:51 »
az úgy solingeni, ahogy én csísztavérű magyar  :crazy:
4eFt-ért csak az extrasol (ami solingeni-nek van "álcázva", amúgy asszem kínai) kapható az EM-ben.
a más f-val csalánt csak azért írtam, mert van egy olyan érzésem, hogy csak úgy, fórumtársi jóindulatból egy vacak pengével nem szívesen szórakozna bárki is...de ezt az illetékesek majd úgyis megmondják. a lényeg: szerintem nem érdemes sem időt, sem pénzt, sem energiát pazarolni egy ilyen termékre, kivétel, ha valaki annyira perverz, hogy még hisz a csodákban.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #164 Dátum: 2011. Június 20. - 14:29:04 »
... a lényeg: szerintem nem érdemes sem időt, sem pénzt, sem energiát pazarolni egy ilyen termékre, kivétel, ha valaki annyira perverz, hogy még hisz a csodákban.

Köszi!  :fetreng: :fetreng: :fetreng:
Nekem van egy ilyen Extrasol-Solingeni-kínai csoda, és még képes is voltam/vagyok borotválkozni vele, bár kétségtelen, hogy kezdő késnek nem ajánlanám...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici