Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 170060 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Módszerek, technika
« Válasz #165 Dátum: 2011. Június 20. - 14:46:05 »
én mry314-t ajánlom extrasol kés ügyben  :sör: :fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #166 Dátum: 2011. Június 20. - 15:29:08 »
áhh nem jó! Imi egy fakanállal is meg tud borotválkozni... Olyan, mint Faházy a pingpong ütővel!  :fetreng:

FBP

  • Vendég
Re:Módszerek, technika
« Válasz #167 Dátum: 2011. Június 20. - 15:45:58 »
áhh nem jó! Imi egy fakanállal is meg tud borotválkozni... Olyan, mint Faházy a pingpong ütővel!  :fetreng:
ja, hogy az nem jó, ha valaki meg tudja élezni az extrasol kést!? aszittem olyanok jöhetnek számításba, akik erre képesek. nos, ha viszont olyanokat keres a T. fórumtárs, akik képtelenek erre, akkor ajánlom magamat!  :crazy:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #168 Dátum: 2011. Június 20. - 17:02:21 »
Én szívesen vállalom, de határidő nélkül... ;D
Viccet félretéve, mostanság elég sűrű a lét, szóval nem tudok ilyesmit vállalni... (pedig szívesen csinálnám)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Módszerek, technika
« Válasz #169 Dátum: 2011. Június 20. - 18:44:53 »
az úgy solingeni, ahogy én csísztavérű magyar  :crazy:
4eFt-ért csak az extrasol (ami solingeni-nek van "álcázva", amúgy asszem kínai) kapható az EM-ben.
a más f-val csalánt csak azért írtam, mert van egy olyan érzésem, hogy csak úgy, fórumtársi jóindulatból egy vacak pengével nem szívesen szórakozna bárki is...de ezt az illetékesek majd úgyis megmondják. a lényeg: szerintem nem érdemes sem időt, sem pénzt, sem energiát pazarolni egy ilyen termékre, kivétel, ha valaki annyira perverz, hogy még hisz a csodákban.
itt a pont, majd az illetékes megmondja
 ;)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Módszerek, technika
« Válasz #170 Dátum: 2011. Június 20. - 19:03:13 »
Vettem extra metálban egy solingen-t valami 4e HUF körül
HyGy
Ha valaki ilyen minőségben gondolkodik, nemrégen találtam ezt. A kép csalóka, mert a 900.- forintos shavette képét rakták ide, míg a shavette-hez a "fenős borotva" képét. Az árból ítélve ez is valahol ott készülhetett, ahol az Extrasol.  ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #171 Dátum: 2011. Június 20. - 19:08:53 »
Ami egy új Dovo ára alatt van az mind arrafele készül, vagy Pakisztánban :) A Gold Dollar és Double Arrow kínaiak egyébként teljesen jók, ha van türelmed hozzá hogy rendberakd, és szerencsés darabot fogsz ki.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Módszerek, technika
« Válasz #172 Dátum: 2011. Június 20. - 19:26:27 »
Ami egy új Dovo ára alatt van
Mármint a Bismarck ára alatt...
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #173 Dátum: 2011. Június 20. - 19:40:59 »
Ami egy új Dovo ára alatt van
Mármint a Bismarck ára alatt...

Mert a Bismarck az mi? Nudli? :) Ugyanúgy a Dovo gyártja. Ráadásul külföldről rendelve olcsóbban jön ki a Dovo alapmodell mint az extrametálból a Bismarck.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Módszerek, technika
« Válasz #174 Dátum: 2011. Június 20. - 19:56:33 »
Mert a Bismarck az mi? Nudli? :) Ugyanúgy a Dovo gyártja. Ráadásul külföldről rendelve olcsóbban jön ki a Dovo alapmodell mint az extrametálból a Bismarck.
Bocs, félreérthető voltam. Tehát az itthoni kínálatban a Bismarck árfekvése alatti borotvakések nagy valószínűséggel az általad megjelölt helyszíneken készülnek... Ez volt a gondolatom irányvonala, ráadásul inkább kérdés, mint kijelentés lett volna. Bár, ha belegondolok, hogy 16000.- forint alatt minőségi, új borotvakést összehozni...nem nagyon térülhet meg a belefektetett energia.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Aries

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Módszerek, technika
« Válasz #175 Dátum: 2011. Június 21. - 14:21:54 »
Bár, ha belegondolok, hogy 16000.- forint alatt minőségi, új borotvakést összehozni...nem nagyon térülhet meg a belefektetett energia.

Gondolom az alacsony darabszám miatt. Pl. a Zwilling konyhakései ár/érték arányban messze túlmutatnak a borotvakéseiken.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Módszerek, technika
« Válasz #176 Dátum: 2011. Június 21. - 15:40:42 »
Bár, ha belegondolok, hogy 16000.- forint alatt minőségi, új borotvakést összehozni...nem nagyon térülhet meg a belefektetett energia.

Gondolom az alacsony darabszám miatt. Pl. a Zwilling konyhakései ár/érték arányban messze túlmutatnak a borotvakéseiken.
Ezt kifejtenéd bővebben?

Nem elérhető Aries

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Módszerek, technika
« Válasz #177 Dátum: 2011. Június 21. - 16:11:01 »
Gondolom az alacsony darabszám miatt. Pl. a Zwilling konyhakései ár/érték arányban messze túlmutatnak a borotvakéseiken.
[/quote]
Ezt kifejtenéd bővebben?
[/quote]

Egy Zwilling borotvakés ~140?, a húszcentis, 33 rétegű japán szeletelőkés pedig 150?. Kézbe véve a micarta és ébenfa nyelű súlyos darabot, az összeszerelés, a hajlítások és az összeszerelés minőségét, nehéz lenne belemagyarázni, hogy ezt sokkal könnyebb volt előállítani, mint a borotvakést, hacsak nem az alacsony piaci igény miatti kis példányszámú gyártással.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #178 Dátum: 2011. Június 21. - 17:13:19 »
Gondolom az alacsony darabszám miatt. Pl. a Zwilling konyhakései ár/érték arányban messze túlmutatnak a borotvakéseiken.
Ezt kifejtenéd bővebben?


Egy Zwilling borotvakés ~140?, a húszcentis, 33 rétegű japán szeletelőkés pedig 150?. Kézbe véve a micarta és ébenfa nyelű súlyos darabot, az összeszerelés, a hajlítások és az összeszerelés minőségét, nehéz lenne belemagyarázni, hogy ezt sokkal könnyebb volt előállítani, mint a borotvakést, hacsak nem az alacsony piaci igény miatti kis példányszámú gyártással.

A kézi munkaerő, ami a németeknél közel sem olcsó. Míg a Zwilling konyhakést kif*ssa magából a gép ezerszámra, addig a borotvákat csak kézzel lehet csinálni. Azoknak a késeknek még az élezését is gép csinálja, vagy szalagcsiszolón 10mp alatt egy munkás, de a borotváknak minden gyártási lépésénél szükség van emberi munkára, és elég sokra. És oda szakavatott és hozzáértő emberek kelenek, akiket nem volt olcsó megvenni a Dovo-tól, vagy betaníttatni őket.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Aries

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Módszerek, technika
« Válasz #179 Dátum: 2011. Június 21. - 17:39:33 »
A kézi munkaerő, ami a németeknél közel sem olcsó. Míg a Zwilling konyhakést kif*ssa magából a gép ezerszámra, addig a borotvákat csak kézzel lehet csinálni. Azoknak a késeknek még az élezését is gép csinálja, vagy szalagcsiszolón 10mp alatt egy munkás, de a borotváknak minden gyártási lépésénél szükség van emberi munkára, és elég sokra. És oda szakavatott és hozzáértő emberek kelenek, akiket nem volt olcsó megvenni a Dovo-tól, vagy betaníttatni őket.

Ezért írtam, hogy ennek oka gondolom az alacsony piaci igény, emiatt nem lehet gazdaságosabban gyártani, robotizálni. Mérnökként nem tudom elfogadni, hogy 2011-ben egy acéldarabot csak kézzel lehet megmunkálni. (Ettől függetlenül elismerem a kézműves termékek fontosságát, szükségességét IS.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici