Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 157284 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #195 Dátum: 2011. Július 05. - 07:24:40 »
Számomra az Arszab által linkelt videón a borbély késfogása volt érdekes, asszem ki fogom próbálni...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Módszerek, technika
« Válasz #196 Dátum: 2011. Július 05. - 20:56:38 »
... hát ehhez már valószínűleg "betegnek" kell lenni.. Én mindenesetre maradok a jól megszokott eszközeimnél...


Azért egy sarlóval én se borotválkoznék meg,  :crazy:, csak érdekel hogy az általunk használt borotvákon kivűl milyeneket használnak, használtak, főleg a régi időkben még mielőtt kialakultak a ma ismert és használt formák.

Üdv,a gyepűn túli.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerek, technika
« Válasz #197 Dátum: 2011. Július 08. - 10:57:10 »
Nézem, hogy itt is téma lett, a blogon én is épp szaladtam egy kört e tárgy körül.

Borotválkozz baltafejjel

Megtiszteltek, ha a poszttal közvetlenül kapcsolatosakat oda írjátok. ;)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Módszerek, technika
« Válasz #198 Dátum: 2011. Július 10. - 09:29:06 »
Kedves Éltásrak!

Két video a borotvakés bőrözéséről (börőn történő fenés):

http://www.youtube.com/watch?v=VYy3B3v8STo

http://www.youtube.com/watch?v=5TbLy6gzHag


Üdvözlettel:

Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #199 Dátum: 2011. Július 11. - 20:58:04 »
Kérdezem a kedves Éltársaktól, hogy késsel, ugyanúgy érdemes követni a szőrnövekedést, mint DE-vel? Úgy tűnt nekem, szerény 3 késes borotválkozásom közben, hogy szépen óvatosan a kés viszi irritáció nélkül például az érzékeny nyaki részen a szőrt elsőre ATG irányba. A megszokott WTG és XTG köreimet részben össze kell keverjem a kényes helyeken, egyrészt azért mert igazodnom szükséges kellő rutin hiányában a kéztartáshoz, amit még meg tudok oldani késsel a kezemben, másrészt mert nem ugyanúgy viselkedik a szőr a késsel szemben, mint a pengével. Lényegében, nem igazán kristályosodott még ki előttem, hogy a késsel milyen technikát kell követni, mit lehet tartani a DE borotválkozásból és miben különbözik, azon fölül, hogy a kés az nem penge. ;D

A segítő válaszokat előre köszönöm!
Sheffield-England

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #200 Dátum: 2011. Július 12. - 07:04:38 »
Kedves Szőrmók,

szerintem a kés is penge, csak nem DE penge :evil:

Egyébként érdemes kés esetén is tartani a "sorrendet" (WTG, XTG, ATG), ha érzékeny a bőröd. Nekem pl. a nyaki részen, ha ATG-ben rámegyek bevörösödik, pár helyen ki is pattog a bőröm. Nekem tehát mindenképp érdemes tartani ezeket az irányokat. Ha Neked erre nem érzékeny a bőröd, akkor szerencséd van, és nyugodtan tolhatod akár elsőre ATG-ben... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Módszerek, technika
« Válasz #201 Dátum: 2011. Július 12. - 10:22:09 »
Én például általában csak egyszer nyomom le szőrmentén. Ha jó a kés elég szokott lenni, esetleg itt-ott korrigálok.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Módszerek, technika
« Válasz #202 Dátum: 2011. Július 12. - 12:07:59 »
Nekem pl. nem elég a csak WTG. Pedig jó késekkel borotválkozom.
Tulajdonképpen, mivel mindenkinek más és más az arca, (kivéve, ha orosz borotválkozó automatával borotválkozott), egyénileg kell kikisérleteznie, mi a jó.

Úgy gondolom, a WGT, XGT, ATG sorozat azért jó, mert fokozatosan tolja le a szőrzet az arcról. Mire ATG- hez érsz, már csak nagyon rövid sörtéket kell nyisszantania a késnek. Ennek a fokozatosságnak köszönhetően a bőr nem lesz annyira igénybevéve a borotválkozás során.

Üdv.
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #203 Dátum: 2011. Július 12. - 12:56:56 »
Tovább fűzve a kérdést, miért húz a kés már a borotválkozás elején és nem igazán alapos? Elméletileg és talán gyakorlatilag is éles a kés, most jött ki a "szervizből" megbízható helyről. Az arcbőrt is feszítem, ahogy illik, esetleg ennyire eltérő az érzés a DE pengéhez képest? Az előkészítés természetesen ugyanaz a jól bevált módszer, ami korábban működött.

Arról lenne szó csupán, hogy a kés jobban igénybe veszi az arcbőrt, bármily éles is?

 ??? ??? ???
Sheffield-England

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #204 Dátum: 2011. Július 12. - 13:01:53 »
Szerintem rossz a szög. Nálam legalábbis ez volt a gond. 30 fokos szöget tartottam, mert azt olvastam, amikor újra próbálta néhány hónap múlva, 40-45 fokos szög megoldotta a problémát.

És előkészítés, és türelem, és kicsit se nyomd.

Tovább fűzve a kérdést, miért húz a kés már a borotválkozás elején és nem igazán alapos? Elméletileg és talán gyakorlatilag is éles a kés, most jött ki a "szervizből" megbízható helyről. Az arcbőrt is feszítem, ahogy illik, esetleg ennyire eltérő az érzés a DE pengéhez képest? Az előkészítés természetesen ugyanaz a jól bevált módszer, ami korábban működött.

Arról lenne szó csupán, hogy a kés jobban igénybe veszi az arcbőrt, bármily éles is?

 ??? ??? ???
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:Módszerek, technika
« Válasz #205 Dátum: 2011. Július 12. - 13:05:03 »
Szerintem rossz a szög. Nálam legalábbis ez volt a gond. 30 fokos szöget tartottam, mert azt olvastam, amikor újra próbálta néhány hónap múlva, 40-45 fokos szög megoldotta a problémát.

És előkészítés, és türelem, és kicsit se nyomd.

Tovább fűzve a kérdést, miért húz a kés már a borotválkozás elején és nem igazán alapos? Elméletileg és talán gyakorlatilag is éles a kés, most jött ki a "szervizből" megbízható helyről. Az arcbőrt is feszítem, ahogy illik, esetleg ennyire eltérő az érzés a DE pengéhez képest? Az előkészítés természetesen ugyanaz a jól bevált módszer, ami korábban működött.

Arról lenne szó csupán, hogy a kés jobban igénybe veszi az arcbőrt, bármily éles is?

 ??? ??? ???


+ meg kell szoknia az arcodnak a késes módszert.
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Módszerek, technika
« Válasz #206 Dátum: 2011. Július 12. - 13:32:56 »
Több oka lehet:


Élezés minősége.
Nézd meg nagyítóval. Ha "karcos" az élszalag, akkor arról van szó, hogy finomabb kővel indítottak és durvában fejezték be. Ez esetben még ideális szögtartás esetében is karcos a borotva.

Ha sima az élszlag akkor a durvább kövel kezdték és a finommal fejezték ba. (az a gyakoribb)
Ebben az esetben ideális szögben történő (30 fok) borotválkozáskor nem szabadna, hogy a bőrödet bántsa.

Fontos a bőr előkészítése is. Mosakodás, hidratálás, síkosítás pre shave balzsammal, vagy olajjal. és megfelelő minőségű hab felvitele.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #207 Dátum: 2011. Július 12. - 14:31:59 »
A helyes szög kérdésén eddig átsiklottam, meg fogom figyelni, köszönöm a tanácsot. Túlzottan figyeltem, nehogy megvágjam magam, s a DE-nél is fontos szöget nem tartottam. Megpróbálom, az élszalag rendben, az előkészítésre meg nagy hangsúlyt fektetek mindig, mert érzékeny a bőröm, eddig nem volt gond. Most sem látszanak külsérelmi nyomok :D, csak nagyobb irritációt éreztem borotválkozás közben, mondjuk a holnap reggeli ábrázatom lesz a vízválasztó.
Sheffield-England

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Módszerek, technika
« Válasz #208 Dátum: 2011. Július 12. - 14:57:55 »
Nem tudom milyen gyakran borotválkozol, és azt sem mennyire vagy maximalista. Hányszor mész rá egy területre. Ha rossz technikával erőlteted a tökéletes simaságot, akkor szintén meg tudod szadizni a bőrődet.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Módszerek, technika
« Válasz #209 Dátum: 2011. Július 12. - 21:16:38 »
A kés élezésével nem kellene probléma legyen, bár nem próbáltam ki(ezért szeretem kipróbálni mielőtt eladok egy kést).

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici