Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 157300 alkalommal)

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Módszerek, technika
« Válasz #225 Dátum: 2011. Július 21. - 09:11:22 »
Még szerencse hogy nekem nincsenek ilyen gondjaim. Elég jól ki vagyok párnázva  ;D Egy kicsit leszoritom az állam és mehetek egész le a nyakamig akadály nélkül.  :borotva:

Nem elérhető szürkesün

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Módszerek, technika
« Válasz #226 Dátum: 2011. Július 21. - 17:32:16 »
Az előkészület úgy volt,mint egyébként se több se kevesebb.
Mosdás,forróviz(már amit elbir a bőr),Arko szappan habositás stb.
Mai napot kihagyom és holnap kétnaposan csinálom újra.
Valami pre shave lehet,hogy jó volna?
Na majd holnap meglátom,hogy mit csináltam. :)

Nem elérhető szürkesün

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Módszerek, technika
« Válasz #227 Dátum: 2011. Július 22. - 19:25:43 »
Sikerült az állam is letolni,de csak WTG és általában is WTG.
ATG piszokul akad úgyhogy a kiborotválás a DE-re maradt.
Tehát WTG volt az államon is és jópár pontvérzést összeszedtem.
Egyelőre pihentetem a dolgot amig be nem szerzek valami borotválkozás előtti izét :crazy:
Üdv

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #228 Dátum: 2011. Július 22. - 21:03:42 »
Első körben szerintem az olivaolaj/babaolaj vagy gyógyszertári babafürdető/babatestápoló-val próbálkozz, olcsó és finom.

Sikerült az állam is letolni,de csak WTG és általában is WTG.
ATG piszokul akad úgyhogy a kiborotválás a DE-re maradt.
Tehát WTG volt az államon is és jópár pontvérzést összeszedtem.
Egyelőre pihentetem a dolgot amig be nem szerzek valami borotválkozás előtti izét :crazy:
Üdv
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető csimpi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Módszerek, technika
« Válasz #229 Dátum: 2011. Július 24. - 21:36:36 »
Tudtátok, hogy a borotvakés jó hőség ellen is?
http://www.youtube.com/watch?v=Ow0Cv1vSMLo       :fetreng:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Módszerek, technika
« Válasz #230 Dátum: 2011. Július 25. - 10:25:20 »
Ez beteg!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Módszerek, technika
« Válasz #231 Dátum: 2012. Január 11. - 19:12:08 »
Az utóbbi időben nem írtam a "mai borotválkozásom" topikba, inkább összegezném az utóbbi időbeli tapasztalataimat:
- a nagy, nehéz, 7/8-os near wedge Silver Steel bizony tiszteletet parancsol. Meg kell dolgozni vele az alaposságért, tényleg nehezebb egy kicsit a manőverezés. Az óvatlan odahelyezések, és a kelleténél több nyomás viszont könyörtelenül vágáshoz, de legalábbis irritált, "heg-szerű" bőrfelületekhez vezet. Szokni kell, az érzés viszont, hogy egy ilyennel borotválkozhatok mindenért kárpótol!
- az 5/8-os quarter hollow Joseph Allen & sons kíméletes, de sajnos kevésbé alapos mint a fenti, vagy a lenti. Sajnos előfordulhat, ahogy Sanyi is figyelmeztetett, hogy mivel a hátsó harmadát elhőkezelték, az éltartása nem lesz már jó.
- a 4/8-os Widerstrahl, a nagyapai örökség, amely full hollow volta és összességében pl. a kettővel feljebbihez képest töredék nagyságú súlya miatt hajlamos megugrani drótszőrömön, és a sarkával rendszeresen megszúrtam magam, no meg irritált is, mostanra fejlődő technikámnak köszönhetően megszelídült, egyre jobban szeretem. A sarkára oda kell figyelni, rájöttem, hogy a nyakamon érdemes átlósan húzni! A megugrás elkerülése pedig rutin kérdése volt: mostanra sikerült ráállnom a megfelelő mozgatóerőre. Eddig ezzel bánok a legmagabiztosabban, és ezzel érem el a legkíméletesebb és alaposabb borotválást a kések közül. A három nagy kedvenc DE-pengémet azonban idáig sem irritáció terén alul-, sem alaposság tekintetében felülmúlni nem sikerült még vele sem (persze nüanszokról van csak szó). De az érzés, az érzés...  ::)

Feszítés: nem tudom, más is csinálja-e így, édesanyám mesélte, hogy nagyapám sokszor "felfújta" a fél arcát, amikor azt borotválta, és így feszítette ki. Elsőre hülyeségnek tűnt, de kipróbáltam, és tényleg bejön! Látványra persze vicces, és léggömbhámozásra hasonlít, de az arc rendesen kifeszül, és egyes helyeken így jobban elállnak a szőrök, alaposabban lehet vágni. Ha pedig tényleg kifeszül az arc, ugyanolyan kicsi a vágásveszély, mint az oldalról meghúzós feszítésnél.

Nem elérhető kantaro

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Módszerek, technika
« Válasz #232 Dátum: 2012. Január 11. - 20:17:35 »
Én is felfújom, és tényleg működik .
Soha ne ess pánikba !

Nem elérhető gvertes

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Módszerek, technika
« Válasz #233 Dátum: 2012. Március 03. - 09:41:07 »
Sziasztok!

Egy pár hete kezdtem el borotvakéssel borotválkozni és néhány kisebb vágás ellenére az eredmény fantasztikus.
De lenne egy kérdésem.... most egy új Dovo 5/8-as sima (nem hollow) szénacél pengével kezdtem és valaki azt tanácsolta, hogy jobban járnék egy full hollow-val mert azzal egyszerűbb? Mi a tapasztalatotok. Előre is köszönöm a választ.
Geri

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #234 Dátum: 2012. Március 03. - 09:53:18 »
Nekem van egy Half Hollow Bismarckom ami a késeim közül a legalaposabb borotvának mondanám, viszont oda kell figyelni a forgatására, mert könnyen sebet ejthet. Nem azt mondom, hogy összekaszabolom vele magamat, de sokkal kíméletesebbnek érzek egy 1/4 hollow kést.

Lényegében ez is személy és szőr függő, én jelenleg a wedge késemmel is nagyobb élménnyel borotválkozom, tehát az a kijelentés, hogy egyszerűbb, egy kicsit sántít, aki mondja, annak lehet, hogy egyszerűbb. :crazy:
Sheffield-England

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Módszerek, technika
« Válasz #235 Dátum: 2012. Március 03. - 10:10:31 »


Geri !

Ez ennél kicsit szofisztikáltabb dolog, minthogy ökölszabályokat lehetne alkotni arra nézve, hogy
kezdő borotvának egy near wedge, vagy egy full hollow köszörüléssel ajánlott......

Volt már polemizálás a fórumon azon, ( meg nem csak itt, hanem a külföldi oldalakon is ) hogy a near wedge kések
kicsit megbocsátóbbak, a full hollow kések, viszont jobban rákényszerítenek a helyes technika használatára...vagy nem.

Ha bejön ez a késes borotválkozás, akkor úgysem úszod meg a "késpróbálgatást" Úgy 20-30 borotválkozás után meg már
úgyis kifinomul annyira technikád, hogy mindegy lesz mivel borotválkozol.


salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #236 Dátum: 2012. Március 03. - 14:43:15 »

Geri !

Ez ennél kicsit szofisztikáltabb dolog, minthogy ökölszabályokat lehetne alkotni arra nézve, hogy
kezdő borotvának egy near wedge, vagy egy full hollow köszörüléssel ajánlott......

Volt már polemizálás a fórumon azon, ( meg nem csak itt, hanem a külföldi oldalakon is ) hogy a near wedge kések
kicsit megbocsátóbbak, a full hollow kések, viszont jobban rákényszerítenek a helyes technika használatára...vagy nem.

Ha bejön ez a késes borotválkozás, akkor úgysem úszod meg a "késpróbálgatást" Úgy 20-30 borotválkozás után meg már
úgyis kifinomul annyira technikád, hogy mindegy lesz mivel borotválkozol.


salmo

+1

Totál mindegy milyen kés van a kezdeben, ha megtanulod használni. Késsel borotválkozni nem olyan mint DE-vel, hogy az első pár alkalom után szinte bárkinek megy már frankón. Szvsz sokkal fontosabb hogy rendesen megélezett késsel kezdjen az ember, mint hogy "optimális" köszörülésűvel. Idővel úgyis eldönti az ember mi jön be neki a legjobban.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gvertes

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Módszerek, technika
« Válasz #237 Dátum: 2012. Március 04. - 09:04:06 »
Mindenkinek köszönöm a választ....
Akkor megyek tovább a tanulási görbén.
Borotvára fel.
ÜDv
G

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Módszerek, technika
« Válasz #238 Dátum: 2012. Március 23. - 17:48:22 »
Sziasztok!

November eleje óta használok DE-t és elérkezettnek láttam az időt, hogy kipróbáljam a késsel történő borotválkozást. Ennek szellemében vettem Zozótól egy 5/8 Welmeistert -a héten megjött, thx Zozó megint- és Szőrmóktól tokot, szíjat. Érdekes, mivel eddig nem láttam és nem fogtam késes borotvát, a képek alapján jóval nagyobbnak gondoltam, mint valójában. Nem a penge szélességére gondolok, hanem az hosszára, a penge vastagságára, meg a nyélre. Szóval meglepett, hogy kisebb, mint gondoltam.

Tegnap este fogtam a kezemben először és beálltam a tükör elé, egy-két mozdulatot "gyakorolni", mivel megnéztem a pamacs és pengéről Chimensch bácsi 30. évfordulós videóját és teljesen belelkesültem, de csak holnap, azaz szombat reggel fogom kipróbálni. Legyen egy kis borosta azért, amit leszedhetek.
Tehát állok ott, próbálom a feszítést, milyen a kés súlya, mit látok egyáltalán a tükörben, aztán majdnem megmetéltem az egyik fülemet (a rosseb se gondolta, hogy ilyen könnyen hozzáérek. DE után furcsa)

Eltettem a kést. Rájöttem, hogy tisztelem, de ez több, mint tisztelet. Azt hiszem tartok egy kicsi a holnapi naptól... lehet félek kicsit?
Szurkoljatok ! :)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Módszerek, technika
« Válasz #239 Dátum: 2012. Március 23. - 19:38:31 »
 :crazy:

Na most ne add fel !!!!

Sajnos a legnagyobb odafigyelés mellett is lesznek vágások az elején. A sajátjaim: egy komolyabb az orrom alatt,
egy szintén izmos a fülcimpámnál, és egy sportos az arcomon. Szerencsére a nagyon vékony vágási felületeknek
köszönhetően, viszonylag hamar, és nyom nélkül gyógyulnak, és kevésbé fájdalmas mint egy szalagfűrész, (vagy szalagcsiszoló
csak mert az nekem is megvolt   :crazy:  :fetreng:  )

Fogd fel úgy mint egy férfivé válási próbát ( csak kevésbé veszélyes mert nem dobnak le egy darab lián kötéllel a lábadon
valami magas állványról)

salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici