Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 167389 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Módszerek, technika
« Válasz #240 Dátum: 2012. Március 23. - 19:54:53 »
Sőt, ennél is némiképp enyhébb: (csak a borotvás hasonlat miatt  :evil: bár lehet, hogy holnap így fogod magad érezni  :evil: :crazy: :sör:)
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=lNdC-YRjiVI" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=lNdC-YRjiVI</a>
36:00tól

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Módszerek, technika
« Válasz #241 Dátum: 2012. Március 23. - 20:41:21 »
Sziasztok!

November eleje óta használok DE-t és elérkezettnek láttam az időt, hogy kipróbáljam a késsel történő borotválkozást. Ennek szellemében vettem Zozótól egy 5/8 Welmeistert -a héten megjött, thx Zozó megint- és Szőrmóktól tokot, szíjat. Érdekes, mivel eddig nem láttam és nem fogtam késes borotvát, a képek alapján jóval nagyobbnak gondoltam, mint valójában. Nem a penge szélességére gondolok, hanem az hosszára, a penge vastagságára, meg a nyélre. Szóval meglepett, hogy kisebb, mint gondoltam.

Tegnap este fogtam a kezemben először és beálltam a tükör elé, egy-két mozdulatot "gyakorolni", mivel megnéztem a pamacs és pengéről Chimensch bácsi 30. évfordulós videóját és teljesen belelkesültem, de csak holnap, azaz szombat reggel fogom kipróbálni. Legyen egy kis borosta azért, amit leszedhetek.
Tehát állok ott, próbálom a feszítést, milyen a kés súlya, mit látok egyáltalán a tükörben, aztán majdnem megmetéltem az egyik fülemet (a rosseb se gondolta, hogy ilyen könnyen hozzáérek. DE után furcsa)

Eltettem a kést. Rájöttem, hogy tisztelem, de ez több, mint tisztelet. Azt hiszem tartok egy kicsi a holnapi naptól... lehet félek kicsit?
Szurkoljatok ! :)
nem félelem az, csak egészséges izgalom :)
Én is így voltam szinte szóról szóra (még az is stimmelt, hogy nagyobbnak vártam a borotvát, mint amekkora valójában), de nagyon kellemes volt az első. Nem is feltétlen a végeredményért (DE-vel kellett azért jó pár helyen igazgatni), de maga az élmény, nem is tudom olyan úrias, és előkelőnek érződött, hogy csuda  ;)
Remélem neked is hasonló lesz :)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Módszerek, technika
« Válasz #242 Dátum: 2012. Március 25. - 11:02:41 »
Heló!

Megtettem az első kanyart, részletek a "mai borotválkozásom" topicban... Nem is tudom, miért oda írtam...


nem félelem az, csak egészséges izgalom :)
Én is így voltam szinte szóról szóra (még az is stimmelt, hogy nagyobbnak vártam a borotvát, mint amekkora valójában), de nagyon kellemes volt az első. Nem is feltétlen a végeredményért (DE-vel kellett azért jó pár helyen igazgatni), de maga az élmény, nem is tudom olyan úrias, és előkelőnek érződött, hogy csuda  ;)
Remélem neked is hasonló lesz :)

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Módszerek, technika
« Válasz #243 Dátum: 2012. Március 26. - 15:19:31 »
Heló!

Megtettem az első kanyart, részletek a "mai borotválkozásom" topicban... Nem is tudom, miért oda írtam...



Olvastam. Nemrég borotválkozom én is késsel. Szerencsés vagyok mert két késsel is kezdhettem. Egy near wedge kevésbé borotválkozás kész és egy talán half hollow az előzőnél élesebb késsel. Ismerős az ugrálós effekt. Ha jobban rányomod nem ugrál. Azonban jön az irritáció és a vágás. Azóta nálam létkérdés hogy a kés teljesítse a HHT tesztet. Az erős sercegőhangból arra következtetek hogy nem wedge a kés. Ha ez életlenebb és nem jó a szög és mégy nyomod is hogy a szőr lekerüljön az arcodról csúnya dolgok tudnak kialakulni. Mivel könyebb mint a wedge ezért pattogásra hajlamosabb.
Amit javasolnék. A kés olyan éles legyen hogy a HHT teszten átmenjen. A bőrt mindig feszítsd. A feszítő ujjad 2-3 cm-re legyen a borotválandó területtől. A kés nem húz, nyúz. Legalábbis nem úgy mint az elhasznált pengés DE.
Mindezeket a nem túl jelentős tapasztalataim alapján írom úgy hogy naponta 3 körös késes borotválkozáson vagyok túl. A patronossal 2 naposnál sűrűbbre nem szívesen vettem a ciklust mert az ing nyaka iritálta az érzékeny bőrt.

Gondolj arra hogy milyen különbségek vannak a DE pengék között. Ugyan ilyen különbség van két kés shave ready-sége között.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Módszerek, technika
« Válasz #244 Dátum: 2012. Március 27. - 10:54:23 »
Köszi Kazam!

A késem pengeprofilja közel wedge, Zozó mester azonosítása alapján. Hál' Istennek nem nyomtam -nem mertem- talán az arcon egy kicsit, de a száj alatt -elnézést- fostam. Biztos vagyok benne, hogy még semmi nem stimmel a technikámon. Pl. a feszítés tuti bénán csinálom -DEnél nem szoktam, mert nincs rá szükségem- de biztos fogok fejlődni benne.
A HHT teszt az pontosan micsoda?


Olvastam. Nemrég borotválkozom én is késsel. Szerencsés vagyok mert két késsel is kezdhettem. Egy near wedge kevésbé borotválkozás kész és egy talán half hollow az előzőnél élesebb késsel. Ismerős az ugrálós effekt. Ha jobban rányomod nem ugrál. Azonban jön az irritáció és a vágás. Azóta nálam létkérdés hogy a kés teljesítse a HHT tesztet. Az erős sercegőhangból arra következtetek hogy nem wedge a kés. Ha ez életlenebb és nem jó a szög és mégy nyomod is hogy a szőr lekerüljön az arcodról csúnya dolgok tudnak kialakulni. Mivel könyebb mint a wedge ezért pattogásra hajlamosabb.
Amit javasolnék. A kés olyan éles legyen hogy a HHT teszten átmenjen. A bőrt mindig feszítsd. A feszítő ujjad 2-3 cm-re legyen a borotválandó területtől. A kés nem húz, nyúz. Legalábbis nem úgy mint az elhasznált pengés DE.
Mindezeket a nem túl jelentős tapasztalataim alapján írom úgy hogy naponta 3 körös késes borotválkozáson vagyok túl. A patronossal 2 naposnál sűrűbbre nem szívesen vettem a ciklust mert az ing nyaka iritálta az érzékeny bőrt.

Gondolj arra hogy milyen különbségek vannak a DE pengék között. Ugyan ilyen különbség van két kés shave ready-sége között.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Módszerek, technika
« Válasz #245 Dátum: 2012. Március 27. - 10:57:23 »
A HHT teszt az pontosan micsoda?
Hair Hanging Test, azaz hajszálteszt. A kés éléhez érintve a hajszálat, elvágja-é azt, vagy sem...

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=xM1V3Je4zUI" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=xM1V3Je4zUI</a>
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Módszerek, technika
« Válasz #246 Dátum: 2012. Március 27. - 11:05:23 »
...és persze semmit nem jelent arra vonatkozóan, hogy alkalmas-e a kés borotválkozásra  :evil:
+1  :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Módszerek, technika
« Válasz #247 Dátum: 2012. Március 27. - 11:11:19 »
...és persze semmit nem jelent arra vonatkozóan, hogy alkalmas-e a kés borotválkozásra  :evil:

Részben azért jelent, de az kétségtelen, hogy az öt osztályzat mindegyike elvágja a hajszálat,
mégis elég nagy a szórás köztük. És akkor a már sokat vitatott élszalag polírozottságról nem is beszélek....  ;)


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Módszerek, technika
« Válasz #248 Dátum: 2012. Március 27. - 13:09:08 »
A késes borotválkozás egy sokváltozós dolog. Érdemes minél több változót relatíven fixre venni.
Én úgy tapasztaltam hogy egy szakszerűen megélezett a HHT bármely szintjét teljesítő borotva jó ha az egyik állandó. (Zozó arca tolerálja az ennél életlenebb késeket is. Az enyém nem.) A másik a hab. Gyakorlat kell a jó habhoz is. Inkább vizesebb legyen kezdetben mint szárazabb. A szárazabb okozhat késmegugrást. A vizesebbnél többször szappanoz a delikvens de sokkal kisebb a veszélye a megugrásnak. Fontosnak tartom a bőr állandó feszességét. Azért nem kell leszakítani az arcunkat.
Kezdetben változónak bőven elég az arc egyenetlensége, a para-fok, és az ügyetlenebb kéz használata.
Én úgy érzem most hogy ez az elmélet (nálam gyakorlat) segített.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #249 Dátum: 2012. Március 27. - 16:43:07 »
A hajszál milyensége még egy változó, és szerintem a leglényegesebb mind közül. Még ugyanannál a hajszálnál sem mindegy, hogy frissen mosott, 1-2 napos, vagy mondjuk 1 hetes. Arról nem is beszélve, hogy eddig ahány embert láttam, annyiféle szögből, távolságból, és tartással csinálta a tesztet. Én már régóta csak kíváncsiságból használom a HHT-t, meg azért mert vicces hajszálat szeletelni a levegőben :) Az hogy éles-e a kés, azt máshogyan jobban le tudom mérni, az hogy kellemes is az arcon használat közben, azt meg semmi nem mondja meg csak a tesztborotválkozás.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Módszerek, technika
« Válasz #250 Dátum: 2012. Március 27. - 17:48:45 »
A Sanyi-W&B kesek elso kiprobalasanal,hajszal,karszorzet,
az asszony tucat hajszala sinylette  :D
igy az arcon finom minossegi borotvalkozast kaptam.

  :sör:
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Módszerek, technika
« Válasz #251 Dátum: 2012. Március 27. - 18:20:19 »
Arról nem is beszélve, hogy eddig ahány embert láttam, annyiféle szögből, távolságból, és tartással csinálta a tesztet.

Szerintem a HHT csak a saját korábbi tesztjeiddel összehasonlítva mond valamit... Pl. tudod, hogy x késed addig nem elég éles a borotválkozásra, amíg el nem vágja a barátnőd/feleséged hajszálát. :)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Módszerek, technika
« Válasz #252 Dátum: 2012. Április 15. - 13:28:39 »
Ma harmadik alkalom volt a késes borotválkozási "karrieremben"
Annyi eltérés volt az előzőekhez képest, hogy olívaolajjal -pár csepp csak- forró tenyérrel bekentem az arcom, és pár perc múlva forró vízzel szétkentem, szinte leszedtem róla. A többi ugyanaz (pamacs, krém, bőrözés, egy wtg kör)

Az arcokon -relatív- jól sikerült. Érzésre olyan volt, mintha a weishivel csináltam volna wtg-ben. Kis előrelépés volt, hogy az állcsont feletti részeken egyszer-egyszer éreztem, hogy igen, ezt most elkapta, viszi, mint a "beretva"
A bajusznál -nem is tudom, mi a jó szó rá- béna vagyok. Ott nem tudok szöget bezárva vágni, hanem csak gyakorlatilag merőlegesen kapargatni. Kicsit hasonló a helyzet a számhoz közeli többi helyen is (az állcsúcsomról nem is beszélek) Remélem majd ez is fejlődik a későbbiekben.

Ma sokkal jobban figyeltem a feszítésre, mint eddig, megfogadtam Kazam tanácsát.
Ma történt először, hogy megvágtam magam, nem is emlékszem rá, hogyan történt. Hál' Istennek nem komoly, csak kicsit vérzett.

A pattogásról: most is volt, de úgy érzem, csökkent, minden tekintetben. A területi érintettsége és maga az ugrálás erőssége is. Szerintem egy darabig lesz még, de talán már látható az alagút vége :)

A HHT tesztről. 50 húzás volt a bőröm durvábbik felén, 100 pedig a finomabbik oldalán. A feleségem haját nem vágja el úgy, mint egyes videókon látható, hogy csak hozzáér és egyszerűen elpattan a hajszál, hanem úgy, hogy: ráközelítem, érzem, hogy elakad, kicsit tolom még és akkor elvágja. Ha nem "akad" be a hajszál a borotvapengébe, akkor nem vágja el. Nem tudom másképp leírni. Ez szerintetek megfelelő még?

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #253 Dátum: 2012. Április 15. - 14:46:33 »
kicsit vérzett.


A HHT tesztről. 50 húzás volt a bőröm durvábbik felén, 100 pedig a finomabbik oldalán. A feleségem haját nem vágja el úgy, mint egyes videókon látható, hogy csak hozzáér és egyszerűen elpattan a hajszál, hanem úgy, hogy: ráközelítem, érzem, hogy elakad, kicsit tolom még és akkor elvágja. Ha nem "akad" be a hajszál a borotvapengébe, akkor nem vágja el. Nem tudom másképp leírni. Ez szerintetek megfelelő még?

Nem teljesen mérvadó a HHT. A hollow késeknél pattan el a hajszál inkább, viszont sokkal kíméletesebb számomra az a kés, amelyik "félbe töri" a hajszálat, vagy hosszában metszi ketté. Mondják, hogy mindettől függetlenül lehet kényelmetlen a kés.

A nők hajszála egyébként is olyan selymes és hajlékony :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #254 Dátum: 2012. Április 15. - 21:31:06 »
Na bumm...'há én is azt mondtam :fetreng:
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici