Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 157279 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Módszerek, technika
« Válasz #75 Dátum: 2010. Április 17. - 19:13:19 »
Nekem kb. 1 hónap után sikerült az első sérülést begyűjteni, úgyhogy a tanácsom, hogy továbbra is csak óvatosan! (Amikor már azt gondolja az ember, hogy flottul megy, és elkezd bátrabban "vagdalkozni", na akkor jönnek a véres emlékek... ;D)
hát én kb havonta borotválkozom, úgyhogy minden alkalom kicsit olyan mintha az első lenne :D
... a nyúlon túl?

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Módszerek, technika
« Válasz #76 Dátum: 2010. Április 17. - 19:55:09 »
Hehe...csak vigyázz, hogy más "háztartási" tevékenységnél ne szokj rá erre az intenzitásra! :D ..esetleg az is olyan érzés lenne, mintha az lenne az első...? :D

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Módszerek, technika
« Válasz #77 Dátum: 2010. Április 17. - 22:54:01 »
áááá dehooogy :D
... a nyúlon túl?

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Módszerek, technika
« Válasz #78 Dátum: 2010. Április 26. - 17:15:22 »
Uhh...ahogy mry314-nek is sikerült a nem megfelelő lelki nyugalom miatt hibázni,úgy most nekem is sikerült.(mondjuk sietni akartam egy shavette-el és azt hittem nekem ez már nagyon megy)Több tanulságot is levontam...1. Soha ne "táncolj" borotválkozás közben...2. pláne ne Belgára...3. Ne siettesd a dolgokat,inkább lassabb,de alaposabb munka legyen.
Jó érzés ahogy a penge belehatol a bőrömbe kb. 2 centi hosszan  ;D viszonylag hamar elmúlt a vérzés...előre be volt készítve DE is,szval meg sem álltam...na mind1.Végül is ahogy mondani szokás...saját kárán tanul az ember. ::)  :-\

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Módszerek, technika
« Válasz #79 Dátum: 2010. Április 26. - 17:22:11 »
1. Soha ne "táncolj" borotválkozás közben...2. pláne ne Belgára...
Nemzeti hiphop? Esetleg képviselő boogie? ;)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Módszerek, technika
« Válasz #80 Dátum: 2010. Április 26. - 18:38:58 »
ejj, ez már nekem is fájt :(
"Ki verte szájon a vetési varjút?" :D

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Módszerek, technika
« Válasz #81 Dátum: 2010. Április 26. - 19:11:35 »
Uhh...ahogy mry314-nek is sikerült a nem megfelelő lelki nyugalom miatt hibázni,úgy most nekem is sikerült.(mondjuk sietni akartam egy shavette-el és azt hittem nekem ez már nagyon megy)Több tanulságot is levontam...1. Soha ne "táncolj" borotválkozás közben...2. pláne ne Belgára...3. Ne siettesd a dolgokat,inkább lassabb,de alaposabb munka legyen.
Jó érzés ahogy a penge belehatol a bőrömbe kb. 2 centi hosszan  ;D viszonylag hamar elmúlt a vérzés...előre be volt készítve DE is,szval meg sem álltam...na mind1.Végül is ahogy mondani szokás...saját kárán tanul az ember. ::)  :-\

Én is kipróbáltam a shavette-l való borotválkozást pár hónapja, aztán gyorsan el is felejtettem egy időre, bár még nem tettem le arról, hogy egyszer vmikor késes leszek  ;)  Eleinte pár húzást csináltam vele a "könnyebb helyeken" DE-vel kombinálva, jól ment és határozottan tetszett, tehát úgy döntöttem próbálok egy fullost...  :)

Nálam az eredmény 2 vágás volt, mindkettő kb 1 centis, az egyik a bal fül mellett víszintbe párhuzamosan a barkóval, a másik pedig a jobb ajkam felett diagonálba... egyik se volt túl mély, de jópár napig látszottak...  ;D   pedig én nem is táncoltam, bár a zene nálam kötelező borotválkozáskor  :D

de...

én is siettem vagy siettettem a dolgokat. Tényleg ez a tanulság.  ;)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerek, technika
« Válasz #82 Dátum: 2010. Április 26. - 19:18:49 »
Pietro -

a shavette egesz mas mufaj, mint a kes. Kessel tenyleg akkor vagod meg magad, ha elbizod magad es nem figyelsz.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Módszerek, technika
« Válasz #83 Dátum: 2010. Április 26. - 19:28:38 »
Cotag -
való igaz, a shavette teljesen más, pl a könnyű súlya miatt (ami szerintem nagyban közrejátszik abban, hogy megvágja magát az ember a nyomás + gyakorlatlan kéz miatt). Fogtam már a kezemben borotvakést, asszem 5/8as Dovo Bismarck volt, na az egy teljesen más dolog (nem beszélve arról, hogy gyönyörű is  :))
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Módszerek, technika
« Válasz #84 Dátum: 2010. Április 26. - 21:44:47 »
1. Soha ne "táncolj" borotválkozás közben...2. pláne ne Belgára...
Nemzeti hiphop? Esetleg képviselő boogie? ;)

A vágás az Egy-két-há c. szám miatt volt  ;D ;D Utána jött a képviselő boogie... ;)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Módszerek, technika
« Válasz #85 Dátum: 2010. Május 09. - 20:24:24 »
Érdemes ezt megnéznetek az igényes borotválkozás jegyében;D Izgalmas kommentek, lebilincselő tapasztalatok a Gillette Blue II világából ;D, a "patronos" téma szakértőitől ::) http://blog.harder.hu/borotvalkozas

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Módszerek, technika
« Válasz #86 Dátum: 2010. Május 11. - 12:26:04 »
Amúgy tegnap este megtörtént a felavatás: AZ ELSŐ KÉSES SZŐRARATÁS! Ami elsőre kiderült, a cucc nem volt shave ready, és teljesen nem is tudtam azzá tenni. Ezt jól indikálta a szakálltépés illetve a nem teljesen őszinte mosoly az arcomon ;) Mivel életlen késsel előbb vágja meg magát az emberfia, ezért kimondottan örültem, hogy sehol egy kaszab. Böcsülettel végigaprítottam a pofimat, a szakállat meg leDE-ztem (nehéz szó :D) Prímán előkészítettem a képem, úgyhogy nem is sírtam...Szerintem pasztással is neki kell mennem, hogy hasítson. Amúgy szépen pengett-sercegett.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Módszerek, technika
« Válasz #87 Dátum: 2010. Május 11. - 14:01:30 »
Thaly! Isten hozott a klubban! :-)  Én is a kezdő késesek közé tartozom, most teszem meg az első "lépéseket". Itt írom le bővebben a tapasztalataimat...

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=153.15

...mert ugye nekem se volt shave-ready a késem (most már az kedves mry-nek köszönhetően  :)) de azért nagy bőszen/büszkén kapargattam magam már a megvétel napán :D

Most úgy néhány napja lazább időrend szerint élek és van időm (kedvem meg főleg, csak az a fránya szakáll nem nő olyan gyorsan...  ;D), hogy tanulgassam a kést. Így kemény 4 nap távlatából ezen tapasztalatokat tudom megosztani:

1. Meglepően jól működik a bal kezem (jobbkezes vagyok) és néha már úgy érzem talán jobb is a jobbnál, lehet, hogy a régi beidegződés miatt nehezebb a jobb (elsődleges) kézzel "elkapni a stílust", mert teljesen más mint a DE.

2. Szintén meglepődtem azon, hogy a bajuszrész nagyon jól megy, mint kezdőnek. 2 menettel (szigorúan csak É-D) sikerül nagyon szépen leborotválni a részt, sőt a bal oldalon bal kézzel!  :)  Persze nem DE-tisztaság, de első az óvatosság, ill. tisztelet a kés iránt!

3. Viszont azok a helyek, ahol először azt hittem, hogy a legkönnyebbek lesznek, lásd arc/pofa (bocs, ha nem szakszerű kifejezéseket használok ), nem is oly’ könnyűek. 2-3 menet után is marad rajtuk borosta (lefelé húzva a kezet nem lehet őket érezni, gondolom a “damn fine shave” kategória, illetve inkább “fine shave”. A nyak baloldalt nehézkes, bele is kaptam ma – de annál jobban tetszettem a utána páromnak! :-D Jobboldalt és középen az áll alatt, ahol tudok jobban bőrt feszíteni, ott elég jól megyeget 

4. Váltottam a szappanozási technikán: egyrészt több vizet teszek hozzá, másrészt 3 részre osztottam az arcom - bal, jobb és közép bajusszal együtt - és csak egy részt szappanozok be, mielőtt nekilátnék. Felfelé dolgozom a pamaccsal, hogy jobban felállítsa a szőrszálakat.

Ami a legfontosabb, nem szoktatom magam hozzá, hogy DE-vel kijavítom utána, hanem a késsel “ösztökélem” magam, hogy minnél jobb eredményt hozzhassak ki belőle. Ez szerencsére még működik, pár nap mulva, sajna reggeli időhiány miatt valszeg kombinálni kell a DE-vel, de majd ott lesznek a hétvégék! :-D

Nagyon sok minden van még biztos  Nagyon tetszik a dolog, érzem nálam is ki fog fejlődni a Str8 Razor Acquisition Disorder  ;D   egy Thiers-Issard-ban gondolkodom, mint következő és 4-est szeretnék (a mostani 5-ös)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 11. - 14:09:43 írta Pietro »
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #88 Dátum: 2010. Május 11. - 14:22:05 »
Pietro/ Thaly3/többiek

amire érdemes odafigyelni már az elején az a penge és a bőr által bezárt szög!!! Illik tartani a 30°-ot, mert egyrészt úgy egyszerűbb, másrészt jobb eredmény érhető el! Továbbá ami még egy hasznos tipp lehet:

Minden körben egy kicsit élesebb szögben kell nekimenni a borostának! (tehát csökkenteni a 30°-os szöget). Nem nagyon, épp egy picit! Így lehet elérni az optimális eredményt!

Ami a domináns/nem domináns kéz ügyességét illeti, nagyjából normális, hogy az elején a kevésbé domináns kéz "ügyesebb", mivel nincs az ember hozzászokva a mozdulatokhoz, és a nem domináns kezével alapból óvatosabb! (Legalább is én így vettem észre, bár én később kezdtem el használni a nem domináns kezem!)

Remélem tudtam segíteni!  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Módszerek, technika
« Válasz #89 Dátum: 2010. Május 11. - 15:55:50 »
És persze gondolom az is sokat segít az optimális eredmény elérésében, ha kibeb...ott éles a kés, nem "holmi kusztora"  ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici