Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 167975 alkalommal)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Módszerek, technika
« Válasz #255 Dátum: 2012. Április 21. - 10:13:33 »
Hej, uraim!
Ma megvolt életem első, befejezett (méghozzá elégedetten), vágás nélküi wtg köre a Zozótol vett 5/8-os Weltmeisterrel (ez volt a negyedik alkalom késsel). A használt cuccokról a mai borotválkozásom topicban lehet olvasni (akit érdekel)
Mivel legutoljára úgy tettem el a kést, hogy 20-szor meghúztam a szíjon (thx Szőrmók) így most, mikor elővettem, akkor elgondolkodtam. Úgy döntöttem, hogy nem kezdek bőrözni a durvábbik oldalon, hanem csak a finomabbikon, ott viszont húztam 80-at és nekiálltam. HHT nem volt. Az egész procedúra előtt persze megnéztem egy-két videót a youtube-on, mivel nem akartam belenyugodni, hogy olyan "kacska" a kezem. Geofatboy tetszett (valamelyik Dovo-s videója) próbáltam memorizálni a mozdulatokat, aztán nekiálltam.
Meglepően jól ment, egyre kevesebb gondom volt. Sőt! Átvettem a másik kézre a borotvát és úgy húztam. Jobbal a jobbik arcot és a nyak egy részét. A videó nyomán pici, rövid kissé ismételt húzásokkal haladtam és így totál más érzés volt, mint ezelőtt. Jött és vitte, mint a beretva :)
Ezelőtt kicsit másképp próbáltam, hosszabb mozdulatokkal, valószínűleg arra nem áll rá a kezem, nem tudom tartani a szögeket.
Ugrálásról sem lehet már beszélnem, mivel gyakorlatilag megszűnt, az állam egy részén, olyan 5 forintos területen még jelentkezett, de érzem, rövidesen megoldódik ez a probléma is.
Egyenlőre ennyi. Élvezem a érzést, hogy mentem egy kört késsel. Fantasztikus!

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #256 Dátum: 2012. Április 21. - 17:36:16 »
 :boldog: :sör:
Sheffield-England

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Módszerek, technika
« Válasz #257 Dátum: 2012. Április 22. - 21:49:17 »
Nos, ma kora délután ismét elővettem a kést.
Tegnap reggel is használtam, igaz csak egy wtg körre, majd a maradék két kört a malommal vittem végig. Végeredményében életem egyik legjobb borotválkozása volt a tegnapi. Ma dél körül úgy gondoltam, hogy mivel csak hétvégente tudok késsel foglalkozni, üsse kő, bő 24 órás borostára megyek rá a weltmeisterrel.

60-szor bőröztem, pamacs, krém, előkészítés, mint tegnap. Tehát sikerült mennem egy teljes wtg kört. Nagyszerű, hiszen ez volt a célom. Aztán arra gondoltam, hogy üsse kő, mire várjak, időm van, megpróbálok egy xtg kört is.
Így is lett. Újrapamacsoltam és hajrá. Végigmentem, száj alatt nagyon pici vérzés volt két helyen -vágás volt, ami már a végén a timsózásnál eltűnt.
Furcsa volt, a mozdulatok nem jöttek még, megint béna, kacskakezűnek éreztem magam.
Egy-két helyen megpróbáltam az atg-t, de csak próba volt, nem erőltettem, főleg úgy, hogy ott már nem volt krém. Amit akkor éreztem az volt, hogy a büdös életben nem fogok tudni atg kört menni...

Na mindegy, sikerült. Gyakorlatilag nem volt vágás (!) ennek örültem. A végeredmény persze siralmas, a gunmetal weishivel jóval jobb eredményt értem el - persze, idővel jobb lesz ez (legalábbis remélem)

Ahogy megvolt a hidegvíz-timsó-hidegvíz-ASB (mint tegnap) és az arcom száraz lett, érzékenységet éreztem a nyakamon -gyakorlatilag mindenhol- ahol még mindig tart. Nem tudom, de szerintem nem nyomtam rá a pengét, figyeltem a szögekre, szőrrel szemben pedig csak egy-két helyen volt próba, tehát nem amiatt. Mondta is a feleségem délután, hogy kicsit nyúzottnak néz ki a képem.
Tudtok segíteni, hogy mi a fene lehetett az oka?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Módszerek, technika
« Válasz #258 Dátum: 2012. Április 22. - 22:26:05 »
Gyakorolgassd még a WTG-t  ;)
Én kb. 15 év után mentem először ATG-t  ;D

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Módszerek, technika
« Válasz #259 Dátum: 2012. Április 23. - 13:26:20 »
Ok! Totál igazad van és ezt érzem is :)
De azért xtg-ben mentél hamarabb, nem?  ;) Azon gondolkodtam, hogy addig megyek wtg-ben, amíg "halál biztos" -höhö- nem leszek a késsel. Nekem ez úgy tűnik, hogy lassabb tanulási folyamat, mint DE esetén.
Egyébként milyen eredményt lehet elérni csak wtg-vel? Gondolom ez eléggé személyfüggő.

Gyakorolgassd még a WTG-t  ;)
Én kb. 15 év után mentem először ATG-t  ;D

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Módszerek, technika
« Válasz #260 Dátum: 2012. Április 23. - 13:54:04 »
De azért xtg-ben mentél hamarabb, nem?  ;) Azon gondolkodtam, hogy addig megyek wtg-ben, amíg "halál biztos" -höhö- nem leszek a késsel. Nekem ez úgy tűnik, hogy lassabb tanulási folyamat, mint DE esetén.
Éppen az SRP-n olvastam a napokban Lynn Abrams által indított topikot, ahol éppen azt írja le, miszerint a borotvakéses borotválkozást úgy kell tekinteni, mint a borotválkozás művészetét. S, mint minden művészeti ág elsajátításának, ennek is van egy sajátos tanulási görbéje. Ezt nem lehet siettetni, megrövidíteni, vagy esetleg kikerülni. Mint írja, mindig úgy csináld, hogy közben élvezd a borotválkozást, ne siettesd. S ha úgy érzed, akkor csinálj XTG kört. Az ATG-re ráérsz (én pl. nem csinálok ATG kört, de tökéletesen elégedett vagyok az eredménnyel).  :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Módszerek, technika
« Válasz #261 Dátum: 2012. Április 23. - 14:49:40 »
Már megint látszik hogy rosszul vagyok bekötve. Művészet ide v. oda de a borotválkozás végére nekem egy bizonyos minőségi eredménynek lennie kell. Ezt viszont minél hamarabb el kell érni. Ezen nem a stopperral történő versengést értem. Nem ér rá 15 évet.
Egyébként nem bölcs dolog folyamatosan ugyan azt ismételni és más eredményt várni.

Yoee:
Ha jól tudom a késed egy 5/8-os near wedge. Induljunk ki abból éles, hibátlan. Én is ilyennel indultam. Megkockáztatom hogy a kést tartani kell nem pedig nyomni. Ezekkel a ék alakú késekkel az a baj hogy az ember azt hiszi hogy ugyanúgy kell sercegnie mint pl a patronos. Ezek csendes gyilkosok. Serceg az csakhogy akkor a kelleténél nagyobb szögben tartod és hogy a szőr is lejöjjön rányomod. Ergo lekaparod. Természetesen a bőröddel együtt. Így látatlanban neked ez a bajod.

Ami nálam működött:
A hasadon a szőr az orrod irányából a bokád felé azaz lefele nő. Teljesen szárazon a feszítésre figyelve fektesd a kést a hasadra és WTG-t borotválsz a következőképp: laza csukló merev könyök azaz csuklóból a penge ablaktörlő mozdulatokat végezzen. A fogás 5-10mm. Egy helyen többször átmenve. Keresd meg azt a szöget nyomást ami a legkellemesebb és a szőr is távozik. Ezzel a szöggel és nyomással tedd az arcodra (rendesen előkészített szappanozott) a startponthoz a kést. Innentől kezdve felejtsd el a szögeket. Az arcodon arra az érzésre törekedj, koncentrálj amit a hasadon éreztél. Rá fogsz döbbenni hogy mennyivel csendesebb minta patronos. Ha a WTG már 70%-os azaz még van egy kis irritáció kezdeni kell az XTG-t. Ha ATG-t is akarsz majd akkor a 2-3-dik teljes XTG után a könnyű helyeken tolni kell. Ugyan is pl az XTG gyakorlása a WTG-d fejleszti.

Ez a privát tapasztalatom. A tévedés jogát fenntartom.  :sör:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Módszerek, technika
« Válasz #262 Dátum: 2012. Április 23. - 21:43:14 »

Egyébként milyen eredményt lehet elérni csak wtg-vel? Gondolom ez eléggé személyfüggő.


Nekem megfelel a wtg. Én általában minden reggel egy wtg kört megyek. lehet, hogy nem tőkéletes, főleg amióta szinte naponta váltogatom a késeket tesztelés céljából, de nekem megfelel. Annyira leszedi a szőrt, hogy engem nem zavar, nekem az az elsődleges, hogy jól érezzem magam, úgy a borotválkozás alatt, mint utánna is. Hétvégén van hogy megyek 2 esetleg 3 kört is, ha ráérek, vagy olyan a kedvem.
Egyenlőre gyakorold be a WTG-t aztán léphetsz tovább.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #263 Dátum: 2012. Április 24. - 09:11:01 »
Többen mondátok, hogy egy éles késsel egy alapos wtg-kör jó eredményt hoz! Ebből kiindulva csinosítottam a technikámon, mindaddig mígnem 1, azaz egy wtg-kör után "tökéletes" simaságot érek el, úgy hogy nincs irritáció, lehántott felső bőrréteg és a művelethez nem kell 3/4 óra ;)

Mindenki más eredményre vágyik, eltérő a komfortérzet, a teljes simaság állapota nálam oly rövid ideig tart, hogy nem éri meg bajlódni vele.

Ettől függetlenül persze, aki keresztbe-kasul kívánja nyesegetni az arcát, az tegye azt :fetreng: :sör:
Sheffield-England

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Módszerek, technika
« Válasz #264 Dátum: 2012. Április 24. - 10:05:09 »
Egyenlőre finomítom a wtg körömet. Úgy alakult a hetem, hogy ma is tudtam késsel borotválkozni, tehát mentem egy wtg kört késsel, majd még kettőt a malommal (xtg és atg)
Fejlődök. Kazam tanácsát megfogadva, 1-1,5cm átfogásokkal szépen, óvatosan, figyelve arra, hogy ne szorongassam a kést, haladtam. Meglepően jó lett (számomra). Balkezes vagyok, de igyekszem kétkezesen borotválkozni. A jobb kezemben kicsit görcsösebben foghattam, mivel a vége felé éreztem, hogy fárad a kezem.
Vágás nélkül sikerült, egyre kisebb a problémás terület.

Többen mondátok, hogy egy éles késsel egy alapos wtg-kör jó eredményt hoz! Ebből kiindulva csinosítottam a technikámon, mindaddig mígnem 1, azaz egy wtg-kör után "tökéletes" simaságot érek el, úgy hogy nincs irritáció, lehántott felső bőrréteg és a művelethez nem kell 3/4 óra ;)

Mindenki más eredményre vágyik, eltérő a komfortérzet, a teljes simaság állapota nálam oly rövid ideig tart, hogy nem éri meg bajlódni vele.

Ettől függetlenül persze, aki keresztbe-kasul kívánja nyesegetni az arcát, az tegye azt :fetreng: :sör:

Nem elérhető kndrs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Módszerek, technika
« Válasz #265 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 11:32:49 »
Egy lazán kapcsolódó kérdés: ha az embernek a nyakán vízszintes a szőrszálak iránya (azaz az ádámcsutkától a fül felé nőnek), akkor lehetséges/érdemes próbálkozni a tényleges WTG-vel? Létezik olyan technika, amivel oldalirányban végig lehet menni a késsel ezen a nagyon nem sík területen? Vagy ha nincs irritáció az XTG (felülről lefelé) után, akkor jó az?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Módszerek, technika
« Válasz #266 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 13:57:33 »
nekem van az ádámcsutkám felett egy vonal, ami alatt felfelé, fölötte lefelé nű a borosta, viszont azon a vonalon egy sávban nekem is oldalra (fülem felé) nő. Én azt a sávot csak XTG-ben támadom (amikor a környék WTG vagy ATG kezelést kap), ugyan az a rész sose lesz BBS, de viszont szerencsére a WTG sem hiányzik az XTG elé...

Amúgy nálam a borotválkozás úgy néz ki, hogy egy WTG és aztán annyi ATG amenyihez kedvem van, de mind a WTG mind pedig az ATG helyenként átmegy bármibe ami az adott ponton éppen indokoltnak tűnik  :crazy:
Szóval a borotválkozási stílusom alapvetően kaotikus :D
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #267 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 14:46:09 »
Létezik egy egyszerű megoldás erre. A másik kezeddel megfogod a nyakadon a bőrt és lefelé húzod, míg a fejedet felfelé billented. Az elsimuló szőrszálak egyből merőlegesebben állnak a bőrhöz képest és bármely irányból könnyebben kielégítő lesz a végeredmény.
(Petinek nem ajánlom ezt a technikát a nyakon, mert nála térgörbület van az Ádámcsutka és a füle közt, oszt ki tudja, hogy így mit fog meg...)  :fetreng:

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Módszerek, technika
« Válasz #268 Dátum: 2012. December 09. - 18:36:00 »
Kérdés a következő pl késsel az arc jobb oldalát jobb kézzel a bal oldalát bal kézzel mindenki biztonságosan tudja beretválni?
Pl DE nél nekem mindig jobb kezemben van a borotva. ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Módszerek, technika
« Válasz #269 Dátum: 2012. December 09. - 19:03:11 »
Késsel csak a jobb kezemmel borotválkozom, ballal nem volt az igazi.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici