Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 157318 alkalommal)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Módszerek, technika
« Válasz #300 Dátum: 2013. Február 12. - 20:08:33 »
No így oszt mivöl könjem a pofim. szalonnyabűrrel?   :fetreng:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #301 Dátum: 2013. Február 12. - 20:11:41 »
Melyik legyen az a Pond's jellegű gyogyi krém ( sajnos igy konkrétan nem ismerem ) ? Olyan nagy csodák illetve eltérések ezeknél a kenőcsöknél hatásmechanizmusukban (arcra kell kenni valamiért) és alapösszetevőkben nincs.
A Pond's krémet ismertem, kb van egy elképzelésem mire gondolsz. Van esetleg gyógyszerkönyvi neve ennek a "Pond's jellegű gyogyi krémnek", mert akkor megpróbálom megnézni.

Ezt írják rá, hogy "Pond's jellegű krém", néztem latin nevet, de csak ennyi. Arc szárazsággra kértem, egy egyszerű krémet, mindenféle "extra" nélkül, s bevállt, csupán érdekelt volna mégis miféle ;)

Köszönöm.
Sheffield-England

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #302 Dátum: 2013. Február 12. - 20:41:34 »
Szőrmók- bármi lehet. "Pond's jellegű krémet" még a googli sem ismer.
Ami furi, hogy ezeket a gyógyszerkönyvi szabványokat és megnevezéseket pont azért találták ki, hogy a patika ezeket pontosan kövesse ( ne kutyuljanak egyszer ezt, egyszer azt), tudjad, ha nagyon akarod, mit kensz magadra... amúgy a receptúrák tárháza végtelen.
Abban biztos lehetsz, hogy ha krém, akkor van benne víz, valamilyen zsír, olaj ( ásványi, növényi ) ezek elegyítéséhez emulgeálók, zsíralkoholok, glicerin. Ezek általában minden száraz bőrre szánt kenőcs alkotóelemei. Aztán jöhetnek bele mindenféle "tuning alkatrészek", hogy még jobbak legyenek, vagy éppen egymás hatását erősítsék. A gyógyszerkönyvben is van néhány ilyen "alap recept". Hogy ezek közül melyik a "Pond's jellegű krém" aminek egyébként biztos vagyok benne van szép hosszú latin megnevezése: passz.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #303 Dátum: 2013. Február 12. - 20:46:37 »
Nos, ezek után biztos meg fogom kérdezni! :D Most már kíváncsi vagyok!

Tuti, hogy nem kutyulmány persze, lehet, hogy saját krém, bár más városban is kértem, s kaptam. Azért választottam a patikai krémet, mert pontosan, azt olvastam, hogy rendelet szabályozza, mit rakhatnak bele,  más a gyógyi cuccokba, s ahogy írod, követik a gyógyszerkönyvi leírást.
Sheffield-England

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #304 Dátum: 2013. Február 12. - 20:54:55 »
 :sör: Én is kíváncsi vagyok ezek után!

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Módszerek, technika
« Válasz #305 Dátum: 2013. Március 04. - 10:13:38 »
Második jubileumi késes beretválkozásom sajnos ugyanazt hozta elő, amit az első, mondom részletesen:
Először krémet használtam (Trumpers ibolya) másodszorra szappanyt (Vito's hiperszuper mandulás/kókuszos), de mindkét alkalommal helyenként úgy éreztem, mintha akadna a kés az arcomon, pl. az államon.

Kérdés:
Béna vagyok még és nincs gyakorlatom?
Túl erősen nyomom a kést? Szerintem rohadtul gyengén, de hát mondom, kezdő béna vagyok még :D
Rossz a szög?
Láttam egy netes arcnál, hogy inkább nemhabzó krémet ajánlanak, merthogy jobban látod, mi hol van az arcodon, meg jobban csúszik. Erről vélemény?

Ezzel az akadással csak az a bajom, hogy picit megugrik a kés és (bár cask egy lepkefingnyit, de) megvágom magam. Ez a vágás a timsó után megszűnik, de zavar...

Köszönöm uraim  :sör:

PS: a második késes borotválkozás után rájöttem, miért van olyan sok késes borotválkozónak kecskeszakálla... az a legnehezebb rész  :crazy: :fetreng:

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Módszerek, technika
« Válasz #306 Dátum: 2013. Március 04. - 10:19:41 »
Kérdés:
Béna vagyok még és nincs gyakorlatom?
Béna nem vagy, viszont elég sok gyakorlat kell hozzá, hogy kiegyensúlyozottan, jól menjen...

Idézet
Túl erősen nyomom a kést? Szerintem rohadtul gyengén, de hát mondom, kezdő béna vagyok még :D
Rossz a szög?
Én bizonyos helyeken egy árnyalatnyival erősebben dolgozok a késsel. Pl. ilyen az államnál, mert itt bizony elég erős az ellenállás. A szögtartás is okozója lehet, de ennek az ellenszere ismét csak a nagyon sok gyakorlás.

Idézet
Láttam egy netes arcnál, hogy inkább nemhabzó krémet ajánlanak, merthogy jobban látod, mi hol van az arcodon, meg jobban csúszik. Erről vélemény?
Én minden pénteken nem habzó Figaró-t használok...nagyon szeretem, és valóban kissé más a kenése, mint a habzó társainak. De, ezért cserébe nehezebb is letakarítani a késről.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Módszerek, technika
« Válasz #307 Dátum: 2013. Március 04. - 10:20:09 »

Kérdés:
Béna vagyok még és nincs gyakorlatom?


PS: a második késes borotválkozás után rájöttem, miért van olyan sok késes borotválkozónak kecskeszakálla... az a legnehezebb rész  :crazy: :fetreng:

Még nincs gyakorlatod, ne is várd, hogy 2 borotválkozás után jól menjen.  ;)
Igen, az áll a legnehezebben begyakorolható rész.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Módszerek, technika
« Válasz #308 Dátum: 2013. Március 07. - 13:10:07 »
Ezzel magam vagyok, vagy ez egy ilyen jelenség, hogy NINCS az a DE borotva/penge, amivel az orrom alatt a "bajuszt" irritációmentesen leborotváljam legalább elviselhetőre. Normális esetben DEvel WTG, XTG orrtól kifele, XTG orrfele (micsoda szó!!) és akkoris ég, mint az állat, pontvérzés... katttasztrófa.

Késsel WTG, ATG és semmi vágás, semmi irritáció csak gyönyörű fénylő haj BBS!

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #309 Dátum: 2013. Március 07. - 19:41:58 »
Ezzel magam vagyok, vagy ez egy ilyen jelenség, hogy NINCS az a DE borotva/penge, amivel az orrom alatt a "bajuszt" irritációmentesen leborotváljam legalább elviselhetőre. Normális esetben DEvel WTG, XTG orrtól kifele, XTG orrfele (micsoda szó!!) és akkoris ég, mint az állat, pontvérzés... katttasztrófa.

Késsel WTG, ATG és semmi vágás, semmi irritáció csak gyönyörű fénylő haj BBS!

Örülök, hogy végre sikerült, ez a késelés nem is olyan rossz dolog. ;)

Másrészt, nem sok effélét hallottam, hogy a "bajusz" rész ennyire érzékeny lenne. Lehet, hogy ez az igazi "csókos" száj? :fetreng: :sör:

Én a bajusznál és az áll részen kaparászhatok kedvemre, nem nagyon veszi fel a bőröm a dolgot, de azért betartom a mértéket én is.
Sheffield-England

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Módszerek, technika
« Válasz #310 Dátum: 2013. Március 07. - 19:58:59 »
Nekem is elég érzékeny a bajszom, úgy emlékszem vagyunk itt páran ezzel a problémával.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #311 Dátum: 2013. Március 07. - 20:11:42 »
Nekem is elég érzékeny a bajszom, úgy emlékszem vagyunk itt páran ezzel a problémával.

Na bumm! Egyet panaszt sem olvastam, biztos vagy benne, hogy érzékeny a bajuszodnál? ;)
Sheffield-England

Nem elérhető szaggato

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Módszerek, technika
« Válasz #312 Dátum: 2013. Március 07. - 20:14:54 »
DE-vel nekem sima dolog orr alatt még az ATG is. Bár az szinte csak ott irritáció mentes. A WTG és XTG mindenhol az.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #313 Dátum: 2013. Március 07. - 20:47:11 »
+1

Nekem is elég érzékeny a bajszom, úgy emlékszem vagyunk itt páran ezzel a problémával.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #314 Dátum: 2013. Március 07. - 20:53:18 »
Nekem is elég érzékeny a bajszom, úgy emlékszem vagyunk itt páran ezzel a problémával.
Nekem is, nálam WTG, 2x XTG (30–60°), és ATG a megoldás, de ha a penge az utolsó borotválkozásnál tart akkor az ATGnek már nem megyek neki.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici