Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 170307 alkalommal)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Módszerek, technika
« Válasz #345 Dátum: 2013. Május 20. - 20:00:59 »
Mire (talán) ráveszem magam a késes borotválkozásra, minden aljas trükköt ellesek tőletek ;D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #346 Dátum: 2013. Május 20. - 20:08:03 »
Lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni, de a késről a habot hova törlitek borotválkozás közben? Egyből csap alá a kés, vagy szivacsra, törölközőbe? Olyan videót is láttam, ahol a bal kezén húzza le, de a látványtól is libabőrös lettem.

Én kérlek a szőrpuhító, forró törölközőmet hajtogatom frappánsan egy csempe fogasra, s azon húzom le a habot. Majd elmosom szépen a következő borotválkozásig. Egy év után ejtettem rajta egy vágást, a heves törölgetés miatt, de azt a pici lyukat észre sem veszem rajta.

Ja és nem pocsékolom a vizet, sem borotválkozáskor, sem fogmosáskor, sem mosogatáskor. Nem kell azt feszt folyatni, takarékoskodni kell!

 :bor:
Sheffield-England

Nem elérhető flam

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Módszerek, technika
« Válasz #347 Dátum: 2013. Május 20. - 20:13:56 »
Lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni, de a késről a habot hova törlitek borotválkozás közben? Egyből csap alá a kés, vagy szivacsra, törölközőbe? Olyan videót is láttam, ahol a bal kezén húzza le, de a látványtól is libabőrös lettem.

Én kérlek a szőrpuhító, forró törölközőmet hajtogatom frappánsan egy csempe fogasra, s azon húzom le a habot. Majd elmosom szépen a következő borotválkozásig. Egy év után ejtettem rajta egy vágást, a heves törölgetés miatt, de azt a pici lyukat észre sem veszem rajta.

Ja és nem pocsékolom a vizet, sem borotválkozáskor, sem fogmosáskor, sem mosogatáskor. Nem kell azt feszt folyatni, takarékoskodni kell!

 :bor:

Valószínű nálam is ez lesz a nyerő, kösz a tippeket!
Omnia Mea Mecum Porto

Nem elérhető Trailm5

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 151
Re:Módszerek, technika
« Válasz #348 Dátum: 2013. Május 20. - 21:28:50 »
A vizses szivacsra ráteszek egy kiterített vizes papírzsebkendőt ,  az mehet a kukába ...
CSak a funkcionalitás , semmi más nem számít .

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Módszerek, technika
« Válasz #349 Dátum: 2013. Május 20. - 22:05:54 »


És itt a piros pont!  Én meg mosogatom a szivacsból a szőrt....  :jajne:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Módszerek, technika
« Válasz #350 Dátum: 2013. Május 21. - 09:29:55 »
Ráfolyatom a vizet a csapból. Oszt, ha ráragadt a pengáre akkor a hüvelykujj tövére törlöm.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Módszerek, technika
« Válasz #351 Dátum: 2013. Május 21. - 11:25:24 »


És itt a piros pont!  Én meg mosogatom a szivacsból a szőrt....  :jajne:

dettó  :crazy:

node legközelebb már tudom majd, hogy kell :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Módszerek, technika
« Válasz #352 Dátum: 2013. Május 21. - 12:58:07 »
 :+1:
Ráfolyatom a vizet a csapból. Oszt, ha ráragadt a pengáre akkor a hüvelykujj tövére törlöm.

Nem elérhető Newbie

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Módszerek, technika
« Válasz #353 Dátum: 2013. December 09. - 21:33:30 »
Sajnos mostanában kipattogok  borotválkozás után. Arc részen is.  Pedig már alakulgat az eredmény.  3 kör után. Hol lehet a hiba?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #354 Dátum: 2013. December 09. - 21:48:03 »
Részletek nélkül nehéz erről konkrétat mondani, főleg hogy nem tudjuk hogy a kipattogás pontosan micsoda, apró gyulladások, pontvérzés, szőrbenövések?  Mikor (mennyivel utána), hol (arcrészek) és hogy jelentkezik?

Ok lehet nem megfelelő előkészítés v hab, túlságosan nyomod, vagy nem jó szög.  leginkább az utolsó 2.  Hagyd ki a 3. kört, figyeld hogy van-e változás.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Módszerek, technika
« Válasz #355 Dátum: 2013. December 10. - 08:56:20 »
Sajnos mostanában kipattogok  borotválkozás után. Arc részen is.  Pedig már alakulgat az eredmény.  3 kör után. Hol lehet a hiba?

talán a három körben.
1, max 2 miért nem elég?

Szerintem is elég kellene legyen az 1 kör.
A kés rendben van?

Nem elérhető chief2

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Módszerek, technika
« Válasz #356 Dátum: 2014. Január 10. - 17:25:05 »
Üdv

Most kaptam vissza Salmo kollégától a késemet frissen élezve. Tehát először borotválkoztam vele hogy éles.
Néztem videókat ott egy lehúzás után szinte babapopsi lesz a 10 cm-es szakállból. Én meleg vízzel jól arcot mostam és még flakonos habot használva (lehet ez a baj)
 próbáltam a szöget meredeken tartani és kísérleteztem is. De a Gilette borotvám még a 2x késes után is szedett le. főleg a nyakamnál ahol nekem a legerősebb a szőr hallom a kést ahogy átsiklik a pici szőrön de nem vágja le másodjára sem növés iránnyal ellentétesen. Mit csinálok rosszul? Lehet borotvahab a hunyó?

köszi

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Módszerek, technika
« Válasz #357 Dátum: 2014. Január 10. - 17:27:54 »
Nem véletlenül használunk pamacsot, megemeli a szőrszálakat, így könnyebb levágni  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #358 Dátum: 2014. Január 10. - 19:09:21 »
Nem a borotvahab, illetve sem a pamacs hiánya elsősorban a hunyó, hanem azokon a nem sima bőrterületeken (pl. nyak) kell taktikát váltanod, ahol a kés élfelülete éppen nem érintkezik a bőrrel, de a bőrfelületen lévő horonyban (pl. ránc) szőrszál nő. Mivel itt a késnek gyakorlatilag a "levegőben" kell elvágni a szőrt (és lehet ezt meg is tette, de nem a tövénél) maradnak borosták. Ezeket a helyeket a kés hegyétől minél kisebb felületen vedd célba és ha így sem szedi le, változtassál kb. 90 fokos irányt (pl. ATG-->XTG).  ;) 
   

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Módszerek, technika
« Válasz #359 Dátum: 2014. Január 11. - 16:13:50 »
Sírba visztek ezzel a szöveggel!  :o

Azért használunk pamacsot, mert a farkunkkal nem tudjuk a habot a pofánkon szétcsapkodni!








Elvégre nem vagyunk rókák, vagy farkasok.    :fetreng:

Igaz ugyan nekik vagy farkuk, viszont nem borotválkoznak.  :fetreng:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici