Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 167974 alkalommal)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Módszerek, technika
« Válasz #90 Dátum: 2010. Május 11. - 17:40:19 »
Köszi mry, mint mindig sok újat tudok meg tőled  :)

És persze gondolom az is sokat segít az optimális eredmény elérésében, ha kibeb...ott éles a kés, nem "holmi kusztora"  ;)

 ;D Hát igen, én talán úgy mondanám, itt alapozódik meg az optimális eredmény (de talán a jó/elfogadható is  ;D)  de tényleg, nem éri meg nyüstölni a bőröd -mert ilyenkor azt teszed, mert ugye nem a bőrt, hanem a szőrzetet borotváljuk - a shave-readység a 0. lépés mindenekelőtt  ;) 
van itt egypár élezős-jómunkásember a fórumon ;D, szerintem velük lehet egyezkedni, vagy vki mondta, hogy a 73-as troli végállomása (Keleti pu./ Garay u.) környékén van borotvaköszörűs, de ezt nem tudom megrősíteni
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Módszerek, technika
« Válasz #91 Dátum: 2010. Május 11. - 17:46:12 »
Tényleg ott van, 20 évig laktam ott. Hogy borotvát köszörül-e azt nem tom, de kisiskolás koromban ott vettem a bicskáimat. Az elsőt 155 forintért. :D Olyan kis aranyos műhely, kicsit morci bácsival. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 10. - 13:30:01 írta thaly3 »

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Módszerek, technika
« Válasz #92 Dátum: 2010. Május 11. - 18:01:54 »
Tényleg ott van, 20 évig laktam ott. Hogy borotvát köszörül-e azt nem tom, de kisiskolás koromban ott vettem a bicskáimat. Az elsőt 155 forintért.  :D Olyan kis aranyos műhely, kicsit morci bácsival.  ;D

ja, ő lesz az valószínűleg. Egy másik, Zuglóban található, élezőcéget hívtam kb.egy hete, kérdeztem, hogy bevállalnak-e borotvát. Ők nem, de a kicsit morci bácsit ajánlották ezek szerint ;D  
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #93 Dátum: 2010. Május 11. - 18:30:04 »
A borotvaköszörülés szótól mindig feláll a szőr a hátamon. Olyan mintha olyan sűrűn fordulna elő hogy köszörülni kell egy borotvát miután már legyártották. Élezni/fenni kell, aki nem ezt a kifejezést mondja nekem ahhoz nem vinnék borotvát élezni :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Módszerek, technika
« Válasz #94 Dátum: 2010. Július 10. - 12:20:36 »
Üdv mindenkinek!

Miután tegnap sokadik alkalommal, és örömmel használtam a Schulze borotvámat, ma gondoltam egy nagyot. Vagy inkább kicsit...:D Szóval tegnap a Schulze két-három napos borostával bánt el, ma ugy gondoltam egy naposhoz kis borotva is elég...:D Elővettem a nagyon keskeny Pollart 27-es borotvámat. 3/8-ad, alig 10 mm széles: gyárilag ilyen, nem elkopott...az egész borotva pici, keskeny markolattal...filigrán darab. Nagyon szépen ment a dolog, jó eredménnyel...két dolgot kell hozzátennem: 1. a harmadik kör előtt megfentem szijon...kellett neki, puhább anyagú. 2. annó, kb 19 évvel ezelőtt ezzel a borotvával tanultam borotválkozni...szóval, keskeny borotvával is meg lehet borotválkozni...  :borotva:és akkor már jöhet is a barátném este...: :crazy:

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Módszerek, technika
« Válasz #95 Dátum: 2010. Július 10. - 17:49:48 »
Sanyi: pedig tudtummal ez a rendes megnevezés (mármint a borotvaköszörűs)  :borotva:

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Módszerek, technika
« Válasz #96 Dátum: 2010. Július 10. - 19:43:02 »
Hát...igen: mindig tanul az ember!  :borosta: Szegény Sanyi se fog mostanában borotvát küldeni Sz.Fehérvárra...  ::)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #97 Dátum: 2010. Július 10. - 19:59:07 »
A honing az élezés, a regrind a köszörülés. Angol nyelvű irodalmon nevelkedtem :) Mindig is ki fog rázni a hideg ha egy élezést nekem köszörülésként fognak mondani, mert semmi köze nincs a köszörűűhöz :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Módszerek, technika
« Válasz #98 Dátum: 2010. Július 10. - 20:22:22 »
Értem én... ;) Meg nem is akartalak bántani... :) Csak hát a magyar fémipari szaknyelv német alapú. No, ne haragudj!  :-X

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Módszerek, technika
« Válasz #99 Dátum: 2010. Július 10. - 20:28:45 »
Szerintem kérdezzük meg flasi barátunkat, hogy ő mit ért borotvaköszörülésen. Feltételezem, hogy nem az élezésre gondol...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Módszerek, technika
« Válasz #100 Dátum: 2010. Július 10. - 20:42:18 »
Szerintem ne...!  :borosta: Tudod...nagyon kényes a szakmájára...igaza is van. (meg a vérnyomás...)  :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #101 Dátum: 2010. Július 10. - 20:49:36 »
Csak egy szösszenet: A regrind szerintem köszörülést jelent, sőt a penge "köszörülését" (mmint a profilt) is köszörűvel alakítják ki! ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #102 Dátum: 2010. Július 10. - 20:59:28 »
Értem én... ;) Meg nem is akartalak bántani... :) Csak hát a magyar fémipari szaknyelv német alapú. No, ne haragudj!  :-X

Persze tudom én, csak mentegetem magam!  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Módszerek, technika
« Válasz #103 Dátum: 2010. Július 10. - 21:12:22 »
Hehe..Pace!  :D Amúgy sem ezzel kezdődött ma a beszélgetés módszerek tekintetében...hanem a keskeny borotváról.. :borotva:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerek, technika
« Válasz #104 Dátum: 2010. Július 10. - 21:36:50 »
annó, kb 19 évvel ezelőtt ezzel a borotvával tanultam borotválkozni...szóval, keskeny borotvával is meg lehet borotválkozni...  :borotva:

Hát hogyne lehetne. Nekem vannak keskenyeim és néha használom is őket.
Ez a 6-7-8/8 utáni hajsza valami furcsa értékítéleten alapul, mintha a pengeszélesség a minőséggel lenne egyenlő – vagy afféle fallikus szimbólum, nem tudom...  ;D
Félreértés ne essék: valahogy én is mindig inkább a szélesebb pengékre hajtok, de mindig igyekszem magam visszatéríteni a földre, és figyelmeztetni önmagam, hogy ugyan már, hisz a 3/8-ossal ugyanolyan jól meg tudok borotválkozni...
Valamelyik amerikai fórumon hasonlította egy tapasztalt szaki a nagyon széles vs keskeny pengéket a terepjáró-sportkocsi párhuzamhoz. Én hajlamos is vagyok egyetérteni vele. És a legjobb, ha mindkettő ott áll a garázsomban! ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici