Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1597409 alkalommal)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18825 Dátum: 2017. Június 25. - 20:17:13 »
Jó egy hónapig csak DE-ztem, meg SE-ztem. De ott aztán volt slant sick klónfutur adjust , aztán ma elővettem a HG késemet.

Hát.... egy DE vagy SE nem volt, ami ezt a minőséget tudta volna hozni.:D

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18826 Dátum: 2017. Június 25. - 20:32:43 »
Ugyanezt érzem én is mindig. A kés a legalaposabb.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető readyz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18827 Dátum: 2017. Június 26. - 00:03:38 »
Ma esti: Gillette super adjustable, Lord super chrome (2), Envy white supreme badger, Israeli borotvakrém, Fabulon AS.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18828 Dátum: 2017. Június 26. - 04:01:37 »
Jó egy hónapig csak DE-ztem, meg SE-ztem. De ott aztán volt slant sick klónfutur adjust , aztán ma elővettem a HG késemet.

Hát.... egy DE vagy SE nem volt, ami ezt a minőséget tudta volna hozni.:D
Ugyanezt érzem én is mindig. A kés a legalaposabb.
Én másképp látom.
Azzal, hogy a DE nyelét 90 fokkal elfordították, betolták középre, az élt lerövidítették és megduplázták kb. verhetetlenné tették a késsel szemben. Főleg a nyaki forgók kiborotválásánál érhető tetten mindennek az igazsága. Hiába a bőrbőr feszítése, elhúzása és egyéb trükkök. A hosszú kés egyszerűen nem fér el minden irányból. Márpedig a tökéletességhez tökéletes irányból végzett kiborotválás kell. A gyorsaságról és biztonsági perem nyújtotta előnyökről már ne is beszéljünk. De pláne még élezni sem kell. Elég nyilvánvaló , hogy miért tűnt el a kés szinte teljesen. Kicsit úgy érzem ilyenkor, h "meg akarjuk magyarázni, hogy a döglött tehén alszik"... A feeling az egyetlen, amiben jobb. Mondjuk ez pont elég ahhoz, hogy hosszú ideje 99%-ban késekkel borotválkozzak... őőő minden nap :)

Szerintem, véleményem szerint, szubjektív, stb.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18829 Dátum: 2017. Június 26. - 07:52:59 »
A vidéki nyelv, faluhelyett, ott ahol az úrifelesleges maszlag nem butította a józan paraszti eszet, ott a késre "BORBÉLYBOROTVA", a gerblye alakú biztonsági "zsilet"-re "ÖNBOROTVA" nevet használtak.

Lehet nem véletlen. :bocs:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18830 Dátum: 2017. Június 26. - 12:42:28 »
Kipróbáltam egy ilyen szenes szappant. Egyelőre nem volt időm elég anyagot felszedni, keményszappanok... Majd holnap jobban belehúzok. A habosítás könnyen ment. A szappanban lévő olajok gyorsan beszívódtak. A vékonyra sikerült hab dacára elég tűrhetően sikerült a móka , bár ez előtt a kés előtt nem marad talpon semmi...


Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18831 Dátum: 2017. Június 26. - 14:32:41 »
A vidéki nyelv, faluhelyett, ott ahol az úrifelesleges maszlag nem butította a józan paraszti eszet, ott a késre "BORBÉLYBOROTVA", a gerblye alakú biztonsági "zsilet"-re "ÖNBOROTVA" nevet használtak.

Lehet nem véletlen. :bocs:
És amíg csak kés volt addig hogy hívták? Gondolom miután bejött a "zsilettpengés" borotva valahogyan meg kellett különböztetni :) Ezért alakulhatott így a nevük.
Személyes tapasztalatom az, hogy még a 2011 R41 sem tud olyan alaposan borotválni mint egy jó kés. Akárhogy is hívják :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18832 Dátum: 2017. Június 26. - 14:45:50 »
De nem véletlen alakult ki a xx.század elején a gereblye forma, és terjedt el vált gyakorlatilag egyeduralkodóvá, mert megkönnyítette a tisztálkodást.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18833 Dátum: 2017. Június 26. - 14:50:04 »
Az biztos. Nem kisebbítem az érdemeit, csak szerintem a kés alaposabb.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18834 Dátum: 2017. Június 26. - 15:19:29 »
Jaja, nem köll itt egyetérteni! :-D Vitassuk meg 'alásan!
Indokold plíz! Miért alaposabb a kés?
Sztem csak a közelében van a DE eredményének, komfortjának, biztonságának, gyorsaságának, vagy inkább úgy mondanám, hogy hiszem ha látom :-) És itt a bökkenő! Majd ha megsimizzük egymás pofiját, akkor elhisszük :-D Go a Kék Osztrigába!

Pmol kolléga hozzászólása kapcsán. Gondolom, arra célzott, hogy nem mindegy, hogy magadat borotválod, vagy egy másik arcot. Nyilván. Ugyanakkor sztem idővel az ember mindent meg tud csinálni saját magán is pl. én is borotválom az említett forgós nyaki részt teljesen kicsavart nyakkal is, vakon, több szögből. de még így sem lehet odarakni a kést egy-két kívánatos pzícióba. Egyszerűen egy kb 5centis zsilett és egy 12 centis kés között óriási a különbség. Jól jönne némi plusz tokaszalonna, de már így is van mit abálni...

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18835 Dátum: 2017. Június 26. - 15:21:16 »
Ja, az előbbi szenes szappant a DM-ben vettem. 1000 pénz körül van. Fehér ingben nem ajánlott...

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18836 Dátum: 2017. Június 26. - 15:24:44 »
A Gillette üzletpolitikája nagyban rásegített arra, hogy az "önborotva" lett egyeduralkodó. Az alap készülékek jóval olcsóbbak voltak a késeknél, a pengéket meg "nem kell élezni és fenni", ahogy a szlogenük hirdette. A hasonszőrű penge és készülékgyártókról meg a gatyát is leperelték, ha "Gillettet" próbáltak gyártani.
Aztán a szabadalmaik lejárta után váltottak az új pengére, a többiek meg a régi Gillette formát gyártották, vagy pereskedtek.

Aztán jöttek a reluxák...

Üdv

Á

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18837 Dátum: 2017. Június 26. - 15:30:38 »
Az más tészta, hogy kell-e fenni, mert te tudod a legjobban, voltak kifejezetten fenendő betétek anno egyes tipusokhoz, de magának a felhasználónak, a T forma, könnyebb és biztonságosabban elsajátítható mozdulatokat adott.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18838 Dátum: 2017. Június 26. - 16:02:59 »
Ésszerűbb lett volna a borbélyoknak is cserélhető pengét használni, hiszen nem kell fenni, odafér mindenhova és biztonságosabb is. Mégis maradtak a késnél és az urak elfáradtak beretváltatni mert az jobb volt mint az otthoni végeredmény. A DE által használható szögek sokkal behatároltabbak mint amit késnél használhatunk, márpedig a különböző irányoknál (wtg atg xtg) más szög javallott. Mostanában többször kellett DE-t használnom és megdöbbentő volt a különbség miután újra kést fogtam. Nálam ez a helyzet, de természetesen másnak lehet teljesen más tapasztalata is :) Ezért szép ez a műfaj.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18839 Dátum: 2017. Június 26. - 16:19:09 »
Én tudok mást késsel borotválni, magamat nem.

De mivel minden reggel beretvállom magam, így lényegét tekintve, mindegy az az apró különbség.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici